Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: ČKAIT navrhuje bezplatné on-line prohlížení českých technických norem

Autor článku: redakce
Plné znění článku: ČKAIT navrhuje bezplatné on-line prohlížení českých technických norem
Anotace článku: Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků nesouhlasí se způsobem zrušením § 196 odst. 2 Stavebního zákona o bezplatném poskytnutí norem, na které zákon a prováděcí předpisy odkazují. Zároveň nesouhlasí s novelou vyhlášky 486/2008 Sb., kterou dojde k dalšímu zdražení poskytování norem a k další administrativní zátěži v souvislosti s jejich pořizováním.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Brzda pokroku
Autor: Jozef Homola
Datum: 11.12.2015 07:54 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Podceňuje se tvůrčí možný poteciál stovek neznámých "badatelů", kterí by mohli ze své vlastní iniciativy přijít s něčím prospěšným pro společnost ale raději se na to vykašlu, protože by si museli koupit desítku norem (aby si je prohlédli) a ještě není záruka, že to co hledají tam bude obsaženo.
Proto by vyspělý stát měl poskytovat normy zadarmo i kdyby to měl dotovat. Existují dotace na daleko méně prospěšné účely.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama