Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výpadky plynu při nízkých venkovních teplotách

Autor: Martina Burešová
Datum: 11.01.2017 13:56
uživatel: 124369

Dobrý den,
již druhý rok "bojuju" s výpadky plynu při venkovních teplotách nižších než cca -10st - kotel vypne a nechce topit, hlasi poruchu - nedostatek plynu. Plynuměr i regulátor tlaku plynu mám před domem v antoníčku. Minulý rok jsem to řešila pojistkou u regulátoru tlaku plynu, kdy se po zmáčknutí a restartu kotle (Baxi) podařilo topení nahodit. Druhý den nicméně nepomohlo ani pojistka a regulátoru a skončilo to výměnou plynoměru za nový (měnila to zásahovka od plynáren RWE). Letos se problém při mrazivých teplotách objevil znovu. Zatím to jde vyřešit zmáčknutím pojistky regulátoru a restartem kotle. Nicméně je nepříjemné ráno nebo po příchodu z práce zjistit, že plyn domů nění přiváděn. Má tu prosím někdo zkušenosti, co s tím? Nový regulátor tlaku plynu? Máme pravděpodobně stejný jako je na obr. v článku : http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/domovni-regulatory-tlaku-plynu-pod-drobnohledem/
Vyměnit plynoměr? Zateplit antoníček?
Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
leonard sikora05.12.2018 18:33
leonard sikora05.12.2018 18:33
Anna Kleinerová05.12.2018 17:45
leonard sikora15.11.2018 11:51
leonard sikora15.11.2018 11:51

Datum: 05.12.2018 18:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128962
reakce na ...
Dobrý večer, pokud máte plynoměr v plechové skříňce nad zemí,je dobréji od země zamezit proudění vzduchu k plynoměru a regulátoru.Proudeni chladného vzduchu způsobuje kondenzaci a zamrzání pár v regulátoru.Ja jsem to vyzkoušel a problém už není. Ale nejlepší je zděná skříňka.

Autor: leonard sikora
Datum: 05.12.2018 18:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý večer, pokud máte plynoměr v plechové skříňce nad zemí,je dobréji od země zamezit proudění vzduchu k plynoměru a regulátoru.Proudeni chladného vzduchu způsobuje kondenzaci a zamrzání pár v regulátoru.Ja jsem to vyzkoušel a problém už není. Ale nejlepší je zděná skříňka.

Autor: Anna Kleinerová
Datum: 05.12.2018 17:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129153
reakce na ...
Dobrý den,

mam úplně stejný problém. Vždy tak 1x týdně se to stane a musím volat na plynarny. Ty vymění regulátor (mam doma dva) a první dají vyschnout, odpustí páru, která se dostala do trubek a to je vše a za týden znovu. Nikdo mi není schopen říct, co s tím. Prosím, jak jste to vyřešili vy? Venku ještě nejsou ani pořádné mrazy a nám už se to letos stalo 4x.

Děkuju

Datum: 15.11.2018 11:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, mě se tento problém stává.Pricina je v regulátoru,dokonce tlačítko na spuštění regulátoru už mi 2x prasklo.Revizni technici si s tím neví rady.Jedina rada je koupit náhradní regulátor a vyměnit.Porouchany nechat opravit.Opravna je ve Vracově.S pozdravem Leonard Sikora.

Datum: 15.11.2018 11:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, mě se tento problém stává.Pricina je v regulátoru,dokonce tlačítko na spuštění regulátoru už mi 2x prasklo.Revizni technici si s tím neví rady.Jedina rada je koupit náhradní regulátor a vyměnit.Porouchany nechat opravit.Opravna je ve Vracově.S pozdravem Leonard Sikora.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.