Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: EU v roce 2015 zvýšila podíl obnovitelných zdrojů, v ČR přibylo jen několik projektů

Autor článku:
Plné znění článku: EU v roce 2015 zvýšila podíl obnovitelných zdrojů, v ČR přibylo jen několik projektů
Anotace článku: Loni se v Evropě postavilo 29 gigawattů (GW) nových výrobních kapacit energie, z nichž přes dvě třetiny tvořily obnovitelné zdroje – šlo hlavně o větrné a sluneční elektrárny.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re (2): Růst obnovitelných zdrojů pomáhá Evropě zvyšovat svou energetickou nezávislost na importu fosilních palivJosef Zapletal30.03.2016 00:51
Re: Růst obnovitelných zdrojů pomáhá Evropě zvyšovat svou energetickou nezávislost na importu fosilních palivJan Veselý24.02.2016 15:38
Růst obnovitelných zdrojů pomáhá Evropě zvyšovat svou energetickou nezávislost na importu fosilních palivJosef Zapletal22.02.2016 23:27

Příspěvky
Předmět: Růst obnovitelných zdrojů pomáhá Evropě zvyšovat svou energetickou nezávislost na importu fosilních paliv
Autor: Josef Zapletal
Datum: 22.02.2016 23:27 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Toto hlásají Bruselští demagogové, skutečnost je ovšem taková , že výroba energie v EU nestoupá, ale spíše klesá. Celková závislost EU na dovozech spíše roste. Ty důvody jsou dva . Jedním z nich je zelené myšlení , kdy je systematicky likvidována jakákoli těžba a vše se v zájmu ekologie dováží. Tím klesá výroba energie a klesá rychleji než se zvyšuje podíl OZE - alespoň dlouhodobě tomu tak je. A ten druhý důvod je o mnoho pragmatičtější OZE se uplatňují především ve výrobě el. energie , mnohem méně ve vytápění a fakticky vůbec v dopravě. No a ve výrobě el. energie vytlačují především uhlí a jádro - tedy domácí zdroje, dovozní zemní plyn je naopak potřeba pro regulaci sítě vlivem nestabilních OZE. Bída této politiky je vidět v Německu, kdy celá OZE kampaň pouze nahradí výrobu v jaderných el, které země zavírá - opravdu revoluce , která nemá nic společného se zdravým rozumem nebo životním prostředím. Nestabilní zdroje mohou mít větší nebo menší podíl v energetickém mixu, ale nelze na nich postavit konkurenceschopnou energetiku.

Předmět: Re: Růst obnovitelných zdrojů pomáhá Evropě zvyšovat svou energetickou nezávislost na importu fosilních paliv
Autor: Jan Veselý
Datum: 24.02.2016 15:38 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 120412
reakce na ...
Kde se v EU těží uran? Trochu v Rumunsku, trochu v ČR, trochu ve Finsku. Celkem oslnivá 3% spotřeby, uran není domácí zdroj.
https://en.wikipedia.org/wiki/Uranium_mining_by_country#Europe
OZE v Německu loni vyrobily 194 TWh elektřiny, JE historicky vyrobily nejvíce elektřiny v roce 1997 - 170 TWh. Skoro jisté je, že než bude v roce 2022 odstavena v Německu poslední jaderná elektrárna, budou mít dalších aspoň 100 TWh navíc, stejně jako přidali za 7 let mezi 2008-2015 a 2x více než vyráběly JE ve svých dobrých časech.
http://www.ag-energiebilanzen.de/index.php?article_id=29&fileName=20160128_brd_stromerzeugung1990-2015.pdf

Předmět: Re (2): Růst obnovitelných zdrojů pomáhá Evropě zvyšovat svou energetickou nezávislost na importu fosilních paliv
Autor: Josef Zapletal
Datum: 30.03.2016 00:51 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Jaderná energetika je typicky domácí zdroj energie , protože uran má zanedbatelnou cenu na ceně paliva, palivo lze skladovat na 5 i více let a lze jej částečně obnovit z vyhořelých článků. JE proto fakticky vyhovuje definici obnovitelného zdroje energie , tak jak jej def. EU.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama