Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zkažená voda po spušťení filtrace

Autor: Kamila Kamila
Datum: 10.05.2016 19:07
uživatel: 122592

Dobrý den,

Po zimě jsme napustili bazén vodou ze studny, vybrali nečistoty, voda měla ph 7,0 a tvrdost vody také v normě. Jedná se o zapuštěný bazén s plastovým zastřešením.
Po kontole hodnot jsem zapla filtraci ( písková, písek nový z loňska) a chtěla aplikovat chlor šok. Ale z trysek vytekla tmavě hňedá zapáchající voda, promíchala sems tou novou napušťenou, ze začátku to byl opravdu šílený smrad.

Před zimou bylo vše vyčištěno - písek propláchnut.
Voda se zakalila do zelena, aplikovala jsem chlor šok a chci filtorvat.
Nemáte prosím radu jak dále postupovat a čím by to mohlo být ?
Mám zkusit za 24 hodin vločkovač ?

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiri Jiri04.09.2016 17:54
Jan Homola21.07.2016 17:59
Leoš Valenta15.05.2016 09:42

Datum: 04.09.2016 17:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123275
reakce na ...
Nyní již jen k příčině,

s největší pravděpodobností zbyla někde v oběhovém systému voda, která vlivem nečistot "schnila". Možná jste nevypláchli všechny nečistoty z písku, nečistoty mohly taky zůstat ve vratném potrubí do bazénu, pokud toto potrubí nevypouštíte. Ne vždy totiž samovolně vyteče, záleží na konstrukci a zapojení.

Autor: Jan Homola
Datum: 21.07.2016 17:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122344
reakce na ...
Zkuste odstraňovač zákalu. Mě to v loni pomohlo, když jsme měli zakalenou vodu.

Autor: Leoš Valenta
Datum: 15.05.2016 09:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120558
reakce na ...
Dobrý den,
Pokud je voda ze studny, tak se Vám mohlo stát, že po aplikaci chlor šoku veškeré kovy ve vodě zrezivěly a proto ta hnědá voda. Tuto situaci jsem viděl mnohokrát. Ale nechápu smrad. Jediné co mně napadlo, že do potrubí vlezla myš nebo žába a voda si s ní poradila.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama