prosba o vpočet TZ

Rubriky:

Reklama
RV Radek Vojkůvka @radek.vojkuvka před 8 roky29.03.2016 12:55:00
prosba o vpočet TZ

Protože se stále motám ve výběru topení a ohřevu TUV v budoucím domu, kdy konečný stav (konečně) by měl vypadat jako obdélník 8,4 x 16,1 včetně zateplení. Podlahová plocha 107 m2. Obv. ytong 300 mm P2-400+200 mm eps 100f, podlaha 200 eps 150s, strop 400 vata od věnce nahoru. Okna 16 m2 na jih, 1,5 Z, 1,5 V a 2 m2 S, kdy na sever budou i vchodové dveře 2m2. Nevím jestli jsem zadal správně hodnoty, ale na kalkulačce na TZB (zelená úsporám) mi vyšli TZ 3,9 KW. Dům bude obývat po většinu roku 5 lidí. Nepřetápíme a spotřebu TUV máme průměrně 25-30 l na osobu a den. Pokusil by se někdo to v rychlosti přepočítat a navrhnout řešení. Mě zatím vychází elektrokotel + bojler a k tomu kvůli penb kamínka nebo klimatizace (vzduch-vzduch). Druhá varianta je hned od začátku levné tČ vzduch-voda (next 100.000,-, panasonic 130.000,-). Projektant navrhuje elektriku + kamna a já si nejsem jistej ani tím komínem. Díky.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.