Hydroizolace podlahy na klenbě

Hydroizolace podlahy na klenbě

Dobrý den,
řeším následující problém při rekonstrukci podlah. V domě mám nyní vybrány podlahy, budu dávat klasickou skladbu - beton, hydroizolace, EPS, anhydrit s podlahovým topením. Hydroizolace podlah bude napojena na provedenou hydroizolaci zdí - podřezáním. Problém je v jedné místnosti, kde je klenba.
Klenba nesahá až ke krajům místnosti , je tam kousek rezerva u 2 zdí, klenba je kamenná. Viz obrázek.
Nad klenbou je prostor pro podlahu cca 8cm - z toho před rekonstrukcí vyplněno cca 6cm betonem a teracovou dlažbou - tedy únostnost pro novou desku dostačující.
Řeším jak nyní postupovat. Mám odkopat současný násyp a klenbu odhalit, dolít podkladní beton až ke klenbě - jak potom dále? Předpokládám zásyp liaporem, ale nevím jak ho udržet v té místnosti, když na jeho úrovni jinde bude EPS a jak potom řešit hydroizolaci - všechny stěny jsou podřezané.
Taky řeším, zda je teď vhodné klenbu odkrývat, když tam budou chodit všichni řemeslníci, potřeba dopravy materiálu apod..
Druhou možností je ponechat stávající zásyp a řešit pouze hydroizolaci plochy, zásyp je proveden lehkou zeminou s příměsí různého štěrku a písku.
Děkuji za podnětné rady a tipy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.