Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Popel při spalování pelet.

Autor: Jiří Raiterman
Datum: 20.11.2016 10:32
uživatel: 123871

Dobrý den , cca 3. měsíc provozuji peletový kotel Kadria s hořákem Ferolli, zatím spokojenost, snad jenom s výhradou k tomu, že na roštu zůstávají připečené zbytky popele viz. foto v příloze a tak je raději každý den kartáčem odstraním. Není to pro mně žádný velký problém ale trochu mě vrtá hlavou vzhled popela, kterého je sice velice malé množství ale má úplně černou barvu a strukturu tak jako asi krystalový cukr. Pelety jsou od firmy BIOMAC v kvalitě EN PLUS A1. Je to skutečně vhodné zahradní hnojivo ?
Díky za reakce a případné rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej Kymla15.09.2017 11:49
Josef Musil21.12.2016 13:07
František Černohorský21.12.2016 08:11

Datum: 15.09.2017 11:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107417
reakce na ...
Připečené zbytky mohou být způsobeny peletami nebo nastavením. Mám stejný kotel a rošt jsem čistil 2x za sezónu a to spíš preventivně. Nikdy se nestalo, že by šel kotel do poruchy kvůli zanesenému roštu. A to tam sypu pelety od různých výrobců a dodavatelů (pokaždé jakože bez kůry...). Nicméně mám hořák nastavený na velmi malý výkon (malý zateplený dům). Na stránkách Kadria najdete nastavení hořáku, ale to nejspíš víte. Kdyby něco odkaz zde: http://www.kadria-kotle.cz/nastaveni-horaku-ferroli.html

Autor: Josef Musil
Datum: 21.12.2016 13:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100821
reakce na ...
Jak říká pan Černohorský. Takové nastavení platí pro všechny kotle osazené italskými hořáky Ferroli SUN 7 nebo SUN 12. Otvor na vstupním kolenu pro přívod pelet je dobrá věc a Ing. Kolář je dělá u všech jeho kotlů. Já je dělám i u kotlů SFL a pro kontrolu plamene při nastavování a běžné kontrole provozovatele je do opravdu dobrý zlepšovák. Při dobrém nastavení spalovacího režimu a dobrých peletách jsou spaliny na 140 C. Pro kontrolu osazuji spalinové teploměry před regulátor tahu.

Autor: František Černohorský
Datum: 21.12.2016 08:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111612
reakce na ...
Buď obsahují pelety kůru,která vytváří připékající se strusku,nebo máte velkou teplotu plamene na roštu.Podle snímku z internetu mají kotle Kadria na konci vstupního kolena šroub M12,jeho odšroubováním se dá sledovat barva plamene na roštu,má být světle oranžová,ne modrá.Podle toho nastavte výkon ventilátoru.Hodně na toto téma je na portálu TZB -kotel Ferroli GFN.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.