Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Netmetering distributor pripojeni

Autor: Tomáš tom
Datum: 01.10.2016 15:02
uživatel: 103641


Byl jsem nedávno u jednoho zájemce o FVE který si podal žádost o připojení výrobny která byla zamítnutá distributorem. Ale po určitém čase ho navštívil nějaký zástupce z dceřiné firmy distributora a nabízel mu FVE a záruku bezproblémového připojení a dokonce pokud zůstane u nich i s odběrem elektřiny tak bude mít i netmetering a že mu ze spotřeby odečtou to, co poslal do sítě.
Je toto legální a v souladu s liberalizací a unbundlingem? A může distributor umožnit své dceřiné firmě využívat veřejnou distribuční síť jako sezónního akumulátoru a ostatním obchodníkům v tom bránit? Může distributor posílat obchodní zástupce své dceřiné firmy ke svým zákazníkům u kterých například pominul důvod nepřipojení zdroje aby jim nabídl bezproblémové připojení zdroje pokud jej postaví dceřiná firma distributora?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Zilvar
Datum: 07.06.2018 09:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120411
reakce na ...
Odpovědi na některé Vaše otázky zde: https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/17459-v-cr-uz-funguje-net-metering-pro-koncove-zakazniky-jen-se-mu-tak-nerika

Podle https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/13918-moznosti-pripojeni-domaci-elektrarny-v-roce-2016 by to mělo být legální.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama