Hybridní větrání

Reklama
VF Vladimír Foret @vladimir.foret

před 4 roky

Hybridní větrání

Hezký den. Plánuji stavbu rodinného domu a zvažuji možnosti větrání. Centrální větrání s rekuperací jsme po poctivém zvažování a studiu vyloučili a zaujalo nás hybridní větrání – přívod čerstvého vzduchu pomocí fasádních či okenních přívodních prvků, centrální odtah pomocí hybridního ventilátoru. Ideálně bychom odváděný odpadní vzduch chtěli propojit s bojlerem s tepelným čerpadlem, aby teplo odváděného vzduchu bylo využito k ohřevu TUV. Po dlouhém a intenzivním hledání se mi nepodařilo najít možnost uceleného řešení, a tak chci požádat o radu a zkušenosti, jak nejlépe postupovat a na koho se obrátit.

Máte dobrou zkušenost s nějakými přívodními prvky čerstvého vzduchu, ať už fasádními (Lunos, Nativa) či okenními (Regel-Air, Aereco)? Nevznikají problémy s kondenzací?

Existuje možnost nějaké regulace, která by dokázala kombinovat odtah vzduchu hybridním ventilátorem a bojlerem s tepelným čerpadlem podle aktuální situace tak, aby bojlerem nedocházelo k zbytečně intenzivnímu provětrávání a zároveň byly místnosti odvětrávány i v době, kdy bojler nepoběží, ideálně v závislosti na kvalitě vzduchu v místnostech?

Moc děkuji!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

26 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.