Modulační bezdrátový termostat/regulátor

Rubriky:

Reklama
OB Ondrej Baier @ondrej.baier720 před 7 roky12.01.2017 10:21:00
Modulační bezdrátový termostat/regulátor

Dobrý den,

rád bych vás požádal o radu. Moc se v tom nevyznám, omlouvám se případné špatné názvosloví či chybějící informace.

Zakoupil jsem dům a nepříliš nám vyhovuje regulace teploty.

Dům : Nezateplený (Porotherm 44Si), Okna plast. dvojskla, plochá zateplená střecha, zateplená podlaha.
Otopná soustava : Plyn. kotel Buderus UO 12-24 + nepřímý ohřev TUV, radiátory všude, teploty vody cca 70 stupňů;
Regulace : Termostat (CM707A) a termohlavice.

Aktuální stav :
- termostat umístěn v centrální místnost dole (OP, Kuchyně, jídelna);
- v centrální místostni 3 radiátory s termohlavicí (všechny otevřeny na 5);
- v ostatních místnostech termohlavice (2-5 dle potřeby).

Problém :
- při vytopení dole na požadovanou teplotu se kotel vypne, avšak nahoře je teplota cca 1-3 stupňě oproti termostatu (i když je termohlavice na 5);

Řešení : ?
- na základě zjišťování informací může být jedno z řešení přemístění termostatu a centrální místnost regulovat pomocí termohlavic.

Jelikož jsem zjistil, že kotel umožňuje připojení modulačního termostatu, rád bych toho využil a nějaký pořídil.

Prosím tedy o radu:
- je navržené řešení vhodné?
- jaký typ modulačního termostatu by jste mi doporučili? Rád bych, aby byl bezdrátový (nechci tahat kabely do patra) a modulační (pro úsporu a životnost kotle).

Děkuji a jsem s pozdravem
Ondřej Baier

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.