Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kotel Galmet 30KW, náhlá změna kvality ohně topení peletami

Autor: Markéta Kalinská
Datum: 24.01.2017 08:08
uživatel: 123830


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Od listopadu máme nový kotel Galmet 30KW s pevnou retortou. Kvůli umístění kotelny a probíhající rekonstrukci topíme peletami.
Kotel fungoval až do tohoto týdne na jedničku. Pravidelně kotel čistíme, včetně čidla, kolena od kotle ke kouřovodu, hořák atd. Jediné co jsme zatím po 2 měsících nečistili je komín (nejsme kominíci), nicméně servisní otvor pro komín kontrolujeme.

Od tohoto týdne máme problém s hořením pelet. Místo krásného sloupcového ohně nad hořákem máme najednou takový ten oheň na pečení buřtů. Když otevřeme prostřední dvířka, tak z kotle vyrazí plamen (jj, už si dáváme při otevírání pozor) a celkově je ten oheň takový blaaah. Už to nevypadá jako raketa.
Setkal se s tím někdo? Topenář č.1 nám radí přes telefon, topenář č.2 dorazí tento týden.
Pelety máme CDP premium Ivory, dlouhodobě jsme s nimi byli spokojeni. Kvůli otestování paliva jsem nakoupila nějaké BIO pelety v Písku v OBI. Ale výsledek je pořád stejný.

Když otevřeme dvířka, tak nás zasáhne odér jakoby petroleje, toluenu, včera to smrdělo jako voňavka.

Fotky jsou aktuálně z útlumu.

Kouř z komína bývával neviditelný, teď je světle šedý až šedý.

Aktuálně teplota -22°C. Nicméně před 2 týdny bylo -29°C a to kotel jel ještě OK-

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: František Černohorský
Datum: 24.01.2017 17:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111612
reakce na ...
Možná máte špatně nalepenou retortu(při tmelení byla nalepena šikmo) a při čištění se dostaly zbytky pelet pod ní a prostor pod retortou je zaplněn,čímž je znemožněn přístup vzduchu do retorty a hořák čoudí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.