Vytápění novým kondenzačním kotlem

LR Lenka Rybaříková @lenka.rybarikova před 5 roky10.01.2017 09:14:00
Vytápění novým kondenzačním kotlem

Dobrý den, bydlíme 12.let v rekonstuovaném domku, je zateplen z přední části, jinak stojí mezi domy, v podlaze nataženy jen trubky v místech kde je dlažba, ale nejedná se o klasické podlahové vytápění. Do loňského roku jsme vytápěli klasickým plyn. kotlem, pokud jsme byli v práci a v noci nastavena teplota na rego na 18-19 st., jinak 21st. Dostatečné topení, žádná vlhkost v domě, nikdy ani známka plísně. v září 2016 jsme vyměnili tento kotel za kondenzační /bylo nám řečeno že klasické se již nevyrábí/ nyní topíme celodenně, topení nastaveno na 21st, na kotli nastavena teplota 45st. Jakmile poklesnou teploty na -5st, okamžitě se rosí všechny okna, po rámech oken stéká voda, nad okny se objevila plíseň, okna pod kterými nejsou radiátory jsou zaroseny od vrchu dolů a voda nejde ani sestřít, okamžitě po setření se rosí znovu, po oknech pak celý den stéká voda.
Zkoušely jsme nastavit kotel na maximum 75st. i za cenu, že přijdeme o smysl kondenzace, ale nic nepomáhá. Jak by se prosím dalo tomuto zabránit, bojím se že za chvílí budeme mít dům samou plíseň. Větrám otevřením oken dokořán na 5 minut. Měli jsme půjčený odvlhčovač, ale ten za celý den ukázal cca 1cm vody, takže si myslím, že vlhkost v domě není /nikdy nebyla/. Kondenzační kotel jsme nechtěli, ale bylo nám řečeno, že klasický se již nevyrábí, plynař tedy namontoval, spustil a o to jestli je stávající topná sestava vhodná pro kondenzační kotel se nezajímal, asi se to tak dělá, ale já už nevím kam se obrátit aby bylo vše v domě tak jako dřív.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

49 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.