Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

předokenní rolety nebo okenice

Autor: Petra Fetrová
Datum: 17.01.2016 20:17
uživatel: 121544

dobrý den, máte někdo zkušenosti nebo názor na předokenní rolety nebo okenice na RD. Uspoří to náklady na vytápění? Hledám řešení pro každodenní užívání. Večer, aby nebylo vidět do domu, v létě proti přehřívání dřevostavby, v zimě pro zamezení tepelných ztrát.
Nutnost je tedy ovládání zevnitř domu, ale nemusí být nutně elektrické.
Slyšela jsem, že v zimě mají někteří problém se zamrzáním např. u rolet a že je pak stejně nepoužívají.
Potřebujeme vybrat řešení pro náš RD. Preferuji okenice, jelikož se mi víc líbí, ale zase mě odrazuje cena...

Budu ráda za všechny Vaše názory a zkušenosti.
S pozdravem Petra F.

Zdroj: https://forum.tzb-info.cz/133615-okenice-nebo-rolety

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Ptáček20.03.2019 18:16
Jirka Jirka26.11.2018 13:59
Aleš Svoboda12.02.2016 14:58

Datum: 20.03.2019 18:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130017
reakce na ...
Předokenní rolety ušetří nějakou tu korunu na vytápění a vypadají hezky. Sousedé je mají moc pěkné a my o nich také letos uvažujeme. Okenice si nedokážu představit na RD a způsobují úplnou tmu a nepropouští žádný vzduch dovnitř...

Autor: Aleš Svoboda
Datum: 12.02.2016 14:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112705
reakce na ...
Ahoj Petro,

na svém domě mám venkovní rolety od začátku. Nemám tedy dřevostavbu, ale cihlu a polystyren. V zásadě můžu potvrdit vše, co žádáš. Jednak zvyšují pocit soukromí a odrazují potenciální zloděje, dají se používat i pro zamezení průniku tepla v létě, nebo naopak v zimě izolují (stahuji vždy na noc, kdy mám topení zeslabené). Ovládání jsem zvolil elektrické, přeci jen je pohodlnější stáhnout všechny naráz, než jedno po druhém - mám docela dost prosklené plochy. Zamrzání v zimě neznám, po letech asi bude dobrý servis motorků.

Kdyžtak se ptej,

Aleš

Autor: Jirka Jirka
Datum: 26.11.2018 13:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125716
reakce na ...
Ahoj muzu jeste nejake dotazy na predokenni rolety?

Uvazuji o jejich instalaci.

Diky

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.