Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zazimování myčky na nádobí

Autor: Petr Král
Datum: 07.11.2016 10:59
uživatel: 103342

Na chatě mám instalovánu novou myčku na nádobí a potřeboval bych poradit, jak ji připravit na zimu, aby v ní voda nezamrzla a něco v ní neprasklo. Chatě je v zimě neobyvatelná, je bez topení. Přívodní hadici samozřejmě odpojím. Servis mi radil myčku odvézt, což je trochu problém, je zabudována v kuchyňské lince. V nádržce dole je sice sůl, voda tam je v nějakém plastovém labyrintu, ale nevím, zda sůl myčku ochrání. Napadlo mě do ní nalít nějaký nemrznoucí roztok, který bych pak na jaře vypustil.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Dalibor Fišer01.06.2020 19:08
Tibor Coufal02.02.2017 22:50
Lukáš Burian08.11.2016 11:44

Datum: 01.06.2020 19:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132598
reakce na ...
Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat, jak jste to nakonec s tou myčkou na chalupě vyřešil?

Autor: Tibor Coufal
Datum: 02.02.2017 22:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119950
reakce na ...
Myčku bych raději odvezl, i když je vestavěná, tak to není problém, nějak ji tam přece dali, tak musí jít i vyndat. Nic nemrznoucího bych do ní nelil, může se stát, že už to z ní nedostanete úplně všechno.

Autor: Lukáš Burian
Datum: 08.11.2016 11:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103320
reakce na ...
Před pár lety jsem něco podobného řešil. Vzhledem k tomu, kde všude tam zůstává voda je jakékoli vypuštění nebo nalití něčeho někam nemožné.
Každý podzim myčku odpojím a odnesu do sklepa, kde nemrzne. Jestli je vestavná, je to jen o 4 šroubky navíc. Tam bych problém nehledal.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama