Spravny vypocet Merne rocni potreby tepla na vytapeni v PENB?

Rubriky:

Reklama
MK Michal Krupa @michal.krupa před 8 roky05.04.2016 20:32:00
Spravny vypocet Merne rocni potreby tepla na vytapeni v PENB?

Zdravim vospolok,

v prvom rade sa Vam vsetkym chcem podakovat za Vase odborne prispevky, ktore su mi zdrojom informacii a za chod tohto portalu!
Uz viac ako rok citam diskusie, clanky a nasiel som vela odpovedi, na za zaklade ktorych som sa upevnil stavat toto leto svojpomocne nas RD so sedlovou strechou.

ale podme k veci :)

Dal som si vypracovat PENB a nejak mi nesedia vypocitane hodnoty (vid* prilozeny vypocet z On-line kalkulačka úspor a dotací Zelená úsporám https://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-vyp… ), hlavne sa mi jedna o hodnotu "měrná roční potřeba tepla na vytápění" nakolko by som rad poziadal aj o dotaciu NZU podoblast podpory B.1, ktora vysla 33,78 kWh/(m2.rok).

potrebne informacie, z ktorych sa vychadzalo:
Plocha obalky budovy: 353,15m2
Objemovy faktor tvaru A/V: 0,69 m2/m3
Celkova energeticka vztazna plocha: 189 m2
Solární tepelné zisky 2607,84 kWh/rok

Merna celkova dodana energie bola vypocitana na: 67,8kWh(m2rok)
a Neobnovitelna primarni energie na: 67,4kWh(m2rok)

Sucinitele prostupu tepla konstrukciami by mali byt ok,
Vapis 7DF + 25cm EPS GreyWall
20cm EPS v podlahe + 18cm na soklu
40cm vaty pod strechou
okna sa zmenia z 0,75 na 0,78 a dvere sa znizia z 1,1

navrhovane "vytapeni" a ohrev TUV:
krbove kachle/kamna s vymenikom (napr. Haassohn ADRIA II S VÝMĚNÍKEM) napojene na akumulacnu nadrz (DRAŽICE NAD 750 v2) s elektrickou patronou vo vnutri akumulacnej nadoby (TJ G 6/4'') vedene do teplovodneho systemu.
Ohrev TUV riesene so samostatnym okruhom z TC vzduch/voda (Junkers Supraeco SWO s COP 4,3) a samozrejmostou by mal byt aj system nuteneho vetrania s rekuperaciou tepla.
(kamna ako primarny zdroj vykurovania z dovodu vlastneho dreva!)

Je hodnota měrná roční potřeba tepla na vytápění 33,78 kWh/(m2.rok) spravna?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.