Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Bazén jako jezírko

Autor: jarokoll jarokoll
Datum: 04.07.2016 14:15
uživatel: 122913


Dobrý den, jdu sem pro radu. Chtěl bych si na zahradě postavit v podstatě jezírko, ve kterém by byla bazénová voda. Jinými slovy by nešlo o betonový skelet, ale prostě o vykopanou díru ve tvaru jezírka, která by byla vyplněna geotextilií a vyvařena těžkou bazénovou folií a obložena pohledovým kamením. Voda by byla klasická bazénová, chemicky ošetřená. Nikde jsem nenašel informace o tom, zda to někdo dělá, nebo jak to správně technologicky uchopit. Máte někdo nějaké zkušenosti s takovým řešením, nebo nápady, proč by to bylo problematické nerealizovatelné?

Díky za rady.
Jarokoll

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
jarokoll jarokoll04.07.2016 20:45
Laďa Jaskva04.07.2016 17:07

Příspěvky
Autor: Laďa Jaskva
Datum: 04.07.2016 17:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Bazénu je fuk, jaký má tvar a z jakého je materiálu. Podstatný je objem vody. Z toho následně vyplývá spotřeba chemikálií na udržení čisté vody. Nepravidelný tvar a nerovné dno asi nebude dobré na vysávání nečistot. Tudíž nebude trvat dlouho a budete mít z toho černé jezero plné bordelu. Pořiďte si biotop. http://www.oase-filtrace.cz/koupaci-jezirka/koupaci-jezirka-a-biotopy
S pozdravem Laďa

Autor: jarokoll jarokoll
Datum: 04.07.2016 20:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122913
reakce na ...
Dobrý den, o biotopu jsme taky uvažoval, ale chtěl bych tam skutečně bazénovou vodu - údržba chemií je z vlastni zkušenosti jednodušší, a manželce vadí černé/tmavé dno biotopu. Objem nebude moc velký - není to na plavání, ale spíš na ochlazení v létě nebo po sauně. Představuji si tak 7x5 metrů s postupně se svažujícím břehem do cca 1,5 metru hloubky uprostřed. Čištění dna mi přijde taky jednodušší jako u bazénu s rovným dnem a z toho vyplývajícími rohy u stěn (ponorným robotem). Spíš mi jde o to, jestli například nebude problém u té bazénové těžké folie (která nemá příliš velkou průtažnost), že ji položím pouze na zhutněnou hlínu posypanou pískem a pokrytou geotextilií. Nebo jestli tam není jiný technický problém.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama