Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

praskání, lupání v podlaze anhydritu

Autor: Petr Ďurovič
Datum: 17.05.2016 19:46
uživatel: 116523

Dobrý den, chci se jen dotázat, zda-li nemá někdo podobnou zkušenost jako já? Asi před čtrnácti dny jsem vypnul topení v podlahovce a sporadicky se z ní ozve poměrně hlasité lupnutí ( chcete-li prasknutí ) Jedná se o rok užívanou novostavbu (podlahy anhydrit + dlažby) obvodová dilatace provedena důsledně mirelonem 10mm. Je možné že to ještě dilatuje/smršťuje a ten zvuk je toho důsledkem??

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jana Erhartová29.01.2020 13:29
Petr Ďurovič29.01.2020 06:37
Jana Erhartová28.01.2020 22:46

Datum: 28.01.2020 22:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131794
reakce na ...
Dobrý den,
zajímalo by mne jak to nyní vypadá s Vaší podlahou. Máme podobný problem, 4 měsíce bydlíme v novostavbě a z podlahy v koupelně se také ozývá lupání. Podařilo se Vám problém vyřešit?

Autor: Petr Ďurovič
Datum: 29.01.2020 06:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116523
reakce na ...
Dobrý den, situace se poměrně uklidnila. Zřejmě si ta podlaha vlivem rozdílu teplot udělala vůle kde potřebovala. A částečným vlivem bude také to, že se vyladil průtok resp. výkon podlahovky v jednotlivých okruzích PT. Pravdou ale je, že jsem našel postupem doby pár prasklých obkladaček ( vana, nika atp. ). Takže to lupání, chcete-li praskání bylo dle mého soudu toto.

Autor: Jana Erhartová
Datum: 29.01.2020 13:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131794
reakce na ...
Děkuji za odpověď, doufám, že se to srovná i u nás. V současné době podlaha v koupelně po tom, co se rano více nahreje a přejde se po ní, ozve zalupani a pak je klid. V koupelně to sice praská taky, ale méně. Tak uvidime.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama