Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Malování sádrových omítek

Autor: Zdenek Šimčík
Datum: 20.11.2016 10:48
uživatel: 108778

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s velkým problémem při malování nových sádrových omítek.
Při malování se na některých místech tvoři "fleky" a v některých místech malba na omítce netvoří stejnou struktůru.
Při malování je vše v pořádku a vypadá, že malba tvoří v celé ploše stejnou struktůru, ale po krátké chvíli jde vidět, jak se začínají tvořit "fleky", jak malba v různých místech různě vysichá a tvoří různou struktůru a po vyshnutí celé malby je u flekatých míst výškový rodíl, jakoby, tam malba nebyla.

Sádrová omítka jsem celoplošně obrousil jemným smirkovým papírem (120) a v celé ploše penetroval hloubkovou penetrací od primalexu.
Vyzkoušel jsem tyto barvy a všechny měli stejný výsledek: HET Klasik, Master dum barev, JUB Gold.

Jediné co trochu pomohlo bylo použit pod malbu Jupol Denikol (který obsahuje vápno) ale ne ve všech místech a i tak to není jak by mělo být.

Budu rád za každou radu, protože už jsem v koncíh a vyzkošel jsem vše co mě napadlo, obvolával jsem malíře a žádný se s tím nesetkal a neporadil.

Fotky omítky ještě vložím.
Děkuji moc za jakoukoliv radu, spěchá.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
tino Martin27.03.2019 08:52
Roamn Tichý19.02.2018 23:45
Petr Kalina05.04.2017 11:33
Jan Martinek13.02.2017 11:20

Datum: 27.03.2019 08:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124880
reakce na ...
už ste to niekto vyriešil, stalo sa mmi presne to isté

Autor: Roamn Tichý
Datum: 19.02.2018 23:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109390
reakce na ...
Sice pozdě ale přesto přidám zkušenost. Malování sádrových omítek bylo v pohodě-použil jsem doporučené(od realizační firmy) výrobky.
Penetrace: https://www.het.cz/cs/penetrace-a-prostredky-pro-upravu-povrchu/univerzalni-pigmentovane-penetracni-natery/up-grund/product.html?id=95 asi nejdulezitejsi
Barvu jsem bral taky od Hetu,už ale nevím jakou....každopádně mi tam velmo dobře poradili a hned věděli jaký můžou být problémy

Autor: Petr Kalina
Datum: 05.04.2017 11:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125019
reakce na ...
Dobrý den,

stejný problém - sádrová omítka, hloubková penetrace PRIMALEX+PRIMALEX MASTER.
Povrch nerovný, špiní. Tedy otěruvzodrnost nulová.

Řešil jste prosím někdo?!

Děkuji

Autor: Jan Martinek
Datum: 13.02.2017 11:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124658
reakce na ...
Dobrý den,
s malováním sádrových omítek mám úplně stejný problém. Chci se zeptat, už jste to vyřešil ?
Díky

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama