Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Spotřeba pelet za sezonu

Autor: Bedřich Stehno
Datum: 20.05.2016 16:17
uživatel: 121656


Budu instalovat kotel FEROLLI GFN-4 domek má asi 100 metrů čtverečních je nezateplený kolik může bít přibližně spotřeba pelet za sezonu při vytápění na 23 stupňů děkuji za případnou informaci.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Josef Musil
Datum: 03.06.2016 12:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100821
reakce na ...
Hlavně si nechte spočítat tepelné ztráty domu. Píšete, že je nezateplený a má podlahovou plochu 100 m2. Mám obavu, že Vám GFN 4 nemusí stačit.
Jinak tento kotel na ruční přikládání je prohořívací a je určen na koks a černé uhlí. Hnědé uhlí je nevhodné a bude se značně zanášet. Má pevný tzv. mokrý rošt a tak se nedá proroštovat. Na ruční přikládání je pouze ve 2. emisní třídě a podle současné legislativy jej budete moci takto provozovat do roku 2022. Pokud z něj chcete udělat automat na pelety, tak se dá osadit peletový hořák SUN 7. To je pak ve 3. emisní třídě a bude jej moci provozovat i po roce 20022.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.