Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

infratopení- princip

Autor: Emanuel Volf
Datum: 08.02.2017 15:13
uživatel: 103411


musím reagovat na příspěvek , že infratopením jsme ohříváni zevnitř vlnami- totální nesmysl i částečná pravda. podívejme se na to reálným fysikálním pohledem: energie ze slunce k nám nechodí v poštovních pytlích- ale je to elektromagnetické vlnění, které letí mrazivým vesmírem a když toto elektromagnetické vlnění- doletí na Zeměkouli tak jeho viditelná část nás zásobuje světlem a neviditelná část se při dopadu změní v teplo a to tak, že molekuly, na které dopadne se rozkmitají ohřejí se , když kmitají víc cítíme víc teplo a když kmitají méně jsou studenější. tak i tak se tímto způsobem ohřeje voda, země, lesy, prostě všude, kam toto elektromagnetické vlnění dopadne nebo se odrazí, ohřeje povrch. postupně z povrchu se teplo šíří dovnitř hmoty, vody a pod. Takže nikdo nemusí mít strach, že by stejné a to zdůrazňuji stejné tepelné vlnění z infrapanelů někoho ohrožovalo. Pan Homola a nebo ten profesor musí tuto zákonitost fyziky uznat protože to tak je. To že když používáte infrapanely k topení tak Vám stačí nižší teplota je proto, protože máte natopené vyhřáté zdi a na Vás jakoby ta zima ze zdí nesálá- u nás jsme říkali lidově nečiší to ze zdi.
Nikoho nepřesvědčuji, jen proto, protože to vyrábíme, ale proto , že máme stovky spokojených zákazníků, kteří by to již za nic nevyměnili. Jistě pokud budete mít stěny domu z prkenné ohrady, tak budete vytápět ulici ale to platí pro každé topení.
Pokud píšete, že voda se nejvíc sálavým vlněním ohřívá, tak to jste myslel vodu v mikrovlnce, ale to je jiné vlnění- resp. kmitočet.


Dobrý den, děkuji i já za Vaše zkušenosti s infrapanely. Pro mě poněkud zneklidňující je fakt, že mnou oslovení znalci, dokonce i jeden profesor se ztotožňují s panem Homolou a dalšími mírnými kritiky tohoto systému. Samozřejmě na rozdíl od propagátorů tohoto systému a těch, kteří jej doma a jindežívají.Mí konzultanti se mě poměrně lapidárně zeptali, chceš být zevnitř ohříván vlnami? Nejrychleji se ohřívají tělesa obsahující vodu, tedy
člověk je dokonalý objekt ohřevu. Proto se toto topení používá spíše v
průmyslových halách, skladech, kde není člověk záření vystaven delší dobu. Kdyby to bylo topení převratné a bezproblémové, jistě by se využívalo daleko více, než dosud. Uvidíme po  letech, jak se lidé vystaveni tomuto záření budou cítit.
Třeba to bude OK, ale třeba ne...a kdo se chce tohoto experimentu zúčastnit, udělá to. Kolem je cca 19 stupňů, ale mně je teplo, možná je poměr pocitů a okolní teploty jiný, ale nějak tak to je. Máte ale pravdu, když je chladno a my na sluníčku, je nám také tepleji, než by nám mělo být, když je
kolem, nebo ve stínu, zima..... Jen se stále ptám, když to je fajn, je nám teplo, proč se to nerozšířilo. Proč já stále topím, na absolutním venkově, v domě zhruba zatepleným jako Vy, přímotopy a 12 kW krbem Bonart a Gonay... Také
mě infra topení láká...ale

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: miroslav kafka
Datum: 19.02.2017 17:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123207
reakce na ...
Zdravím.Plně souhlasím s p Volfem...jedná se o INFRA TOPENÍ...tudíž dlouhovlnné záření, které nemá nic společného s mikrovlnkou, kde je kmitočet tuším 2,4 gigahertze, jehož vlnová délka nějak koresponduje s mechanickou velikostí molekuly vody a tu rozkmitá..ohřeje a od ní se ohřívá okolí. U infra jde o sálavé, dlouhovlnné teplo, tudíž okolí může být podstatně studenější a co je ozářeno, zdá se a je i pocitově teplejší, Mam podobné zkušenosti s horkou vodou70stupnů z aku nádrže v radiátorech při ranním stávání, kdy je teplota v místnosti kolem 18ti stupnů. Radiátory sálají..a je mi pocitivě OK..A proč se toipení el. neujalo??Podle mé hlavy pokud nemáte dobře zateplenej barák,staré vůbec a nové pod 2kW, nikdy PROVOZNÍ náklady moc zajímavě nebudou vypadat kAFKA

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.