Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Eliminace hluku šířícího se stěnami

Autor: Zdeněk Šiška
Datum: 16.04.2017 15:25
uživatel: 124550


Fotogalerie:

Dobrý den,
bydlím v cihlovém domě z 80tých let s umakartovým jádrem.
Postupně budu rekonstruovat kuchyň, jádro a nakonec chodbu.
Pokud je to možné, rád bych během těchto akcí vyřešil problém s "kročejovou" neprůzvučností. Nejde však o dupot, ale o odemykání vchodových dveří sousedního bytu. Ty jsou umístěny ve zděné příčce (žlutá barva), která je přímo v kontaktu s nosnou zdí za kterou se nachází moje kuchyň a dále pak obývák. Slyším každé sousedovo zasunutí klíče do zámku a otočení kliky atd. až v obýváku. Navíc se chystám odstranit příčku mezi kuchyní a obývákem kvůli prosvětlení (červená barva), takže tyto prostory budou ještě více propojené.
Chci se zeptat zda by pomohlo něčím obložit nosnou stěnu v kuchyni (případně pak i v koupelně) aby se ten hluk trochu snížil a případně čím? Předsazenou příčku bych dělat nechtěl, vzala by moc prostoru a kuchyň je už tak dost malá.
Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Zdeněk Šiška26.04.2017 11:10
Laďa Jaskva20.04.2017 14:08
Jiří Vrzal20.04.2017 11:59

Příspěvky
Autor: Laďa Jaskva
Datum: 20.04.2017 14:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Problém je jasný. Problém bez předstěny vyplněné minerální vlnou nelze odstranit. Problém bude i přenos hluku zasunutí Vašeho klíčku do Vašeho zámku ve Vašich dveřích do sousedního bytu. Čili, asi máte velmi citlivý sluch. Nemohl by soused mít vchod někde jinde ?
S pozdravem Laďa

Autor: Jiří Vrzal
Datum: 20.04.2017 11:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124937
reakce na ...
Dobrý den,

to je nepříjemné. Problém bude pravděpodobně v ukotvení sousedovy příčky do nosné stěny. Asi s ní bude pevně spojená a pravděpodobně sousedovy zárubně budou pečlivě obetonované, z důvodu ochrany před vloupáním a asi samotné dveře nebudou mít ve falcu pružné těsnění. Tím se stane, že i zasunutí klíče do zámku se přenáší do nosné zdi a tou se šíří dále. Doporučil bych proto raději domluvu se sousedem a pokusit se vyřešit problém tam, kde vzniká. Např. začít jen nalepením nějakého pružného těsnění okolo dveří. Pokud to nepomůže, tak zkoušet dál. Pro úplnost dodávám, že kročejová neprůzvučnost je trochu něco jiného. Izolace proti kročejové průzvučnosti je součástí konstrukce podlah a řeší zamezení přenášení hluku přes stropní konstrukci. Ve zkratce napsáno.

S pozdravem,

Jiří Vrzal, Panelreko s.r.o.

Autor: Zdeněk Šiška
Datum: 26.04.2017 11:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124550
reakce na ...
Dobrý den, je to tak jak říkáte, zvukový most mezi příčkou a nosnou stěnou určitě není nijak řešen a soused má původní dveře, takže jako těsnění tam bude nejspíš jen kovotěs.
Děkuji za radu, nenapadlo mě řešit to přímo u zdroje.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama