Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

zastínění zastřešené terasy

Autor: Jirka Čapek
Datum: 28.08.2016 22:11
uživatel: 111428


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Mám zastřešenou terasu hned u domu, viz první obrázek.
Jako zastřešení je použit makrolon.

Problém je, že pod makrolonem se dost ohřívá vzduch když svítí slunce a na terase je někdy až moc teplo - rozdíl je několik stupňů, zejména když nefouká a hodně svítí. Řeším jak ji nějak zastínit. Mělo by teplotně smysl ji mít zastíněnou zespoda? Nebo jediné rozumné je seshora?

Myslel jsem že bych zespoda instaloval nějaké lišty pro zatahování látkou, podobně jako třeba na druhém obrázku (příklad).

Je jasné že horní zastínění bude o něco lepší a o mnoho dražší, otázkou je jak moc....

Díky za názory

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Laďa Jaskva
Datum: 28.08.2016 22:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Na tom druhém obrázku je profi řešení a to nebude nic moc laciné. Švagr má terasu řešenou stejně jako Vy a zastínil to ze spodní strany fixně nataženou plachtou. Tepelná pohoda je naprosto jiná, jak když na Vás pere Slunce celý den. Je to nejlacinější a nejrychlejší řešení a pochybuji, že by zastínění z horní strany bylo lepší. Ta terasa není uzavřený prostor, takže tam neplatí to samé, jak u vnitřních, nebo vnějších žaluziích v oknech.
S pozdravem Laďa

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.