Dotaz na návratnost kopané studnyDobrý den,
Budeme stavět RD a zistil jsem si, že příslušný odbor ŽP by nebyl proti povolení studny. V domě nás bude celkem 4 (2+2). Plocha zahrady je cca 160 m2. Voda by mohla být už cca v nějakých 5 metrech, nanejvýš v osmi, takže by to vypadalo případně na kopanou studnu. (Plocha střechy domu je cca 90 m2.)
Dotazy:
1) Máme radši udělat jen "klasickou" kopanou studnu s pumpou na zálévání zahrady, nebo jít do dvojitých rozvodů v domě na splachování WC a případně pračku?
2) Jaká by mohla být návratnost obou výše uvedených variant?
Přiznám se, že jsem hledal na netu a mám v tom trochu hokej. Studnu alespoň s pumpou bychom chtěli, kdyby byl např. extrémně chudý rok na srážky a nebyla by dešťovka. Jde nám především o ekonomiku a jednoduchost řešení.