Zateplení šikmé střechy pomocí EPS

Rubriky:

Reklama
JP Jan Pícha @jan.picha036 před 7 roky05.01.2017 00:37:00
Zateplení šikmé střechy pomocí EPS

Dobrý den, mám dotaz ohledně zateplení střechy pomocí EPS. Jedná se o novostavbu s valbovou střechou o sklonu 25 st.

Skladba od shora je zatím taková:
- betonová taška bramac (barva šedá)
- latě + kontralatě
- folie
- prkna
- krovy (výška 18cm)
- plánované zateplení EPS mezi krokve a pod krokve
- plánované potlučení palubkami

Proč nechci vatu?
Vadí mi, že postupem času sesedá - ztrácí tloušťku a můžou i vznikat mezery mezi jednotlivými díly. Tím se snižuje efektivita celého zateplení. Kdybych zateploval zvrchu rovný nepochozí strop, tak tam můžu kdykoliv rozvinout další role vaty a je to doplněné. Takhle by bylo doplnění velmi náročně a zkrátka to chci mít "jednou pro vždy".

Proč mě napadlo zateplení pomocí EPS?
- nesesedá
- je tvarově stálý
- bude se mnohem lépe montovat

Z čeho mám při použití EPS strach?
- oproti vatě je hořlavější
- je to opravdu tak kritické?
- je EPS dle předpisů a směrnic vhodná na toto použití?
- ...aby pak případně pojišťovna neřekla, že byl použit nevhodný materiál a nebude plnit!
- oproti vatě tolik netlumí zvuk
- o kolik to je?
- lze kombinovat EPS + malá vrstva (řekněme 5 cm) vaty, právě kvůli hluku (a má vůbec 5cm vaty smysl?)
- jaké asi budou teploty pod prkenným potlučením - nebude to EPS vadit? dočetl jsem se, že max. 70 st. - pak, že se může deformovat. Je třeba se toho v tomto případě obávat?
- krovy budou ještě trochu schnout a asi se budou ještě nepatrně kroutit - když bude teď EPS mezi krovy natěsno, tak nebude při případném kroucení EPS praskat nebo se nějak zásadně deformovat?

Jak to mám v plánu udělat?
- krovy jsou na výšku 18cm, tak aby vznikla mezi prkny a mezikrokvovým-EPS vzduchová mezera (2cm), tak tam dát 16cm EPS
- pod krokve dát druhou souvislou vrstvu EPS 20cm
- celková síla EPS bude tedy 36cm (resp. v místě krokví 20cm)

Další detail je - pokud je celý ten nápad s EPS smysluplný, tak jaký použít EPS? Z/F/S? 70/100/150? Obyč./grafit?

NEBO by bylo lepší dát mezi krokve 16cm vaty a pod krokve oněch 20cm EPS? Jak je to s kontaktem vaty a EPS - není v tom nějaký problém?

V případě použití mezi a podkrokvového EPS - je třeba dávat ještě pod to folii?
V případě použití mezi krokve vaty a pod krokve EPS - je třeba dávat folii? Případně kam?

Děkuji za názory!!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

76 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.