Výpočet TZ

Rubriky:

Reklama
JD Jan Drábek @jan.drabek263 před 7 roky01.03.2017 21:04:00
Výpočet TZ

Dotaz je směřován asi pro pana Kubíčka. Už jednou mě počítal TZ bytu kde bydlím.

Firma kde pracuji se bude stěhovat do nového prostředí a nyní je ve fázi rekonstrukce a teď přišel čas na řešení vytápění. Zdejší topenář naprojektoval 50kW kondenzační kotel, což se mě zdá strašně moc. Kotel krom topení, řeší i ohřev TUV. Chtěl bych poprosit o výpočet TZ budovy. Budova je přízemní s plochou střechou a je postavena v roce 1970, obvodové zdivo je cihlové, řekl bych, že nějaké duté cihly z období stavby - bez zateplení. Střecha - betonové panely. Podlaha beton s dlažbou. Okna jsou nová plastová s dvojsklem. Dům leží v centru Liberce. Je vypracován PENB a v tom není zahrnuto zateplení SDK podhledu 20cm vatou po celé ploše.

Podlahová plocha je 500m2
Plocha oken a výloh je 63m2
Plocha obvod. zdí je 400m2

Jak jsem psal již výše, v PENB není kalkulováno se zateplenými SDK podhledy 20cm vatou po celé podlahové ploše.

Přikládám několik foto z PENB.

Předem děkuji za výpočet.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.