Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Připojovací spára detaily

Autor: Martina Řeháková
Datum: 05.11.2016 12:38
uživatel: 122093


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5
Dobrý den, prosím o radu, týkající se připojovací spáry. Byly použity okenní pásky Illbruck ME350 a 351, vnitřní izolant ve spáře PUR. První detail je pod fr. oknem. Nemá být provedeno nějaké utěsnění také mezi spojem purenit x rám okno? Co se týká montáže pásek, přikládám ještě nějaké fotografie, kde jsme reklamovali montáž. Páska na mnoha místech nepřilnula, byla lepena na zaprášený povrch. Lze takto pásku opravit například přilepením těsncím tmelem nebo trvat na předělání kompletních pásek? Děkuji předem za informace.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Martina Řeháková15.09.2020 21:20
Jiří Nový15.09.2020 18:01
Martina Řeháková07.11.2016 07:02
Marek Skalický06.11.2016 20:46

Příspěvky
Autor: Jiří Nový
Datum: 15.09.2020 18:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130761
reakce na ...
Řeším stejný problém. Je toto na celkové přelepení pásek nebo stačí nějak přetmelit? Kotvy mám (ne)přelepené stejně, tak přelepit alespoň ty? Díky

Autor: Martina Řeháková
Datum: 15.09.2020 21:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122093
reakce na ...
u nás se okna nakonec vyjímala, bylo tam více chyb. Tam, kde páska přes kotvení do parapetní části nepřilnula, podlepovalo se butyl tmelem. Do něj se zatačilo a drží. Kotvení Purenitu - kotvy jsme přetavovali ipou i s Purenitem, navázalo se na IPU (hydroizolaci spodní stavby). Tam, kde byla kritická místa v ohybech butylová páska nebo si myslím, že stejný účel splní butyl lepidlo.

Autor: Marek Skalický
Datum: 06.11.2016 20:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109622
reakce na ...
Pokud se používá podkladní profil (purenit / phonotherm / Kerdyn) záleží zda (dle typu okna) je proveden jako profilovaný nebo rovný. U rovného profilu se používá komprimační páska (mezi rám a podklaďák) stačí dva proužky (pro spáru 1-2mm). Ideální řešení je u spodní části použít z INT i EXT EPDM folii (INT) a (EXT), která není omítatelná> řeší se i tlaková voda ve spodní části.

Co se týká provedení, nebudu moc komentovat. Pokud jsou otvory v duté cihle, doporučuji vyzdít, či přetáhnut před montáží lepidlem. Uvedená páska je s celoplošným lepidlem, pravděpodobně nedolepeno (prach, nečistoty) tato páska je jak toaletní papír :-) (srovnám-li s jiným výrobcem).
Přechod pásky přes ocel.konzolu z INT není dořešen.

Autor: Martina Řeháková
Datum: 07.11.2016 07:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122093
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobrý den, děkuji za informace, ještě si zjistím nicméně už teď se domnívám, že mezi purenitem a rámem nic vloženo není. EPDM folie lze bezpečně dodat dodatečně nebo nutno ukotvit do spáry mezi purenit a rám?
Ještě dotaz. Zjistila jsem další nesrovnalost. Podle mě celkem zásadní. Přikládám na foto.
Externí pásky byly nalepeny na rám okna, ale nebyla odlepena krycí část celé poloviny pásky zespodu. Tím pádem plastová folie, která kryje lepící část pásky zůstala zafixována v oblasti připojovací spáry přes PU pěnu a odlepena byla pouze druhá část krycí folie, která byla nalepena na ostění.
Předpokládám, že páska není funkční, protože tudy nebude schopna unikat případná vlhkost ve spáře, když je zafixována "igelitem".
Okna už jsou samozřejmě ukotvena, zapěnována. Takže dost dobře nevím, jaké je řešení. Podle mě je celý systém špatně udělaný. Děkuji.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama