EkoScroll automatický kotel Alfa - poradna

Autor: Topení Jonas
Datum: 13.05.2016 20:09
uživatel: 119306

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Informace o kotlích EkoScroll, kotlíková dotace, aktuality.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 58   starší >>
Datum: 15.05.2018 12:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ekoscroll bude vystavovat své kotle v Liberci od 17.5.2018, pokud potřebujete poradit, přijďte na pokec.

Autor: Stanislav Landa
Datum: 07.02.2018 21:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126946
reakce na ...
Když to tak shrnu, našel jsem na netu i automaty 25kw za 44k,
tudy nejspíš cesta nevede. Až koupím nějaký ten kotlík, rád se zde podělím o zkušenosti a přečtu dobrou radu.

Autor: Vojtěch Jelínek
Datum: 07.02.2018 22:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122167
reakce na ...
Mno, už jsem to tu asi psal, ale když do toho půjdete bez dotací, zkuste se podívat na stránky EkoScrolu, kde vyprodávají kotle 2016.
Např.: V7 plus 25 kW (předchůdce Alfy) za 42 000 bez DPH. Nevím, co v tom je, ale asi jen kotel, takže ještě ŘJ 800 se bude doplácet. Stejně by to mohlo být zajímavé.

Datum: 05.02.2018 19:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
myslíte,že má otočný hořák nějaký větší smysl? Není to jen další ptákovina která se může podělat?? Dík za názor.

Datum: 06.02.2018 07:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Podělat se může všechno ... ;-)

Otočná retorta je posouvána čepem na šneku, který má konec uložen i v koleni pod retortou. Jak se točí šnek, pootáčí čep výběžky na retortě. Nic není 100%ní, ale mechanicky je to zcela jednoduché a navíc vše na volno s vůlemi (nemuže se šprajcnou, šponovat apod.).

Výhodou má být rozlamování případných spečenců v důsledku otáčení (spečence při hodně vzduchu).
Nevýhodou má být naopak to, že se prý občas zapékají výdechy vzduchu (což jsem zatím nezpozoroval, ale může zálezet i na uhlí či nastavení?).

Za sebe konstatuji, že po přečtení mnoha dalších diskusí shledávám hlavní benefit v tom, že odpadá nutnost tmelit retortu (to už potrápilo už "dost" kotelníků). Odhrnování popelu probíhá super. Před nákupem jsem měl strach, aby se prachem neplnil příliš ten hrnec pod retortou, ale když jsem ho cca po 2 měsících rozdělal, byla ho tam jen trocha (tak už jsem to tuto sezónu nedělal). Co jsem vykoukal, tak u Alfy je to hořák Pancerpol. Podle mne funguje dobře.

Kdyby chtěl nějaký nedostatek najít, tak to jsou nedopaly. Není jich mnoho, ale ... Mám uhlí, které je podle mne hrubší, než má být O2 (tj. do 25 mm). Ty opravdu větší kousky (třeba 45 - 50 mm i více) co projdou podavačem pak v nastaveném čase nestihou zcela prohořet (mají černé jadro). Ale myslím si (nevím), že to je dáno frakcí uhlí a obdobný problém mají i jiné hořáky. Nicméně u statické retorty by těžší kousek nedohořelého uhlí mohl déle zůstat v prostoru plamene a nebyl by vytlačen/odsunut jako zde. Není to nic dramatického, ale pro úplnost se to sluší uvést a souvisíto s funkci otáčení.

Pro představu pár videí (kdyby jste chtěl nějaké z provozu, napište mi)

- otáčení retorty zde:
https://www.youtube.com/watch?v=7qJAdLr0_8s

- princip otáčení zde:
https://www.youtube.com/watch?v=y-zUbjPJA_4

- instruktážní video EkoScrollu (s nějakou šikovnou paní) zde:
https://www.youtube.com/watch?v=xuLAAaiHDaw

Hodně zdaru!

Datum: 06.02.2018 18:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky za vyčerpávající vysvětlení, kotlů je spousta a hledám nějaký bonus který by určitý typ posunul nad ty ostatní:). Ekoscroll se mi jeví celkem slibně, teď jsem narazil na Teklu taky nevypadá zle.
No, mám ještě měsíc o čem přemýšlet. Nashle!

Datum: 07.02.2018 07:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Rád jsem Vám pomohl.

Jelikož jsem také před rokem vybíral kotel, tam mohu říct, že měsíc není moc:-) Jestli váháte již pouze mezi dvěma kotlíky, tak zvažte zastoupení servisu ve Vaší lokalitě. EkoScroll je ve Žďáru nad Sázavou (stejný kotel jako je jejich Alfa má i Enbra); Tekla je (asi) z Kalových Varů - zastoupení je zajímavé z hlediska případného rychlého získání náhradního dílu (třeba v Zimě) nebo ceny dopravy za servis apod.

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 07.02.2018 08:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Tekla - dovozce sice sídlí v Karlových Varech - novitera.cz ale prodává polské kotle ...

Datum: 07.02.2018 19:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nojo, asi půjdu do toho Ekoscrollu.
Je tak pěknej, že bych si ho skoro dal do obýváku místo krbovek:).
Chybí mi u něho možnost topit bez automatu, jako nouzovka.
Představa co mi řekne manželka až odejde ventilátor při -20°C, je dost
tristní...
Teď ještě sehnat někoho na montáž a jde se na to.

Datum: 07.02.2018 19:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ale zase mají 8mm plech na výměníku :), ta Tekla...

Autor: Josef Musil
Datum: 07.02.2018 20:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100821
reakce na ...
Předminulý rok jsme jednu Teklu po dvouletém provozu odvezli do šrotu. Nepředstavitelný žrout uhlí. 120 q uhlí za rok. Minulou sezonu v novém peletovém kotli 60 q pelet.

Datum: 07.02.2018 20:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Měl jste ji prodat někomu kdo má uhelný důl:)

Datum: 07.02.2018 20:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jinak peletky bych taky zkusil pokud nebudou dražší než zlato:)

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 07.02.2018 20:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Co se týče akumulačních nádrží, tak u automatů s regulovaným nepřetržitým hořením nemusí být. Doporučují se pouze u automatů na peletky s přerušovaným provozem ( ATMOS, VERNER atd.) Pak se používá t.z. vyrovnávací o velikosti 300 až 500l. Je to kvůli snížení počtu startů hořáku. Kotle Verner mají k tomu regulovaný výkon a proto i zde je nádrž zbytečná.

Datum: 07.02.2018 20:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jestli chcete peletky, kupte přímo peletkový kotel s automatickým zapalováním. V těchto kombinovaných koltech byste měl velkou spotřebu (a mnohem větší oproti uhlí v útlumu). Alespoň dokud uhlí stojí méně.

Datum: 07.02.2018 20:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jasně, ale vázat se jen na jeden druh paliva se mi nechce, zvlášť když už výrobci neví kolik by si řekli. Spíš bych kdyby se něco stalo s uhlím, vyměnil hořák, to se mi zdá že by šlo.

Datum: 07.02.2018 20:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Automat si do obýváku nedávejte - furt se práší při dosýpání i vybírání popelu (humor:-).

Pokud ho nebudete mít na dotace, můžete k němu dokoupit rošt a topit kusovým dřevem. Já dotace mám, tak jsem to nezkoušel, ale topenář říkal, že tak někteří skutečně topí (na jaře a na podzim).

8 mm plech na Tekle jistě bude, ale nebude ho tam asi zase tak moc, protože váha 25 kW EkoScrollu je 478 kg a Tekly 447 kg.

Mimo dostupnosti servisu se podívejte i na řez kotle, jak je natápěna voda (teplosměnná plocha, neochlazování plamene apod.) i jak se
bude čistit. Zkuste i prohledat diskuse. Není to jednoduché, že:-) EkoScroll Vám mohu doporučit, ale topím v něm první Zimu ... Tekla je zase levnější a navíc i na černé uhlí - to jsou otazníky ??? :-) Účinnost i s ohledem na teplotu spalin má lepší Alfa, zase při nízké teplotě spalin bude trpět nerezí vložkovaný komín ... a jaká je Tekla emisní třídy? Někde jsem viděl 3. třídu a ta už se prodávat nemá, ale prodává se, tak asi bude vyšší.

Datum: 07.02.2018 20:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dotace asi nebudou, neboť jednou z podmínek je Akunádrž 50l na kw výkonu a to si troufám říci, že by kotlík o 25kw s naším ne příliš zatepleným domečkem neutáhl.
Jestli je tam ten rošt, tak pohoda.

Datum: 07.02.2018 20:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To bývala podmínka pro kotle s ručním přikládáním. AKU nemá pro automat s podavačem smysl.

Datum: 07.02.2018 20:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tu Aku jsem myslel jako jednu z podmínek získání dotace ve druhém kole, fakt to tam píšou:((

Autor: Topení Jonas
reakce na ...
Akumulační nádrž není podmínkou získání dotace, pokud chcete automat na uhlí/pelety.

Datum: 07.02.2018 21:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dík, asi máte pravdu, Aku chtějí jen pokud je kotel čistě na uhlí.
Nepřesná informace ode mne.

Datum: 07.02.2018 21:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Přečtěte si to znovu pozorně. U automatů s regulovatelným výkonem nejsou potřeba. S tím elektronickým přihlašováním jsou však limity za pár vteřin většinou vyčerpané. Tak se k nim dostat (to myslím k těm dotacím) je zázrak.

Datum: 07.02.2018 21:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Taky si myslím, že to nebude jen tak, ale když v tom budu s kotlem a montáží bez dotace do 150K, tak spokojenost:)

Datum: 07.02.2018 21:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
re - dotace:

Záleží na kraji - u nás v Oc:
Na výměnu kotlů je nově více peněz i času

https://www.kr-olomoucky.cz/na-vymenu-kotlu-je-nove-vice-penez-i-casu-aktuality-7414.html

Datum: 07.02.2018 20:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Co se týče spalin, obávám se že veškerý bordel, který u normálního kotle vyletí komínem, zůstane na výměníku a někdo to pak musí vyčistit:((.
To bude dle mého názoru podstata ekologičnosti automatů:))

Datum: 07.02.2018 20:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tam jde především o nucený přístup vzduchu a kontrolované množství přiváděného paliva. Tím by mělo být zajištěno dokonalejší spalování. Saze jsou z velké části tvořeny při prudkém ochlazení plamene a zastavení hoření plynů.

Datum: 07.02.2018 20:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A tomuto by měla bránit ochrana zpátečky...
Ještě musím podumat, jestli tří nebo čtyřcestný ventil.
Servo už se mi do toho moc cpát nechce:)

reakce na ...
re - Landa ..... Servo už se mi do toho moc cpát nechce ....

Pokud budete mít kotel na dotaci, tak se bez serva neobejdete - každý výrobce kotle podminuje záruku odbornou instalací včetně ochrany zpátečky a málokterá firma Vám namontuje něco jiného než 4cv včetně serva. Rozhodně na regulaci "za kotlem" nešetřete.

ps: zde na foru se objevuje občas pan Lukáš Havlíček - projektant vytápění který má s kotly Ekoscroll bohaté zkušenosti.

Datum: 07.02.2018 21:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dík, zkusím projít pár vláken.

zobrazuji 1 - 30 z 58   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czJak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyO fotovoltaiku je v ČR zájem, bariérou jsou vstupní nákladyTmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?Další plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavbě