Odhlučnenie drevenej podlahy z paluboviek

Reklama
PK Peter Kičák @peter.kicak před 7 roky12.10.2016 21:45:00
Odhlučnenie drevenej podlahy z paluboviek

Dobrý večer. Chcel by som požiadať o rady a skúsenosti pri rekonštrukcii podlahy v našom novokúpenom dome. Ide o palubovku s perodrážkou z červeného smreku hrúbky 24mm, ktorá bola pri rekonštrukcii pred kúpou pneumaticky naklincovaná na pevný drevený rošt. Podlaha sa nám páči a chceli by sme ju zachovať. Výška roštu je 100mm, medzitým 80mm vzduchu a 20mm XPS polystyren ako symbolicke zateplenie. Podklad tvori pravdepodobne nahrubo zrovnany pôvodný beton (prízemie, cca 1m nad okolitým terénom), na ktorom je térový papier - lepenka - IPA. Ináč nie je betón pravdepodobne nikjak izolovaný proti zemnej vlhkosti rovnako ako základy, stavba je ale suchá. Laty roštu najú prierez 50x50mm sú súbežne na sebe priskrutkované k podlahe a asi vypodložené do roviny. Samozrejne to pri chodzi duní a vŕzga. Chcel by som to vytrhat, betón vyrovnať podsypom, na to 60mm ESP, 25mm sadrovláknitú roznášaciu vrstvu (fermacól 2e22) a priamo na to naskrutkovať skrz pero tú istú palubovku (skrutky ŠPAX TROPIC C2 alebo podobné (obchodné názvy schválne komolím aby som nerobil reklamu, neviem či sa to môže). Pri tejto skladbe vychádzam z prospektov a rád predajcov fermacólu.
Alternatívne som mal predtým v hlave DIY skladbu ťažkej akustickej podlahy so zachovaním a zúžením lát z pôvodného roštu(resp. výmena za strešné)a záťažou zo suchého betónu. Vychádzal som z predpokladu, že aby to fungovalo, plávajúca vrstva by mala mať aspoň 75kg/m2 ako som sa niekde dočítal. Neskor som to vytesnil, lebo by som sa chcel vyhnut mokremu procesu a je to navyše už dosť zložitá skladba náročná na detaily a vôbec netuším či by bola funkčná. Spodný rošt by bol pravdepodobne lepšie krížom na vrchný, len na spojoch podložený recykl. gumou 10mm ;nakreslené je to v rezoch súbežne, lebo je to lepšie vidieť.
Myslíte že niektorou z týchto úprav nejako výraznejšie znížim kročajový hluk? Ide totiž o "nočné" miestnosti a v budúcnosti by nejaké to nočné špacírovanie mohlo liezť pekne na nervy. Nemám tam dať do tej skladby ešte nejakú mäkkú kročajovú izoláciu napr. mirelon apod. aká ide pod plávajúcu laminátovú ? 3, 6 alebo 10mm Má v tomto prípade zmysel niečo ušetriť a nahradiť sadrovlákno dvomi vrstvami OSB dosák? Alebo nejaký úplne iný nápad a toto je mimo misu? Vopred ďakujem za názory odborníkov

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.