Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelná ztráta 8 KW?

Autor: Pavel Holas
Datum: 19.05.2017 17:35
uživatel: 125289

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Dobrý den,chtěl bych se Vás zkušenějších zeptat,jestli je odhadovaná tepelná ztráta novostavby RD 8 KW reálná?Bylo mi řečeno,že ano,ale mně připadá vzhledem k zateplení domu,že by mohla být nižší...?
Lokalita Tábor,RD s podkrovím,zastavěná plocha 131m+nevytápěná garáž,částečně podsklepeno.Stěny cihla 30cm+16cm zateplení Baumit open,střecha zateplení 35 cm vata,podlaha 20cm polystyren.Okna trojskla,orientace domu jihozápad.Vypápění bude tepelným čepadlem vzduch-voda.
Přikládám přílohy z PENB

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček19.05.2017 22:20
Pavel Holas19.05.2017 19:45
Jiří Kubíček19.05.2017 18:56

Datum: 19.05.2017 18:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, reálné čisté TZ domu určitě nejsou 8 kW, to je dost nadnesené a často nadnesené hodnoty vycházejí od různých topenářských firem, které si při výpočtu buď přidávají přídavek na přerušované vytápění nebo započítávají nereálně vysokou intenzitu větrání a tedy TZ větráním.

U vás vycházejí měrné TZ prostupem 97,5 W/K. Nevím sice přesně vnitřní plochu a světlé výšky, ale orientačně mi to vychází cca 205m2 a vnitřní objem vzduchu cca 490m3. Při venkovní výpočtové teplotě -15°C a vnitřní 21°C vycházejí TZ prostupem cca 3,5 kW a TZ větráním bez rekuperace a při průměrné intenzitě větrání 0,3 1/h cca 1,9 kW, tedy celkem 5,4 kW. Ještě píšete, že máte okna s izolačním trojsklem, ale v PENB máte započítána dvojskla, takže když to přepočítám na trojskla (mimo dveří a střešních oken), tak pak vám celkové TZ vycházejí cca 5,2 kW.

Jestli tedy máte pdlahovku a budete pořizovat TČ vzduch/voda a používat ho i k ohřevu TUV, osobně bych vybíral nějaký inverter o nominálním výkonu při spádu A2/W35 kolem 7-8 kW.

Autor: Pavel Holas
Datum: 19.05.2017 19:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125289
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobrý den,
děkuji za odpověd,podlahovku budu mít v celém domě,světlá výška 1 NP bude 2,6m,2 NP 2,5m.
Našel jsem v PENB ještě tyto údaje.

Děkuji

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 19.05.2017 22:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
To nic na věci nemění, platí vše, co jsem psal.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.