Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výpočet-porovnání nákladů na vytápění

Autor: Petra Varecha
Datum: 12.01.2016 18:13
uživatel: 121585


Dobrý večer,

chci srovnat
1) podlahové elektrické vytápění
2) teplovodní podlahové vytápění (kdy ohřev vody je zajištěn elektrokotlem)

V tabulce je "Elektřina přímotop" s podbody "Podlahové elektrické plochy" a "Teplovodní elektrokotel - je to ono?

Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Emanuel Volf08.02.2017 14:45
Jiří Kubíček12.01.2016 20:44

Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 12.01.2016 20:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, ano, to jsou ty možnosti, ale vychází to v kalkulačce tak, že vytápění elektrokotlem s teplovodní podlahovkou je provozně o něco dražší a to díky tomu, že je v kalkulačce počítáno s určitými korekčními faktory, u elektrokotle je to 1 a u el. podlahového topení 0,85 (rozdíl je tedy 15%) a další věcí ještě je, že u elektrokotle je přednastavená účinnost 95% a u el. podlahovky 99%, takže celkový provozní rozdíl je pak skoro 20%. Osobně mám však s tímto nastavením kalkulačky trochu problém, obzvláště u dnešních novostaveb, které jsou dobře zaizolované a veškerý topný systém je v obytné vytápěné části domu, takže i nějaké případné "ztráty" systému nebo zdroje jdou do domu. U elektrokotle pouze navíc něco spotřebuje oběhovka, ale i její ztráty jdou do domu. Proto jsem přesvědčen, že pokud bude dům vytápět na stejnou teplotu teplovodním vytápěním s elektrokotlem nebo jiným el. vytápěním, celkové náklady budou téměř shodné a prakticky se rovnají tomu, když si zadáte jako volbu elektrokotel a změníte jeho účinnost na 100%. A dejte si ještě pozor na přednastavené hodnoty ceny za 1 kWh v NT a VT, v té kalkulačce jsou ceny 1 kWh bez podpory elektřiny z podporovaných zdrojů energie, takže neplatí ty ceny 1,6 a 2,05, ale podle vašeho dodavatele EE cca 2,1 až 2,2,-Kč v NT a 2,6 až 2,7,-Kč ve VT.

Autor: Emanuel Volf
Datum: 08.02.2017 14:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103411
reakce na ...
nejlevněší na celkové náklady máte použít infrapanely, snadno se montují, topí lépe než podlahovka, protože hodně zákazníků si stěžovalo, že ve velkých mrazech podlahovka nestíhá.Elektrický kotel , pořízení, čerpadlo, voda, zamrzne, nezamrzne když z chaluoy odjedu a pod. Rád poradím i s referencemi, napište na

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.