Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Rekonstrukce - prosím o názor odborníka

Autor: ima beaka
Datum: 25.03.2016 13:38
uživatel: 122308

Elektro firma prováděla rekonstrukci elektroinstalace mého bytu v bytovce. V bytě jsem během práce nebydlela, když jsem sem přišla, zjistila jsem, že nejde elektřina ve sklepě. (Nebyl by to takový problém, kdyby tam nebyla zapojená vinotéka s mnoha lahvemi vína.) Majitel firmy mi řekl, že prostě nevěděli, od čeho ten drát je, tak ho odstřihli. Že oni nemohli tušit, že mám na svou elektřinu napojený sklep. Já jsem to také nevěděla, proto jsem si zvala firmu, aby byla práce odvedená profesionálně.
Dále měli připavit kuchyni pro montáž kuchyňské linky, ovšem udělali jen část - zcela nepochopitelně neosadili dvě krabice, takže se muselo v už vymalovaném bytě s novou podlahou opět sekat. No a večer jsem zjistila, že v bytě nefungují některé zásuvky. Můžete mi prosím někdo z odborníků říct, jestli se takové věci prostě stávají, nebo jestli jsem si firmu vybrala úplně blbě? Popřípadě můžu žádat slevu za neprofesionální práci? Ještě jsem jim naštěstí nezaplatila. Děkuju mockrát. emoticon

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 26.04.2018 06:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104657
reakce na ...
Dobrý den, podle zákona nárok na slevu určitě máte , ovšem praxe je jiná. Na špatné řemeslníky já mám štěstí.
při rekonstrukci našeho domu se jich vystřídalo několik. Jeden horší než druhý. A nic jsem nezmohla. I když jsem zaplatila , byly pořád naštvaný a deptali mne psychicky, že co si furt vymýšlím , někde něco vyčtu a pak to po nich chci , oni přece ví jak se co dělá atd.... nekončící spory. A když jsem nezaplatila , hnal mne jeden až k platebnímu příkazu na exekuci. A to měl závažné pochybení ve své odvedené práci. Ani posudek od soud. znalce nepomohl.Přišla jsem o hodně peněz. A ještě musim zaplatit opravu. I elektrikář se u nás vyznamenal.
Dnes si řemeslníci mohou dovolit opravdu vše. Vy nemáte šanci. Na soud zapomeňte , stojí Vás , jako žalobkyni , mnoho nervů a peněz a výsledek většinou ve Váš neprospěch. Vím o čem mluvím , sama jsem to zažila 2x.
A úplně nejhorší je, že slušných řemeslníků co odvedou dobrou práci je jak šafránu. Já jsem na žádného nenarazila. A to se jich vystřídalo hodně

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.