dilema s topenim a podlahou

Rubriky:

Reklama
DM david mara @david.mara před 8 roky13.07.2016 23:20:00
dilema s topenim a podlahou

Zdravim pratele, dilema se zateplenim obvod. zdi jsem diky Vam vsem co jste mi radili vyresil. Zateplim obvodove zdi 10cm sedeho polystyrenu. Timto dekuji vsem lidem kteri se do diskuze zapojili a pomohli mi v rozhodovani.

Ted vsak resim dalsi komplikaci. Predem bych poukazal vsem kdo pisi, ze stavba byla spatne navrzena, ze to nema vyznam resit. Stav je jak je a ja si s tim ted musim co nejlepe poradit.

Ted resim dilema topeni a tloustka podlahy.
Podlaha je zatim ve fazi 5 cm podkladoveho betonu. Bohuzel vzhledem k (zrejme) neoptimalnimu projektu mohu mit podlahu ( aby okna nebyla prilis nizko ) navic k podkladovemu betonu jen 17cm (vcetne vsech vrstev - radon/hydo izolace, polystyren, folie, podlahove topeni at uz jakekoliv, anhydrit, vinyl). TZj podlaha celkem vcetne podkladoveho betonu by byla 17+5cm=22cm

Nyni od podkladoveho betonu k rimse okna na ktere bude parapet je to 101cm. Pokud by byla na podkladovem betonu podlaha 17cm bude to k spodni casti rimsy okna 84cm coz si myslim ze je tak minimum (kdyztak me opravte) pac ja jsem vysoky 187 kdyby byla podlaha jeste vyse uz ve stoje vpodstate neudirim primo z okna.. Pokud by byla podlaha jeste silnejsi nez 17cm a okno tudiz jeste nize u podlahy uz si myslim by to bylo opravdu neefektivni a neprakticke.

Dum byl puvodne navrzen na klasicke radiatorove topeni az nyni premyslim o podlahovem.

Je to opet dilema. Topne kabely mi pripadaji jako nejmene komplikovane relativne nejlevnejsi reseni, navic usporim misto za kotel. Navic pry muze byt podlaha slabsi (mene anhdydritu) nez kdyz bude elektricke podlahove vodni s el kotlem. Elektricke vodni me vyjde zhruba stejne jako topne kabely, ale musim navic koupit kotel tj cca 18.000 Kc. Pak jeste zbyva elektricke vodni s klasickymi radiatory, ale to se mi moc nelibi - ty radiatory precijen zaberou hodne mista a cenovy rozdil oproti podlahovemu je minimalni.

Nevim co s tim. Mit okna (spodek parapetu) nize nez 84cm nad podlahou mi prijde opravdu spatne. Tudiz z toho mi vyplyva ze silnejsi podlahu nez 17cm proste nelze aplikovat. A ted co s tim. Jake tedy aplikovat reseni topeni. Ja to nedokazu spocitat jake reseni se 17cm podlahy a tim padem cca 10-11cm polystyrenu zvolit. Firmy co delaji elektricke mi samozrejme rikaji zvol elektricka 17 cm je OK. Firmy co delaji teplovodni mi zas rikaji zvol jednoznacne teplovodni.

U teplovodniho se obavam praskle vody, proto mi prijde pocitove lepsi topeni elektrickymi topnymi kabely. Zaroven nakadove to vychazi o neco levneji nez tepolovodni topeni a pokud informace od firem jsou spravne, nemusi byt vrstva anhydritu tak vysoka jako u teplovodniho.Co se tyka ekonomicke stranky, nedokazu to ani orientacne spocitat. Jaky v nakladech na vytapeni by tam byl rozdil - jestli bych usetril spis s teplovodnim nebo topnymi kabely. Take vubvec netusim rozdil. Jestli by byl rozdil 1.000 korun za rok nebo 10.000 za rok.

Tak a ted babo rad. Co by jste v me situaci delali. Rady typu zbor to a postav znova samozrejme mi nejak nepomuzou, musim se s tim nejak poprat. Doufam, ze na zaklade Vasich postrehu ktere mi jiz velmi pomohli u fasady opet dojdu k nejakemu nejoptimalnejsimu zaveru. Co by jste tedy v mem pripade delali ?

Predem mockrat dekuji vsem..

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

113 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.