Kontrola / úprava výpočtu TZ

Rubriky:

Reklama
JB Josef Bartak @josef.bartak084 před 7 roky07.12.2016 09:01:00
Kontrola / úprava výpočtu TZ

Dobrý den,
rád bych poprosil někoho o kontrolu a úpravu výpočtu TZ domu. Některé části se mě zdají divné (např. TZ prostupem 3,4kW, a TZ větráním 4kW).

Oproti projektu, ze kterého byl PENB a TZ počítány byly provedeny následující změny:

1/ Izolace stěny změněna z 24cm na 28cm (zde váhám o použití bílého/šedého EPS s jedinou "vadou šedého", kterou je nutnost zastínění při montáži).
2/ Izolace podlahy v přízemí 26cm
3/ Izolace šikmin 38cm
4/ Izolace rovného stropu 45cm
5/ Izolace základů 24cm EPS Sokl/Perimetr do hloubky -90cm
6/ Zrušeny všechny střešní okna
7/ Velké okno v přízemí rozšířeno na 4,5m (okna Uw cca 0,75-0,8)
8/ Zrušeno okno OD5 v patře
9/ Nově počítáno s rekuperací (nejspíše pouze pasivní).

Původní plán vytápění byl navržen na zplynovací kotel na dřevo (mám levnou dostupnost dřeva - skoro zadarmo) + cca 2m3 akumulační nádoba. V plánu bylo za cca 10-15 let (až doslouží životnost kotle a nebude již ochota připravovat dřevo) předělat systém na nejspíše TČ vzduch/voda.

V poslední době jsem nahlodáván myšlenkou instalaci způsobu vytápění přímo na TČ (z důvodu komfortu). Můžete mi prosím rovnou vypočíst cca investiční a provozní náklady na provoz/pořízení TČ (příp. jiného způsobu vytápění - plyn není dostupný, takže asi už pouze elektrokotel). Vytápění plánované všude podlahové.

Podklady k výpočtu PENB a TZ jsou na přiloženém odkazu
http://www.uschovna.cz/zasilka/LGR4IB7FL…

Předem moc děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.