Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vystavba betonoveho bazenu, viceurovnove dno

Autor: Jakub Mašek
Datum: 30.01.2017 13:05
uživatel: 124530

Dobry den,

chtel bych touto cestou pozadat o rady, zkusenosti na co si dat bacha pri stavbe betonoveho bazenu s tezkou folii.

Jsem Ajtak a budu si stavet bazen sam. z teto vety jasne vypliva ze stim nemam zadne zkusenosti. Teda ne ze bych netusil jak rozdelat beton, proarmovat desku apod, postavit bedneni apod. ale precejenom jsou zde nejake nejasnosti, ktere bych chtel prodikutovat se zkusenymi.

Bazen 6*3*1.5m.
Muj puvodni postup byl:
vykop jamy,
drenaz + sterkovy podsyp zhutneny vibrackou.
pokladka armositi vyliti desky 15cm.
stavba bedneni kolem dokola vcetne proarmovani roksorama krizem krazem.
pokladka XPS na dno sila 5cm, steny EPS 5cm.
samonivelacka na dno.
perlinka a flexilepidlo na steny.
firma osadi geotextilii a nakonec folie.

Tento postup jsem konzultil s firmou na folii a rekli ze na dno v zadnem pripade polystyren,ze tam budu mit doliky od paty. a steny zaizolovat zvenku.
Tim padem jsem zjistil ze hloubka bazenu bude o nejakych 6 cm hlubsi nez jsem pvodne chtel. a 140cm hloubka vody je pro me nevyhovujici.
Tak me napadlo udelat viceurovnove dno, jenze:
jak na to. chtel bych aby obe urovne byly od sebe presne 25cm na vysku jedne rady ZB. takze hloubka bude i s vodou 115cm a 140cm
jenze jak to udelat?
udelat velkou desku a nani pak dobetovnovat ten schod? nebo to udelat ze dvou desek svazane ZB?
nebo se mam na firmu vyprdnout a na to dno ten polystyren a samonivelacku stejne dat at si rikaji co chtej?
predem dekuji za porady a postrehy.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jakub Mašek30.01.2017 14:54
Laďa Jaskva30.01.2017 14:33

Datum: 30.01.2017 14:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Zde máte návod speciálně pro IT.
https://www.youtube.com/watch?v=ZyudcebEUt0
S pozdravem Laďa

Autor: Jakub Mašek
Datum: 30.01.2017 14:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124530
reakce na ...
Mno a jsem o5 vice bezradny nez pred timto videem.

na neco mi to odpovedelo, ale jsou zde dalsi otazky.

planoval jsem pro tento rozmer bazenu beton o siri 15cm s jednou kari siti. ve videu je receno minimalne 2. predpokladam ale ze je taky ten bazen o dost vetsi. dalsi je ten polystyren. oni davaji na dno EPSko, to prece ta voda musi hodne ztlacit. takze ta folie se musi tim poklesem dna dost natahnout.

Firma mi take rekla, ze vsechny steny musi byt vysterkovane s perlinkou. jinak jsou videt vsechny spary a i drobne nerovnosti. mno ale tady treba vubec zadne sterkovani neprobehlo.

musi se ten nalepovany polystyren na steny sroubovat tercikovymi hmozdinkami? prijde mi to jako absolutni zbytecnost. ten polystyren prece nemuz nikdy odskocit. toi mi taky rekli. spis mi to prijde ze mi davali rady aby me co nejvice odradily od svepomoci.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama