podlahový rošt

Reklama
podlahový rošt

Dobrý den, plánuji rekonstrukci střechy a půdy, kde bych rád vytvořil půdní podkrovní pokoje a řeším problém s podlahou. Nyní je podlaha půdy tvořena trámy s prkenným záklopem. Prostor mezi trámy je vysypán štěrkovým zásypen a prkenný záklop je zalit betonovou mazaninou. Podlaha je sice pochozí, nicméně při chůzi podlaha průží a přenáší vibrace. Proto chci vytvořit nad touto stávající podlahou podlahu novou, tak aby stávající podlaha nebyla vůbec zatěžována.
Má představa je taková, že do pozednice napříč půdou budou do betonových patek uchyceny dřevěné trámy a to tak, aby byly nad stávající podlahou 1-2 cm a budou překryty záklopem z OSB desek ve dvou vrstvách. Můj dotaz zní - jaké rozměry trámů do konstrukce roštu podlahy mám volit? Lze místo dřevěných trámů použít i jiný materiál (např. ocelové jekle)? Lze celou podlahu konstrukčně řešit i jiným způsobem, než zabetonováním trámů do kapes v pozednici? Předem děkuji za odborné názory

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.