Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

dTest aukce pro 2017

Autor: Jan Baroš
Datum: 19.12.2016 08:29
uživatel: 119040


Otevřeli novou registraci, nebudu váhat ani tentokrát. Jen tak dál...
Jako reakci na článek
https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/15235-energeticky-trh-pro-domacnosti-v-roce-2016
ze dne 12. 1. 2017 chci jen napsat, že i když jsem se poprvé účastnil aukce, nebyl jsem si jist, zda to nebyl krok vedle. Nyní již vím z faktur, že nikam přecházet nebudu, jelikož při mé spotřebě mi cena 9,9 Kč za 1 m3 zemního plynu a 3,5 Kč za 1KWh za elektřinu přijde zajímavá.
Je pro mne úsměvné, když mi zavolají z reklamních čísel a snaží se mne přetáhnout, stačí jen sdělit, že mám smlouvu z první vlny aukce dTestu a už hovor automaticky končí rozloučením....

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 161   starší >>
Příspěvky
Autor: Jan Kos
Datum: 23.08.2017 09:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111174
reakce na ...
Dobrý den
Tak jsem dal výpověď u 3E. Dnes mi volali, proč. Sdělil jsem jim, že zdražení silovky a plynu o 40 procent během roku se mi zdá skoro zlodějina. Odpovědí mi bylo něco ve smyslu, že nešlo jinak, neboť smart 1 byl super nízko a situace na trhu vyžadovala zvýšení. Nicméně že mají pro mě speciální nabídku která platí teprve 3 týdny a chtěl začít házet cifry. V klidu jsem mu vysvětlil, že mě jeho čísla nezajímají a rád s nimi skončím. Chvíli se divil a nakonec jsme se v dobrém dohodli, že moji žádost postoupí dál. Jdu ke skautům, ti dělají záslužnou činnost (nemyslím energetiku) a trochu jim tím na to přispěji. Tuším, že od nového roku bude cena taky jiná, ale zkusím a za rok uvidím.
pozn. ještě jsem neuzrál, ale pomalu k tomu spěji.

Autor: petr kysela
Datum: 24.08.2017 00:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
No, já si myslím, že Vám jde především o to, abyste těm skautům na tu jejich záslužnou činnost přispěl jen trochu (čím méně, tím lépe)...domnívám se, že je Vám úplně jedno jakou činnost vykonávají a jestli vůbec a kdo stojí za projektem Skautská energie. Vy jste absolutně dokonalý model "price-huntera", který by podepsal smlouvu s kýmkoliv, kdo bude zrovna nejlevnější. Proto nejdete k E-onu ani Čezu, ale jakou to náhodou ke skautům, poté co Vám povadla pšenička z políčka D-test a laciného a ubohého pokusu obelstít lidi s firmou 3E a BEE. Ale je to úplně jedno. Lidé jako Vy dokazují, že je užitečné se starat o energetiku a dovede to přinést efekt. Když nic, jste reklamou na tento obor. Ale pokud byste chtěl skutečně nahlédnout do zákulisí toho, koho jste tak trochu podporoval dosud, tak nabízím odkaz na jeden z nejúžasnějších příběhů v oboru energetiky, který se tady v tomto malém království zemí koruny České skutečně stal, a který stojí za skutečně podrobné přečtení. Mrzí mne, že jsem svou činností před lety slušnou porcí přispěl oběma aktérům příběhu k tomu, aby se dostali do stavu, jaký popisuje hlavní hrdina, ale to je život. Každý se učíme.....
Mohu s klidem napsat, že ani příběh Kajínka, ale ani Reinharda Heydricha mne nezaujal tak, jako to, o čem píše "odkopnutý miliardář" ve svém uplakaném životopisu...Taky se honil za prachama jako Vy....On chtěl vydělat, Vy ušetřit....Tak hodně štěstí se skautíky a budu se těšit koho vyberete příště a jaké k tomu budete používat komentáře.....Přeji fajn večer...

https://www.tomasbarta.eu/fullstory.php

Autor: Jan Kos
Datum: 15.08.2017 22:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111174
reakce na ...
Myslím, že jednotlivec, který se hlásí do (asi pochybných) aukcí, nebo sleduje ceny na TZB, který má v současné době dočasně nízkou cenu energie a útratu cca 20 000 ročně, je moc malé sousto pro energetického poradce. Cena energií, která vzešla z aukce D testu byla bezkonkurenční, aby nalákali hodně lidí. Ale bylo to jen na rok a nyní zdražili silovku a plyn o cca 40 procent. Jsem zvědavý na ceny skautské energie od ledna 2018. Pokud usoudí, že už mají dost zákazníků, tak ceny taky zvednou a hrát budou na to, že lid je líný měnit dodavatele každý rok. Možná taky už nebude z čeho vybírat. Rozdíly v cenách nebudou veliké. Kdo by taky pro ušetřených 600 za rok pořád měnil dodavatele. Aukce D testu mi ušetřila 4300,-, ale to se v dohledné době nemůže opakovat. Nabídka energetického poradce bude zajímavá, až si zvykneme na vyšší ceny.

Autor: Jiri Dolezal
Datum: 30.06.2017 15:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125513
reakce na ...
Dobrý den,

trochu jsem se utopil v diskuzi, takže se pokusím zadat nový dotaz.

Moje situace je následující:
Zúčastnil jsem se první aukce dTestu, podepsal smlouvu s datem započetí dodávky 1.5.2016. Od 1.5.2017 pokračuji ceníkem Smart 2. Zjistil jsem, že ceny v tomto ceníku se budou od 15.8.2017 navyšovat. 26.6.2017 jsem tedy zaslal Odstoupení od smlouvy k 31.7.2017 z důvodu zvýšení ceny.

Před chvílí jsem měl půhodinový rozhovor s operátorkou. Odstoupení mi zamítli, protože nesplňuje ustanovení Dodatku ke smlouvě. Pořád mi tvrdila, že musím sepsat Výpověď a odstoupit od smlouvy že nelze. (Také tvrdila, že mi oznámili zvýšení cen předem, což není pravda, ale to je teď asi vedlejší.)

V Dodatku je toto: "Pokud si zákazník nejpozději 3 měsíce před uplynutím původní doby trvání smluvního závazku (12 měsíců) nesjedná jinou produktovou řadu, bude po skončení původní doby trvání smluvního závazku odebírat komoditu za podmínek individuální produktové řady SMART, ceníku II."

Znamená to, že ceny v ceníku SMART II si mohou měnit jak chtějí a ustanovení zákona o odstoupení se na ně nevztahuje...? Pokud někdo má návod, jak postupovat, budu vděčný, protože podle mého názoru jsem postupoval správně (skončila platnost dodatku -> přešel jsem na normální smluvní režim s dobou neurčitou -> došlo ke zvýšení ceny -> mohou odstoupit).

Děkuji

Autor: Pavel Filip
Datum: 30.06.2017 19:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118607
reakce na ...
Postupujte podle energetického zákona § 11a
Některá opatření na ochranu zákazníka
(5) Zvýší-li držitel licence na obchod s elektřinou, obchod s plynem, výrobu elektřiny nebo výrobu plynu cenu za dodávku elektřiny nebo plynu nebo změní-li jiné smluvní podmínky, je zákazník oprávněn bez uvedení důvodu odstoupit od smlouvy do 3 měsíců od data zvýšení ceny nebo změny jiných smluvních podmínek. To neplatí, pokud držitel licence oznámí zákazníkovi zvýšení ceny nebo změnu jiných
smluvních podmínek nejpozději třicátý den přede dnem jejich činnosti a současně zákazníka poučí o jeho právu na odstoupení od smlouvy. V takovém případě je zákazník oprávněn bez uvedení důvodu odstoupit od smlouvy nejpozději desátý den přede dnem zvýšení ceny nebo změny jiných smluvních podmínek.
(6) Odstoupení, které bylo uskutečněno do 3 měsíců od účinnosti zvýšení ceny nebo změny jiných smluvních podmínek a méně než 10 dnů před koncem daného měsíce, je účinné k poslednímu dni kalendářního měsíce, který následuje po měsíci, ve kterém bylo odstoupení doručeno příslušnému držiteli licence.
Dle mého jste postupoval podle citovaných odstavců a máte pravdu. Nezbývá než 3-E přesvědčit anebo se obrátit na Energetický regulační úřad.

Autor: Jiri Dolezal
Datum: 30.06.2017 20:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125513
reakce na ...
Dobrý den,

no, 3-E evidentně nepřesvědčím. Paní mlela jako kolovrátek o výpovědi. Paragraf o odstoupení jsem ji přečetl 2x, a bylo to k ničemu. Bylo to takové to typické šmejdovské chování, kdy dobře vědí, že máte pravdu, ale za žádnou cenu to nepřiznají, snaží se vás chytat za slovo a odvádět hovor od podstaty věci.

Nicméně otázka je, jak postupovat dál. Protože mi zamítli odstoupení, nemohu podepsat jinému dodavateli. Pokud podám stížnost na ERU (což ani nevím, jak se prakticky dělá), stejně budu pořád u 3-E. Takže je otázka, zda nemrhat časem a opravdu nenapsat normální výpověd. Tak bych skončil k 31.10.2017 a stálo by mě to jen čas na zaslání dalšího dopisu.

Máte někdo zkušenosti se stížnostmi, zasílanými na ERU? Stačí mail nebo to musí být nějaký standardizovaný dopis? Co doba reakce? Před nějakými šesti lety jsem jim psal mail a nikdo neodpověděl, takže jsem k této cestě opravdu skeptický.

Autor: petr kysela
Datum: 30.06.2017 22:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
tento příspěvek byl redakcí odstraněn

Autor: Jiri Dolezal
Datum: 30.06.2017 23:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125513
reakce na ...
Dobrý den,

faktický stav věci je bohužel jasný, mě teď šlo o konkrétní řešení a snad i ujištění, že nejsem tupec a chápu, co znamená "zvýšení ceny".

U 3-E jsem od roku 2011, samozřejmě jsem zaznamenal ten přechod pod BEE, ale doufal jsem, že ten původní dobrý duch ještě chvíli přežije. Nestalo se, no...

Zaujal mě ten nápad s převodem odběrného místa, ale nikde jsem nenašel možnost, jak to udělat bez změny vlastnictví, a převádět barák se mi fakt na nikoho nechce :-)

Jinak na udolávání vola přes telefonáty apod. fakt nemám čas ani chuť, tohle prudění za spravedlnost si nechám až na dobu, kdy budu důchodce (pokud se toho dožiju).

Autor: petr kysela
Datum: 30.06.2017 23:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
608 884550, ten převod vymyslíme....až uzrajete dejte vědět a dohodneme se i na něčem lepším, než je pouhý převod. A na nějaký převod baráku zapomeňte, to fakt není nutné :-) Pěkný víkend z helgardova Vám přeji.

Autor: Václav Krajča
Datum: 15.08.2017 17:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115840
reakce na ...
Už Vám pan Kysela něco vymyslel? Já jen že čekám na jeho nabídku od dubna a pořád nic. A to se i občas připomenu. Takže dneska zvažují odchod od 3E zpátky k ČEZu.

Autor: petr kysela
Datum: 15.08.2017 21:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
Vy čekáte na mou nabídku od dubna?
Proboha a proč jsme to nevykomunikovali...
Pokud zvažujete přechod od Bohemia energy k čez, rád s Vámi po uzavření smlouvy na energetické poradenství proberu jak na to a jaké produkty v rámci čezu jsou nejvýhodnější...
Pak Vám mohu nabídnout možnost neplatit čezu vůbec služby a mít je ode mne o polovinu levnější.
Jestli čekáte na moji nabídku a skutečně poctivě čekáte od dubna, tak to děkuji za trpělivost a opravdu vyjadřuji k Vaší osobě obrovskou úctu za důvěru a loajalitu. Jsem k dispozici a můžeme se potkat...Vemte pod paž
veškeré dokumenty a tužku a přijeďte za mnou do kanceláře, kde to máte nejblíže....A určitě něco vymyslíme. Když tak volejte 608 884550 a nevidím problém, proč byste měl čekat měsíce. Mám sice fakt práce že bych nemusel ani spát, ale někam Vám to přesmluvnění nacpu a pokud to bude znamenat ukončení odporné bohemia energy, tak o to víc. Mějte fajn večer.

Autor: Jan Kos
Datum: 15.08.2017 22:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111174
reakce na ...
Omlouvám se za svoje moudra v minulém příspěvku.

Autor: Tomáš Velický
Datum: 14.08.2017 17:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125806
reakce na ...
Dobrý den,
postupoval jsem úplně stejně jako Vy, tzn. odstoupení od smlouvy podle § 11a energetického zákona a u 3E dopadl také stejně. Tzn. na infolince kolovrátek o tom, že musím podat řádnou výpověď a nikoliv odstoupení od smlouvy. Zavolal jsem o radu na právní poradnu D-Testu (tel. 299 149 009), kde mi velmi ochotně poradili a potvrdili, že jsem postupoval správně a mám trvat na odstoupení od smlouvy z důvodu zvýšení ceny. Takže opět infolinka 3E a opět kolovrátek o tom, že mám podat řádnou výpověď a odstoupení neuznají. Argumenty, že jsem svůj postup konzultoval s právníky z D-Testu, kteří mi potvrdili správný postup, a tudíž, že nerespektují zákon, nechával tele slečnu úplně chladnou. Nevyhověla ani mé žádosti o přímý kontakt na oddělení smluv 3E, kde bych to mohl řešit s někým kompetentním. Pokud mi nechtějí dát přímý kontakt (což by se snad dalo pochopit), žádal jsem, ať se mi tedy od nich sama ozve kompetentní osoba, která má na starosti smlouvy a mohu s ní svůj problém řešit. Nelze, podejte standardní výpověď.... šmejdi!
Abych to zkrátil, pomohl mi opět D-Test (jeho poradna, jíž tímto ještě jednou děkuji), která se do věci vložila a vysvětlila 3E, co znamená § 11a energetického zákona. Za týden mi D-Test volal, že 3E po jejich intervenci uznala moje odstoupení od smlouvy a měla by mi zaslat potvrzení o akceptaci výpovědi. Samozřejmě jsem jeho zaslání musel u 3E urgovat, prý mi ho určitě posílali obyčejnou poštou a asi se ztratilo, ha ha ha. Nyní již mám tedy akceptaci výpovědi v ruce, ale stálo mě to fůru času a nervů. Takže za mě, EUROPE EASY ENERGY již NIKDY VÍCE!!!
A to byli do převzetí Bohemia energy taková pohodová firma, kde jsem vždy vše bez problémů vyřešil s ochotným personálem na krajské pobočce.

Autor: petr kysela
Datum: 14.08.2017 21:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
O tom, že aukce D-test dopadne blbě a zničí vítěznou firmu to jsem tu psal a říkal jsem to na přednáškách napříč republikou, ještě
v době kdy se mne ptali lidi zda do toho jít nebo ne...To že největší podvodník na trhu nakonec koupí vítěze, to jsem samozřejmě zjistil z úplně jiných zdrojů, ale v době kdy jednala BEE o akviziční koupi 3E ještě nikdo nemohl vědět že vyhraje i 50 000 naivních věřících. Dneska sem lidé píší jak je hrozné co se stalo s firmou 3E a jak zničili super firmu...:-)))

Autor: Petr Babiš
Datum: 15.08.2017 08:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100004
reakce na ...
pane Kyselo máte to trochu pomotané, právě jedině díky tomu, že BE koupila 3E, tak se mohla 3E zúčastnit aukce dTestu, protože jinak by 3E neměla peníze na provize za vysoutěžená odběrná místa

čili časová posloupnost byla přesně opačná a nikoli že BE koupila vítěze aukce

a také nevím, proč píšete o domrvení života rodin, my jsme díky aukci měli levnou zimu, kterou nám leckdo závidí a nyní jsme udělali 3E pápá a jdeme zase jinam, nemusím platit provizi energetickému poradci, stačí si vše včas pohlídat

Autor: petr kysela
Datum: 15.08.2017 08:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
Pane Babiš, prosím Vás nepouštějte se do žádných větších akcí pokud jde o hodnocení aukcí a už vůbec ne této nejhorší v dějinách. Víte provize ze smlouvy je přesně to, co má aukce eliminovat. Takže spojit účast BEE na akvizici 3E kvůli provizi z aukce je z 10% směšné a z 90% hloupé. Že jste díky aukci měl levnou zimu a kterou Vám osobně leckdo závidí a nyní jste udělali 3E pápá a jdete jinam je přesně ten přístup o kterém jsem psal a naprosto přesně potvrzujete mou větu...Takové chování v energetice mají jen dva lidé, blbec a energetický poradce, pokud si vše včas pohlídáte, jste sám sobě energetickým poradcem, takže neříkejte takovou hovadinu, že nemusíte platit energetickému poradci...Víte když si doma uvaříte oběd a dáte si ho do batohu a dojdete si s ním sednout těsně vedle nějaké drahé restaurace na louku a tam ho sníte, tak taky nemusíte platit kuchaře a číšníka a najíte se zadarmo....Ale nesmíte být tak pitomý, abyste si nedokázal spočítat, že Vás to stálo čas, práci suroviny a peníze. Takže na Váš příspěvek pokud jde o zákulisí aukce D testu nebudu vůbec nijak dále reagovat. Jen ještě jednou říkám, že Bohemia energy přišla k vítězství v aukci jako slepý k houslím a vůbec nespojujte tu akvizici s aukcí....Za levnou zimu si gratulujte a to že si děláte sám sobě poradce to zase obdivuji a chválím já Vás...Naneštěstí se tu bavíme o situaci kdy byste mohl mít levnou zimu a léto už asi tak 8 let a nemusel se o to starat. Ale to je každého věc, jak si co řeší. Mějte krásný den.

Autor: Petr Babiš
Datum: 15.08.2017 11:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100004
reakce na ...
ano máte pravdu já jen že registrace do aukce byla spuštěna 5.11.2015 a BE oficiálně oznámila převzetí 3E 23.11.2015, čili firma 3E přestala existovat, jak vy sám píšete

aukce proběhla 11.2.2016, tím pádem to byla BE, která přihlásila 3E do aukce a nemohla přijít k vítězství jako slepý k houslím, protože když se přihlásím do aukce, tak chci vyhrát, nebo ne?

provize byla předem známou součástí "aukce" dTestu, tedy pokud píšete, že aukce má eliminovat provizi, tak ta akce organizovaná dTestem nebyla tím pádem aukce
viz https://www.chcivyhodnejsienergie.cz/faq/

"Dodavatelé elektřiny a plynu, kteří uspějí v aukci, zaplatí za každého nového zákazníka získaného díky provizi společnosti Pricewise. Pricewise předá část této provize společnosti dTest, o.p.s."

Autor: petr kysela
Datum: 15.08.2017 12:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
Skvělý postřeh...
Bohemia energy nemá žádnou potřebu k účasti v aukcích a jak mi bylo řečeno mnohokrát nezajímají ji lokální aukce, vždy slušně poděkují za pozvánku a napíší, že se projektu účastnit nebudou...
Ono je to jasné. Uvažujte prakticky....Příjdu do nějaké obce (plácnu třeba Jirchovany) dohodnu s vedním obce provedení auditu a ten prokáže, že v obci je cca 1/3 smluv u bohemia energy, zahnívajících podvodným sjednáním a lidé z lenosti to nechali běžet...Takže do stavu kdy třetina vesnice je u BEE přijdete s aukcí, tak jak asi může zareagovat bohemka? myslíte si že bude dražit své vlastní klienty, aby srážela ceny u smluv, které má fixované? No jasně že ne, raději napíše že se projektu neúčastní a nezajímá jí to...Tím se třetina obce dostane do stavu, že se její domovská firma na elektřinu a plyn otáčí zády a nechává je jako ostrovany. Chová se tak hromada firem, když jde o skutečnou aukci...Jóóó to kdybych přišel s tím, že udělám aukci jako "dělá aukce" Terra Group, podvedu celou vesnici a udělám ceník s vyvolávací cenou na hladině právě těch aktuálních cen lidí a budu si hrát na aukci ačkoliv je projekt předem prodaný a byl-li by kupujícím právě subjekt bohemia energy, tak by se aukce samozřejmě účastnil. Takže asi tak, aukce energií v této republice pořádané kýmkoliv kromě obecních úřadů a nebo majitelů odběrů tedy plátců jsou jeden veký podvod a když minu moje malé mikroaukce z let 2013-2015 tak poslední fakt poctivá aukce velká byla uspořádána v Říčanech u Prahy....Ale téma aukcí mne nezajímá. Je to krátkodobá záležitost a žádná aukce nepřekoná v dlouhodobém hledisku trvalý energetický servis. Jako všechno co má hodnotu promítnutou do času a poctivé práce...mějte fajn den.

Autor: Hana Novotná
Datum: 05.02.2018 20:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114616
reakce na ...
Pan Velický jim chtěl taky udělat pá - a moc se to nedařilo.

Autor: Petr Babiš
Datum: 06.02.2018 09:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100004
reakce na ...
ano nedařilo, protože chtěl odstoupit od smlouvy kvůli zvýšení ceny

žádné zvýšení ceny se ovšem nekonalo, protože již předem dodavatel oznámil, že po uplynutí jednoho roku vstoupí v platnost ceník 2, který byl pochopitelně dražší

Autor: Tomáš Velický
Datum: 06.02.2018 13:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125806
reakce na ...
Samozřejmě, že se jednalo o zvýšení ceny. Podle Vaší logiky, by stačila zmínka, že v budoucnu vejde v platnost dražší ceník a člověk by byl automaticky uvázán na další období. Navíc dodavatel oznámil, že sice po roce vstoupí v platnost nový ceník 2, ale v době tohoto oznámení nebyl k dispozici.
Prostě to ti šmejdi jenom (BE) zkoušeli, jestli se člověk dá. Jak jsem psal ve svém úvodním příspěvku, mě pomohla intervence dTestu. A co jsem zaslechl v okolí, pak již ukončení smlouvy z důvodu zvýšení ceny akceptovali.

Autor: Jan Kos
Datum: 30.06.2017 23:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111174
reakce na ...
No. Škoda, že 3E byla pohlcena tou Bohemia energy. Byla to docela dobrá společnost, byl jsem u nich 3 roky ještě před aucí D testu. Nyní v ceníku smart 2 zdražili silovou energii a dodávaný plyn o cca 40 procent a tvrděj, že jinak nemohou, neboť trh podražil. Nikde jsem takový ohromný skok nezaregistroval. Ale je to pro mě podle nich stále výhodné. Na to jim nemůžu skočit.
Asi to vyřeším tím, že si vyberu jiného dodavatele, dám mu plnou moc k zařízení potřebného a odmítnu případné slevy, které BE možná poté na rok nabídne. Do 3 měsíců bych u nich skončil. Musím doufat, že nebudou házet "klacky pod nohy", jako to dělal ČEZ, když jsem u nich končil před 6ti lety. Nedalo se tenkrát 4 měsíce dopátrat, kdo a kde má chybu v žádosti a počítač to u ČEZu stále nemohl zpracovat.
Asi není od věci svěřit svoje energie do rukou energetického poradce a čas věnovat bohulibějším činnostem. Přesto to ještě jednou vyzkouším udělat "na vlastní pěst".

Autor: Jan Kos
Datum: 12.04.2017 18:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111174
reakce na ...
Mám dotaz k původnímu příspěvku. Jsem účastníkem 1. aukce D testu. Ceny tehdá nabídli slušné v ceníku Smart. Chtěl bych se zeptat znalých na toto:
Když 3E spadla pod Bohemia energy, vydali ceník Smart 2, který se krom regulovaných cen neliší od Smart 1. Před aukcí jsem byl zákazníkem 3e s tarifem duo. Někde jsem slyšel, že po roce od sepsání smlouvy z aukce se Smart 2 bude vztahovat pouze na zákazníky, kteří přišli nově ke 3E. Pro ty, co už před aukcí byly u 3E se ceník Smart 2 nebude používat.
Nevím, jestli je to pravda, psal jsem dotaz na 3E, (nyní Bohemia E) a je mi divné, že neodepsali, ale volali mi. Maník mi tvrdil, že Smart 2 je pro všechny. Já ale cítím nějakou habaďůru. Proč mi volali, a neodepsali. Bylo by to podle mě snazší, ale měl bych to černé na bílém! Nerad bych po roce zjistil, že Smart 2 se na mě nevztahuje a zbytečně si připlácel. Budu z nich muset vymámit písemné vyjádření, neb Bohemce nevěřím. Ale Smart 2 je pěkný, tak zůstávám.
Nemáte někdo ověřenou informaci. Vím, že BE jsou nealí, ale se Smart 2 bych to s nimi vydržel.

Autor: Pavel Filip
Datum: 12.04.2017 18:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118607
reakce na ...
Měli jsme Duo v Praze a Easy v Liberci, v první aukci nabídli VIP tarif na 12 měsíců s návratem k Easy - tak to bylo v dodatku původní smlouvy. Dívčina z D-testu na dotaz na ceníky Smart odpověděla, že je nabízeli jen novým klientům a pro ně platí po roce Smart2, kde jsou stejné ceny silové elektřiny. Co vám nabídli po přijetí aukční nabídky? Platí, co máte ve smlouvě. Smart2 máte zase na rok? A pak se smlouva mění na dobu neurčitou?

Autor: Jan Kos
Datum: 12.04.2017 19:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111174
reakce na ...
Já právě nevím, jak to bude a zatím nic nenabízeli. Nevím, co je to VIP tarif, já mám tarif Smart. Do smlouvy z druhé aukce nepůjdu. Smart (1) mám do září 2016 a před tím jsem měl Duo. Je mi divné, že to jasně nenapsali do emailu, když jsem se mailem ptal. Po telefonu tvrdil, že všichni budou mít po ceníku Smart navazuijící ceník Smart 2 a nezáleží na tom, co měl kdo před tím. Já jim ale nevěřím. Napíšu jim znovu, ať mi to dají písemně.
Máte to špatně. Ceník Smart byl vždycky a pro všechny na dobu neurčitou. Na nic se po roce nemění. Platí rok od podepsání, ale kdykoli jde dát výpověď smlouvy. Stejně by to prý mělo být i se Smart 2. Jen si musíme pohlídat, aby opravdu po roce pro nás, co jsme u nich byly, opravdu platil a nenastavili nám tam něco jiného.

Autor: Pavel Filip
Datum: 12.04.2017 19:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118607
reakce na ...
Je vidět, že ač jsme oba byli klienti 3-E před první aukcí, tak každému nabídli něco jiného. Mě zahájili dodávku s tarifem VIP 20. května 2016, změnu tarifu ošetřili dodatkem ke smlouvě, která se změnila na rok na určitou. Možná jste se přihlásil do aukce později a pak to dělali jinak?? Pro mě byl ceník Smart stejnou neznámou jako je pro vás VIP tarif.
Ujasněte si, zda opravdu máte smlouvu na dobu neurčitou. Jakým způsobem vám oznámili, že máte od září Smart?

Autor: Jan Kos
Datum: 12.04.2017 21:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111174
reakce na ...
Tak jsem se na to podíval a je to trochu jinak než jsem myslel. Smlouvu jsem podepsal 05.05.2016 a je na dobu určitou 12 měsíců s tím, že mám přiznáno právo ji kdykoli bez udání důvodu vypovědět s výpovědní dobou 3 měsíce. Nemůžou po mě dle smlouvy požadovat jakoukoli finanční pokutu nebo jiné podobné poplatky za nedodržení smlouvy. Takže je to v podstatě podobné, jako doba neurčitá. Po 12 měsících přechází smlouva na dobu neurčitou. Odběr jsem zahájil v září 2016. Od té chvíle mám 12 měsíců ceník SMART, se kterým jsem spokojen a poté pokud si nesjednám jinou produktovou řadu, tak budu odebírat komoditu stále podle produktové řady SMART - ceníku II, který je v podstatě stejný. Liší se jen v regulovaných cenách.
Takhle je to doslova psáno v dodatku č.1, který jsem podepisoval zároveň se smlouvou. Takže mé obavy byly liché a mám to černé na bílém. Ceník II mi už poslali, tak doufám, že to podle něho chvíli vydrží. Druhá aukce D testu přinesla vyšší ceny, tak do toho nepůjdu. Ceník VIP jsem nestihnul. Dodatek se Smartem mi dali v květnu zároveň se smlouvou.

Autor: Pavel Filip
Datum: 12.04.2017 21:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118607
reakce na ...
Chápete to správně, že můžete smlouvu na dobu určitou kdykoliv vypovědět a po 3 měsících skončí? Není to tak, že ji můžete vypovědět nejpozději 3 měsíce před jejím ukončením? Můžete ji vypovědět i dřív, ale ukončena bude vždycky, až uplyne celá doba určitá. Proto je to smlouva na dobu určitou.

Autor: Jan Kos
Datum: 12.04.2017 21:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111174
reakce na ...
Je tam napsáno:
písmeno b) Doba trvání smluvního závazku činí 12 měsíců, po uplynutí pokračuje závazek na dobu neurčitou. .....
písmeno c) Zákazníkovi je přiznáno právo vypovědět smlouvu bez uvedení důvodu. Výpovědní doba činí 3 měsíce a začíná plynout počátkem měsíce po měsíci, ve kterém byla doručena.
písmeno d) Dodavatel není oprávněn požadovat pokutu za předčasné ukončení smlouvy ani jiné poplatky stejného účinku.
Takže si to vysvětluji tak, že já můžu vypovědět hned (+3 měsíce), ale dodavatel až po roce. (nebo přesněji 3 měsíce před uplynutím 12 měsíců)
Smlouva se mi to zdá, asi hlavně díky D testu a tomu, že původně ji sepisovala společnost 3E a ne BE, dobrá a i když pan Kysela mě považuje za bezpáteřního, já nemám důvod ji ukončovat.

Autor: Pavel Filip
Datum: 12.04.2017 21:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118607
reakce na ...
Viděl bych to stejně jako vy. Taky bych u 3-E zůstal, kdyby mi nechali aukční tarif. Takhle se stávám energetickým nomádem (jak mě nazval přítel Kysela). Pro zajímavost, jaké jsou vaše Smart ceny? VIP elektřina D25d je 723/723/55, plyn 462/55 bez DPH.

zobrazuji 1 - 30 z 161   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama