Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

řetěz jako výztuž betonu

Autor: Martin Krčma
Datum: 30.05.2016 17:41
uživatel: 122623


Dobrý den,
ocelové pruty nebo kari síť se do betonu dává hlavně kvuli jeho špatné pevnosti v tahu jestli se nepletu. Proto by mě zajímalo zda když bych místo těch prutu dal do betonu řetěz zda by to bylo vhodný ekvivalent. Popřípadě proč jej tam nedávat. Ptáte se proč řetěz mám k ním přístup prakticky za hubičku

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 30.05.2016 18:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Ocelové pruty skutečně plně přebírají tahové napětí v betonu (výpočtově se bere, že beton snese na tah nulu). Za jistých okolností při prostém tahu by šel ten řetěz použít, pokud by byl předepjat aby každé ohnivko řetězu mělo nějaký definovaný dosed ale i tak by to nebylo tak dobré jako celistvý prut. Horší je to při kombinací namáhání jako je ohyb a souvisící tah a pak i smykové síly. Další potíž by byla jak dopdržet správné tzv krytí betonem.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.