Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Benekov C27 - nastavení, aby kotel necykloval (nepadal do útlumu), ale moduloval

Autor: Zdenek Grego
Datum: 06.02.2017 11:50
uživatel: 124588

Zdravím kotelníci, dokázal někdo nastavit kotel Benekov C27 tak, aby nepadal neustále do útlumu, ale moduloval. Nechal jsem si to nastavit od profesionála, ale výsledek je ten, že kotel má větší spotřebu, stejně cykluje, jen náběh na požadovanou teplotu v místnosti je rychlejší.
Zapojený je na 4cestný ventil a vytápí domek o ztrátě cca 22kW. Jako pokojový přístroj je použit Siemens pol 822.70.
Už jsem našel radu, že se má nastavit hystereze vypnutí kotle na maximálních 10°C, což trochu pomohlo, ale pořád to nestačí.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 60   starší >>
Datum: 28.01.2019 13:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114759
reakce na ...
Dobrý den,
mohu se zeptat, jak jste dopadl se seřízením-nastavením kotle benekov C 27 premium a zda jste již spokojen?

Datum: 29.01.2019 06:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím, po loňské sezóně bych to shrnul asi takto. Nakonec je úplně jedno, jak je to nastavené, když je špatné uhlí. Koupil jsem mostecké, které bylo sice vhodnější co do velikosti, ale příšerně čadilo. Už během prvního měsíce to dokázalo tak zaneřádit kotel, že ani automatický čistič na to nestačil a ucpal se podivnými "houbovitými" sazemi.
Teď to provozuji na 100% vliv čidla prostoru, protože jsem zjistil, že jinak i když jsem se snažil doladit ekvitermní křivku, bylo občas přetopeno a občas chladno.(Nerespektovalo to úplně vnitřní čidlo.)

Autor: Pavel Wolf
Datum: 29.01.2019 11:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Nevím jak dlouho AK topíte, ale základní věci asi nechápete. Asi skoro pokaždé při takovéto změně uhlí se musí seřídit vzduch. Stačilo přidat s odstupem dnů množství vzduchu do hořáku a žádné saze nejsou.

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 29.01.2019 11:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Pane Grego, můžete osvětlit více to "cyklování" ve vašem starém příspěvku - tedy primárním dotazu ?
Chtělo by to nějaké čísla - tedy nastavení kotle na 30 a 100%. A řešit toto hysterezi na 10C - to už se mně vůbec nezdá ... i když to pomůže, ale spíše bych to viděl na chybné nastavení směš. ventilu a jeho čerpadla.

Datum: 29.01.2019 13:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Koukal jsem na prvotní přízpěvek pána, asi má nastavenou regulaci teploty kotle na ekviterm a ještě s čidlem v prostoru jestli to reg. siemens umí a prostě se to celé rozkmitá vrchol toho jede v PIDu.

Datum: 29.01.2019 13:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Možná si tazatel myslel že mu kotel nikdy do útlumu nepřejde když má modulovaný výkon (PID).

Ale to se prostě mýlí - uvažujme - výkon kotle sice může klesnout až na 30% svého max. výkonu, ale níže už ne - potom přejde do útlumu, poněvadž aktuální příkon radiátorů je menší než 30%.

Navíc další regulace - ekviterma, pokoj. termostat, nastavení čidel prostoru venek/vnitřek atd. při nesprávném nastavení situaci pouze zhoršují .... což je i případ tazatele.

Autor: borivoj kafka
Datum: 29.01.2019 19:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den všem. Problém cyklování asi bude u většiny uživatelů, protože většina firem má tendenci kotel pro RD předimenzovat....
Když už tomu tak je dá se maximální výkon kotle upravit. Napřiklad z benekovu C27 premium lze udělat s klidem kotel o max. výkonu 20 kw a to především změnou doby přikládání např. snížit z 5 sekund na 4 sekundy a zvýšit čas prodlev, např 100% 45 sek a 30% 140 sek se zachováním stejného přívodu vzduchu tj. 100% =70%. Výkonu ventilátoru nechat dle nastavení výrobce 30%=35%výkonu ventilátoru. Tímto nejen že dojde ke snížení výkonu kotle ale navíc bude kvalitní ledvické pytlované uhlí lépe prohořené, což často nebývá pravidlem... Bude z něj prach a občas drobná škvára.

Rozlamujete, prosím někdo v popelu vetší kusy popela, aby jste zkontrolovali, zda uvnitř shořelého uhlí (hrudky popela) není náhodou černé uhelné neshořelé jádro?

Děkuji všem za odpověď

Autor: Stanislav Landa
Datum: 29.01.2019 19:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126946
reakce na ...
Máte pravdu,

i když si myslím, že topenáři spíše podléhají tlaku zákazníka.
Já jsem myslel, že na 150 m2 z větší části kamenného nezatepleného domu, je 24kw výkonu tak akorát a od začátku zimy jsem netopil více než na 16kw.(a kotel samozřejmě cykluje)

Datum: 29.01.2019 22:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Landa je to problém na který se tu občas upozorňuje. Je to stanovení výkonu kotle podle druhu, u přikládacího který hoří v pracovních dnech dejme tomu 6 hodin a musíte do domu dostat tolik tepla aby tam při mrazech ráno nebylo zase 18 st. Když přikládací kotel 24 kw při roztápění použije takřka max. výkon a třeba po 1 hod se ustálí na 20 kw, dostanete do domu 124 kw za 24 hod. U AK máte možnost kotel využívat 24 denně a tak by matematicky stačil kotel který bude dávat výkon 5,2 kw. Jelikož se nedá mluvit u topeni v přikládacím kotli o nějaké tepelné pohodě, dochází tu k velkým výkyvům teplot, bylo by potřeba topit delší interval, ale kdy když je večer na padnutí a stěny domu to za tak krátkou dobu to nestačí na akumulovat. Skutečná TZ domu může být i 10 kw t.j. 240 kw/h za den. Pro přikládací kotel to znamená,když standardně pojede max na 20kw tak topení 12 hodin co o víkendu může vyhovovat. U AK stačí 10kw. Jednoduše řečeno u dobře stanoveného výkonu přikládacího kotle odečtěte 1/3 a dostanete výkon AK. Takto by to bylo u automatu když budete udržovat stabilní teplotu celých 24 h a vlastně jen tu teplotu udržujete. Jakmile dochází k nějakým útlumů kotel potřebuje na dosažení pož. teploty vyšší výkon než pro udržování teploty. Je jasné že během topné sezony se tepelné ztráty domu mění, a na začátku a konci sezonu jsou třeba 1/3.

Datum: 29.01.2019 19:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To snížení výkonu u C27 je klasická finta jak snížit výkon u kotlů s modulovaným výkonem - ale je dobré ji občas připomenout.

Ohledně tzv. nedopalů - o2 Bílina má zrnitost 10-25mm a podsítovost/nadsítovost 15% (úpravna Ledvice) - v praxi to znamená že velké uhlíky ne vždy zcela shoří. V podstatě je vhodné nastavit co nejnižší výkon kotle aby bylo uhlí v hořáku co nejdelší dobu a tak lépe prohořelo.

U menších kotlů které mají menší šnekovnici - např. B14 je uhlí šnekem drceno na rozměr 13x13xněco milimetrů a až potom dopraveno do hořáku kde dokonale shoří a nedopaly u B14 nejsou v podstatě žádné.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 29.01.2019 19:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Také bych chtěl jednu věc zopakovat. Pokud někdo nahrazuje kotel s ručním přikládáním za automat, pak je dobré si uvědomit režim v jakém topil ve starém kotli. Například někdo topí tak zvaně průběžně. Skutečnost je však taková, že kotel po příchodu z práce roztopil na nějaký výkon. Večer doplnil palivo a kotel přivřel,aby vydržel do rána. Ráno jej zkontroloval, doplnil a opět nechal hořet v útlumu, aby po příchodu z práce nemusel znovu roztápět. Z toho plyne, že kotel jel 2/3 dne na poloviční, až třetinový výkon. Automatický kotel je ale schopný běžet průběžně celý den v požadovaném výkonu. Proto, pokud nechce někdo investovat peníze do výpočtu skutečných tepelných ztrát, tak neudělá chybu, pokud dosavadní kotel fungoval i za nízkých teplot ku spokojenosti, tak když automatický kotel pořídí o 1/4 s nižším výkonem.
Jsem přesvědčen, že to bude ve více jak 90% fungovat.

Datum: 29.01.2019 20:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Ano, je to přesně tak, jak jest výše psáno.

Už jsem si také nějakými domy prošel a "nouze naučila Davida topit -:" Mé první větši školení bylo v jednom větším domě, kde byl starý úžasný litinový 8 článkový kotel o výkonu asi 88 kw. Byl tam nejméně 30 let a nešlo v něm "normálně" topit, vůbec jsem to nechápal.... Sehnal jsem starého fachmana topenáře, kotel jsme rozebrali a ubrali 3 články, takže měl výkon 55 kw (méně to už nešlo) a potom bylo všude teplo a nikdy se mi už nekuřilo z komína, ale i tak, když jsem nebylo občas doma, tak ho někdy manželka "uvařila".... Ale to je v dnešním pokroku kotlů jako bych tenkrát obsluhoval "parní lokomotivu".

Také jsem se stal vlastníkem benekovu C27 premium (bez dotací) a už cca 3 měsíce se snažím pochopit jeho myšlení a konstrukci.

Myslím, že nejdříve si člověk musí uvědomit, co je správný oheň a jak správně spalovat to, či ono palivo, ať už se jedná o super automat, nebo tu parní lokomotivu. viz. odkaz na, dle mého názoru "vyživný" článek:
https://www.fmmi.vsb.cz/export/sites/fmmi/modin/cs/studijni-opory/resitelsky-tym-2-metalurgie/paliva-a-topne-systemy/Toman_Paliva-a-topne-systemy.pdf

Jak tak čtu různé příspěvky ke kotlům hlavně Benekov, tak z fotek uživatelů je vidět, že spoutu uživatelů odstranilo boční trojúhelníkové šamotové cihly hlavně dole v topeništi a někdy i nahoře ve spalovací komoře. Dobrý oheň s kvalitním spalováním potřebuje mít kolem sebe velké teplo a čím větší to teplo je, tím lépe a v benekovu to bobře vědí. Má to vliv jak na hoření a spotřebu paliva, tak i na emise, které úzce souvisí se začouzeným kotlem a tvorbou sazí, jak zde někteří píší. Čím lépe se vyladí výkon ventilátoru v každé fázi hoření a doba prodlevy při přikládání, tím bude větší žár bez sazí.

Nemohl jsem si pomoci, ale musel jsem udělat různé drobné experimenty na jednom z nejlepších kotlů na trhu benekov C27 premium, protože s továrním nastavením jsem nebyl spokojen a nikdo, kdo zkoumá popel a vyzuélně topeniště, i při výkonu kotle od 30 do 50%, nemůže být také spokojen. Ty postraní šamotové desky mají velký vliv právě na kvalitu spalování, byť se to nemusí zdát. V kotli a především ve spalovací komoře by nikde nemělo být černě začouzené místo. Na všech chladných površích, kde dochází ke spalování paliva a hlavně plynů z paliva uvolněných, se tvoři saze a to je špatně, hodně špatně... Chtěl jsem si koupit přístroj na měření emisí, ale je to dost peněz, tak si ho, až příjde čas půjčím od známého kominíka.

K začouzení spalovacího prostoru, by nemělo docházet za žádných okolností a při žádném výkonu kotle a to ani při výkonu 30, 40 či 50%. Trochu podezírám benekov, že z důvodu co nejvyššího rozpětí modulace kotle až na 7,5kw, ubral více, než by měl výkon ventilátoru při výkonu kotle 30%. Když sjem jim zaslal dotaz, že je moc prosím o zaslání protokolu ze státní zkušebny abych viděl za jakých podmínek a při jakém nastavení se kotel a emise měřili, tak mi odpověděli, že to nemohou zveřejňovat apod.... Mě se osvědčilo při výkonu kotle 30%, zvýšit výkon ventilátoru na 40%, tj o 30% předepsaného výkonu ventilátoru výrobcem!!!!. Taktéž při výkonu kotle 30, 40% už nejsou boční šamotové desky dostatečně nahřáté aby nedocházelo k začouzení prostoru. Udělal jsem experinemt a boční trojůhelníkové šamotové desky jsem vyměnil za vermikulit, který má cca 15x menší tepelnou vodivost než šamot a těleso kotle naplněné vodou, je tak rychle neochlazuje a nejsou začouzené viz. foto, na kterých je velmi dobře patrný rozdíl. Také jsem vyměnil vermikulit za šamotové desky úplně dole kolem hořáku.

Jinak jsem si uvědomil, že i pro modulovaný automat má své opodstatnění akumulační nádoba (kterou nemám) a to právě v přechodovém období.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 29.01.2019 21:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Máte ve všem pravdu a je fajn, že jste to takto pěkně rozvedl.

Datum: 30.01.2019 08:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky, toto nastavení vyzkouším. Jak ale změním dobu podávání na 4s, asi budu muset říct někomu s heslem?
Jinak ve větších kusech uhlí skutečně zůstává černé jádro. Bylo tak malé, že jsem tomu dosud nevěnoval pozornost.
Zarazily mě ty fotky s postranními keramickými deskami, k mému kotli nic takového dodáno nebylo a skutečně, když se podívám do návodu z 2015, tak byly dodávány pouze 4ks desek, uvažuji o dokoupení těch zbývajících, jestli to ovšem má nějaký ekonomický přínos?

Datum: 30.01.2019 08:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Proč tak složitě?

Současné nastavení pro 30 a 100% znáte a máte v návodu, takže výkon kotle snížíte pouze tím že si vypočtete hodnotu pauzy pro např. 70% výkon (uhlí bude déle v hořáku a případně nedopaly zmizí).
Nebo-li podávání 5 vteřin ponecháte a nastavíte jen vypočtenou hodnotu pauzy.

ps: osobně bych boční desky nedokupoval - stěny kotle nejsou plamenem "namáhány" a desky mají v podstatě jen akumulační efekt.

Datum: 30.01.2019 09:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den pane Vinklárku,

ano, správná připomínka, proč tak složite? Já jsem zkoušel nastavovat prodlevy až na 55/155 vteřin při době podávání paliva 5 sekund ale prodlevy nelze protahovat donekonečna, to má zajisté vliv na kvalitu spalování. Myslím, že je v případě tohoto kotle častější a kratší přikládání učinější, nyní ho mám nastaven na 4sekundy + ventilátor 40/70% + prodlevy mezi přikládání 49/145 sekund a zatím nejlepší výsledek. Když někdo nastaví při 4 sekundách prodlevy na 45/145 sekund bude to asi lepši, ale já se zatím především soustředím na ty nedopaly, kvalitu hoření a spalování..... Nevím, jestli v naprogramovaném programu Climatix premium nějak nesouvisí prodlužování prodlev s rychlostí ubírání a přidávání výkonu kotle? Neví to někdo náhodou, když zašlu dotaz do benekovu tak se odpovědi nedočkám, to jsem již zkoušel.

Děkuji Kafka

Datum: 30.01.2019 11:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím pane kafko, ale vašemu nastavení nerozumím.

Když se mrknu do návodu - http://www.benekov.com/produkty_data/_climatix-premium_99.pdf tak v kapitole 5.6. vidím pro 25kW kotel typu C tyto výrobcem doporučené hodnoty při podávání 5vteřin a palivě - hnědé uhlí:

výkon 30% - pauza 90 vteřin
výkon 100% - pauza 30 vteřin

Takže pokud chci snížit výkon kotle na 70% nastavím toto:

výkon 30% - pauzu 90 vteřin ponechám
výkon 70% - přepočtu pauzu na 54 vteřin (výpočet - nepřímá úměra)

ps: změnou hodnot podávání a pauza samozřejmě měníte výkon kotle - o tom tady přece už 3 dny mluvíme ;-)

Datum: 30.01.2019 11:54 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A pokud máte v tištěném návodu jiné hodnoty pro 30 a 100% výkon- tedy 45vteřin a 140vteřin pauzy, nastavení pro 70%výkon je toto:

30% - pauza 140 vteřin
70% - pauza 85 vteřin

ps: přepočet % ventilátoru se počítá stejně ale tentokrát přímou úměrou - čím vyšší výkon, tím větší % ventilátoru

Datum: 30.01.2019 12:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den pane Vinklárku,

děkuji za reakci. Dodal bych jen, že to není kotel na elektřinu ani na plyn a přímá uměrnost zde neplatí, protože při zvýšení času prodlev využijete více energii obsaženou v palivu tzv. nedopalky-nespotřebovanou energii nevyhazujete s popelem do popelnice.

Máte také kotel benekov C27 premium? Já jsem si mnohu, mnoho, mnoho věcí neuvědomil, až do doby než jsem ho začal provozovat a pozorovat...

Ps. příklad kotel je v 30% výkonu a má úplně jiný plamen a jinou sílu-energii ohně v okamžiku, kdy dojde z horních výkonů do 30% výkonu a v okamžiku po cca 20-30 minutách, kdy v tomto 30% stavu setrval a najíždí směrem opačným do vyšších výkonů a to je ten obrovitánský, obrovitánský, obrovitánský rozdíl od jiných automatických kotlů nespalujících uhlí. A v těchto rozdílných okamžicích jsem plánoval měřit emise a účinnost....V těchto okamžicích by měl být nastaven tak aby nezačuzoval spalovací komoru kolem retorty....

S pozdravem Kafka

Datum: 30.01.2019 12:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mám B14 jak jsem již níže uvedl.

Ohledně nastavení výkonu - čím více uhlí a tedy kratší pauza, tím vyšší výkon - nic složitého v tom nevidím
(nedopaly velkých uhlíků mohou snížit výkon, ale dle mého názoru toto snížení výkonu není měřitelné - do 1%).

Datum: 30.01.2019 12:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ještě jsem zapoměl reagovat na:
" osobně bych boční desky nedokupoval - stěny kotle nejsou plamenem "namáhány"....

Plamen boční stěny bude velice rád olizovat, když na ně bude mít chuť. A on na ně bude mít chuť, když tam nebudou ty surové "studené" 70 stupňové železné stěny kotle. Za odměnu, že mu dáme olíznout tu "baštu" se nám odmění lepším hořením a vyšším energetickým využitím plynů uvolňujících se z hořícího paliva-uhlí.

Datum: 30.01.2019 09:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den pane Greko,

konstrukci kotle C 27 premium měnil výrobce někde na přelomu roku 2015 a 2016, kdy do něj doplnili keramické desky a udělali z něj kotel 5 emisní třídy s EKODISAINEM. S těmi nedopaly záleží kolik jich je, ale v případě továrního nastavení jich je opravdu dost a odhaduji to, ža tak minimálně 10až15% nespáleného-neshořelého uhlí při továrním nastavení vyhodíme s popelem.
Ty šamotové desky mají dle mého názoru vliv právě na emise ale tím i na vyšší účinnost spalování a to především hořlavé plynné složky uvolňované z uhlí při hoření. Pokud se nepletu?

Bylo pro mě zarážející, že kotel je nastaven tak, že z 1kg uhlí se vyrobí 5kWh energie ale přitom energetická využitelnost 1kg uhlí v případě ledvického uhlí je 7,1kWh/1kg???????? To je ohromný rozdíl. Pokud tomu někdo rozumí, tak budu vděčný za komentář.

Jinak tovární nastavení servisního hesla je 2000, pokud to vaše montážní firma nezměnila.

Vyčkejte týden a potom dejte vědět, jak se to zlepšilo či nezlepšilo? Škoda že nelze nastvit 3,5 vteřiny :-) Zkuste, prosím udělat fotografii těch vašich SOUČASNÝCH nedopalů a fotografii struktury popela. Předem moc děkuji

Právě jsem si v troubě připálil brambory s pečenou řepou, která mám tak rád :-).

Pokud ještě vyfotíte, i kdokoli jiný topeniště kolem retorty bude to super, já to udělám zítra a pak sem vložím foto.

Hezký den Kafka

Datum: 05.02.2019 11:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5
Dobrý den všem,

zasílám slíbené foto topeniště. Dle mého názoru, je správné nastavení spalování, když nejsou při žádném % výkonu kotle začouzeny stěny topeniště v žádné části kotle a nevznikají nedopaly v popele. Topeniště je nutné obložit šamotem nebo ještě lépe vermikulitem, tak jak to předepisuje výrobce.
Kafka

Datum: 06.02.2019 06:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Dobrý den, vyzkoušel jsem nastavení 45/140 a přišlo mi, že dlouho trvá, než se teplota dostane na teplotu komfortu, tudíž nyní provozuji na 40/130.
Nevím, jestli je to možné, ale když jsem zvednul hysterezi vypnutí i jen na 5°C (z továrních 3°C) opět jsem pozoroval rozkmit 4C ventilu. Jakmile jsem to vrátil, problém se neprojevil, je možné, že to způsobuje toto nastavení?

Datum: 06.02.2019 06:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A jakou máte nastavenou necitlivost 4c ventilu ??

Je také možné že teplota kotle klesla na úroven kdy zafungovala ochrana zpátečky a kotel si pomohl přivřením mixu aby zpátečku dotopil. Osobně zrovna do hystereze kotle nedoporučuji šahat - v podstatě tím nic nevyřešíte.

Datum: 07.02.2019 06:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, kde/jak lze nastavit citlivost 4C ventilu? V řídící jednotce ani v návodu k ventilu jsem to neobjevil.
Děkuji.

Datum: 07.02.2019 06:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mám jiný Benekov a jinou řídící jednotku, nicméně když se dívám do návodu říd. jednotky Siemens, tak v serv. menu lze nastavit PID ventilů - zesílení/integrace.

Ale v každém případě bych doporučoval mrknout na infomenu v době kdy se mix přivírá a zjistit jaká je teplota zpátečky. Resp. pokud je na displeji symbol že se mix přivírá z důvodu ochrany zpátečky - tak ani do infomenu chodit nemusíte.

Osobně mám jinou praktickou zkušenost poněvadž nemám pomalé servo 240vteřin jak je u Benekovů zpravidla doporučováno, ale levné rychlé servo které otevře mix o 90stupnů za 15vteřin - takže u mě se mix otevře a zastaví během několika málo vteřin.

Datum: 07.02.2019 07:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Neznám přesně váš regulátor, mám reg. typu EM 800R4
koukněte na
PID ventilů
Rozsah nastavení parametrů
TO1 Zesílení a TO2 Zesílení je v rozmezí 1 – 20, přednasta
vená hodnota z výrobního závodu je 2,0.
Změnu tohoto parametru se provádí dle kap. 4.

Datum: 06.02.2019 07:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Proč máte nastavené tak dlouhé časy podávání a pauzy? Podáváni 45 vt. to je jako když to tam házíte lopatou a hořák dostává uhlí po velikých dávkách a to není dobré pro hoření. Nastavte 10/35 u kotle Kovarson používá firma nastavení 5/17 nějaké relátka asi neřeší možná že jsou tam polovodiče. Co se týká ježdění 4c na jakou teplotu kotle topíte a jakou pouštíte do domu? Jestli máte rozdíl někde 10 st. tak tak se nedivte, potom při veliké hysterezi kotle se mění jeho teplota a 4c to musí stále dorovnávat. Nebo máte nastavenou velikou přesnost regulace na 4c ventilu a ventil kmitá i bez změny teploty kotle. Jak píše pan Vinklárek může to být velký požadavek na teplotu zpátečky a nízká teplota a výkon kotle na výstupu.

Datum: 06.02.2019 07:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Těch 45 není čas podávání ale čas pauzy při 100% výkonu. Pánové mají říd. jednotku s modul. výkonem a tak používají trošku jiný popis nastavení než je běžný.
Takže podávání 5 vteřin, pauza 45 vteřin při 100% výkonu a při 30% pauza 130 vteřin.

zobrazuji 1 - 30 z 60   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.