Teplotní spády staré soustavy při oběhovce tepelného čerpadla

Reklama
Teplotní spády staré soustavy při oběhovce tepelného čerpadla

Dobrý den,

jaký odhadujete teplotní spád ve 2-patrovém domě s kotelnou ve sklepě se starou samotížnou topnou soustavu s otevřenou expanzní nádobou na půdě (výška cca 8,5 m) s velkými průměry trubek postupně se zužujícími podle připojovaných radiátorů (od 76 mm, přes 60, 48, 42, 38, 34, 27, 22 až po 18 mm) o celkové délce cca 100 m pouze s radiátory (cca 1/2 litinové a cca 1/2 staré plechové) v 1 okruhu v 6 větvích bez termostatických ventilů o celkovém objemu cca 400 l a min. aktivním objemu cca 300 l, protože některé radiátory jsou zavřené nebo polozavřené, pro budoucí připojované tepelné čerpadlo bez akumulační nádoby s jeho oběhovým čerpadlem s konstantním průtokem 2,5 m3/hod?

- na 1. větvi je v 1. patře radiátor o 30 článcích, ve 2. patře o 32 článcích ale uškrcených tak, že hřeje horní cca 1/8
- na 2. větvi je v 1. patře radiátor o 28 článcích, ve 2. patře o 25 článcích
- na 3. větvi je v 1. patře radiátor o 10 článcích
- na 4. větvi je v 1. patře radiátor o 18 článcích ale uškrcených tak, že hřeje horní cca 1/3, ve 2. patře o 20 článcích ale uškrcených tak, že hřeje horní cca 1/2 a radiátor o 28 článcích
- na 5. větvi je v 1. patře radiátor o 20 článcích
- na 6. větvi je v 1. patře radiátor o 30 článcích ale uškrcených tak, že hřeje horní cca 1/6 s tím, že budu přidávat nový radiátor o cca 30 článcích

Dodatečné škrcení větví nebudu určitě dělat a škrcení ventilů u jednotlivých radiátorů nepředpokládám, protože to tak už mám vyladěno.

Jde mě především o rozdíly teplotního spádu při různých teplotách podle ekvitermní regulace, jaké asi reálně budou?

Děkuji za odpovědi.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.