Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

S-POWER

Autor: tomáš petr
Datum: 22.05.2017 23:25
uživatel: 125310

Dobrý den všem, chtěl bych se zeptat na názor případně zkušenosti s FVE od firmy S-POWER.
Nabízejí pro výkon 3,64 kWp celkem 14 panelů značky JINKO Solar 260Wp, střídač GoodWe ES 3648, akumulátory PylonTech LiFePo4 4,8 kWh, bojler na ohřev vody a regulaci Solar iBoost+
Roční výnos FVE by měl být 3.771 kWh.
Předem děkuji za jakékoliv příspěvky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Šuvarský31.03.2019 14:04
Tomáš tom28.03.2019 14:16
Tomáš tom28.03.2019 14:06
Katka Nová27.03.2019 15:30
Jiří Špaček27.03.2019 13:05
Jiří Špaček27.03.2019 13:02
Jaroslav Šuvarský27.03.2019 12:36
Jaroslav Šuvarský27.03.2019 12:34
Jiří Špaček26.03.2019 22:19
Tomáš tom26.03.2019 21:42
tomáš petr26.03.2019 03:55
František Boháč25.03.2019 18:15
Jaroslav Šuvarský01.02.2019 15:21
tomáš petr08.01.2019 15:50
Jiří Špaček08.01.2019 15:14
tomáš petr08.01.2019 14:58
Jiří Špaček08.01.2019 08:41
Tomáš tom08.01.2019 07:37
aja Blažková07.01.2019 17:49
Michal Txxx14.12.2018 11:25
Jiří Špaček29.10.2018 10:08
tomáš petr25.10.2018 09:57
Jan Bauer25.10.2018 08:48
tomáš petr24.10.2018 23:13
Zdeněk Dvořák22.10.2018 18:35
tomáš petr09.10.2018 17:16
Jiří Špaček09.10.2018 15:00

Datum: 25.03.2019 18:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130053
reakce na ...
Tady Tomáš Petr je troll z S-Power. Totiž ono 3f řešení, které tak opěvují má ukládání jen z jedné fáze. Využitelnost vyrobené energie z fotovoltaiky je na teoretických 30% procentech a to je v rozporu s podmínkami dotace. Má být minimálně 70%. Budou Vám vykládat, že optimalizují rozložení spotřebičů, ale o něčem takovém se v dotačních podmínkách neuvažuje ani tohle není schopen zohlednit zpracovatel posudku /a proto, aby to vyšlo zpracuje posudek S-Power/. Učebnicový dotační podvod, který padne na hlavu žadatele o dotaci. Takže na tyhle Šuvarského vykuky velký pozor pokud nechcete vracet dotaci a pak pravidelně navštěvovat policii s podáním vysvětlení. Výsledek bude takový, že firma S-Power zmizí a nebude ani kde reklamovat... skvělé vyhlídky.

Datum: 26.03.2019 03:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vážený pane Boháči,
nejsem žádný troll a kdyby jste si přečetl celou diskuzi, tak byste zjistil, že jsem se jako první dotazoval na zkušenosti s firmou S-Power a jejím řešením fotovoltaiky. Měl jsem od nich nabídku a v té době mi nikdo neodpověděl, nikdo nediskutoval na toto téma Nakonec jsem se rozhodl si FVE nechat zrealizovat od nich a mám zkušenosti, které jsem popsal. Měl jsem i další nabídky na realizaci FVE od jiných firem a řešení, které popisujete jako dotační podvod nabízeli i jiní (ČEZ, PRE apod.) Takže nenapadejte mě jako trolla, ani se neptám, kdo jste Vy a když si myslíte, že jde o dotační podvod, tak s tím jděte na policii, aby se to vyšetřilo a aby jste "ochránil" další lidi, kteří by se rozhodli pro podle Vás podvodné řešení.

Autor: Tomáš tom
Datum: 26.03.2019 21:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103641
reakce na ...
Žádný energetický posudek pro získání dotace nedokáže zohlednit fázovou nesouměrnost a tedy energetický podvod ve vyhodnocování energie u 3 fázové sítě který je v ČR jako v jediném státě na světě legalizovaný ve vyhlášce 82/2011 v §6, odst.6.
Takže ty energetické posudky jsou pro ČR úplné nesmysly, které mají k realitě v ČR hodně daleko.

V ČR při třech fází je tedy nutné mít hybridní měnič který dokáže pokrýt fázovou nesouměrnost alespoň 3,3kW na fázi a tedy 10kW celkem. Potom je nějaká šance že výsledek bude zhruba přibližovat odhadu v energetickém posudku. Jinak není šance, skutečný výsledek bude v ČR vždy horší než vyšel v posudku. Elektroměr bude vždy ukazovat větší dodávku do sítě a o tu větší dodávku do sítě i větší spotřebu. Za dodávku dostanete 0,nic a spotřebu zaplatíte. Energeticky to ale bude v pořádku a správně, ale stav elektroměru distributora bude ukazovat úplně jiné hodnoty energií než by měli být dle posudku.
A jestli si někdo nainstaluje 1f. elektrárnu (ČEZ povoluje jen do 3,7kW) a rozkope kvůli tomu celou elektroinstalaci a bude hlídat přetížení na jednotlivých fázích co kam zapnut atd.. a ještě i platit paušál za 3f. jistič, tak to si musí každý zvážit sám.

Na 1f. přípojku je ideální i 1f. elektrárna, potom to i souhlasí s energetickým posudkem.

Autor: Jiří Špaček
Datum: 26.03.2019 22:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121222
reakce na ...
Nechci nikoho obhajovat, ale existují i měniče od renomovaných výrobců, které jsou 3f a dokáží distribuovat energii asymetricky. Takže pak je ta efektivita i prakticky lepší, ovšem toto není případ měničů Goodwe

Autor: Jaroslav Šuvarský
Datum: 27.03.2019 12:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113017
reakce na ...
Myslíte ten který máme v nabídce? https://www.s-power.cz/fotovoltaicka-elektrarna-s-power-midi/

Datum: 27.03.2019 13:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak to je pro mě nová informace, minulý rok v létě jste ho ještě v nabídce neměli, jinak bych ho určitě bral

Datum: 31.03.2019 14:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Důvod proč přicházejí asymetrické třífázové střídače tak pozdě, je fakt, že jsme jediná země v Evropě (možná i na světě), kde jsou potřeba. Jsme jediná země, kde se měří každá fáze zvlášť, takže je možné na jedné fázi posílat proud do sítě za hubičku a na jiné fázi nakupovat za draho od dodavatele. Jakékoli symetrické řešení, které vyhovuje všude v Evropě u nás pracuje chybně a ve finále návratnost řešení dokonce prodlužuje. Problematice se podrobně věnuji v tomto článku: https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/16878-mereni-po-fazich-je-pro-vlastniky-malych-fotovoltaik-problem-jak-mu-predejit

Tak a protože jsme trh malý, vyvinout střídač jen pro ČR není pro většinu výrobců priorita a řešení tedy přicházejí až letos.

Datum: 28.03.2019 14:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Goodwe už má 3 fázový GoodWe GW10K-ET

Datum: 27.03.2019 12:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den pane Boháči. Nevíme, co jsme vám provedli, že šíříte po internetu nepravdy.

1) Veškeré sestavy, které navrhujeme pro získání dotace, odpovídají dotačním podmínkám. Žádosti zpracovává certifikovaný energetický poradce a schvaluje NZÚ (ti co vyplácí dotace), čili je tam dvojitá kontrola správnosti. Vlastní spotřeba 70% je klíčovým parametrem, která se modeluje a počítá ve schváleném SW, takže ani tady nevidím problém.

2) S-POWER je největší firmou v ČR na fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy. Máme za sebou jen za rok 2018 přes 800 postavených elektráren (a stejný počet kladně vyřízených dotací) po celé České republice. Vaše tvrzení, že S-POWER zmizí, je tedy přinejmenším přehnané.

3) Pokud se mnou, nebo s kýmkoliv s S-POWER chcete mluvit, stačí zavolat na kontaktní číslo uvedené na internetu, a milá operátorka Vás přepojí, nebo mi vyřídí vzkaz a já se v nejbližším termínu ozvu zpět.

Datum: 27.03.2019 13:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
"za rok 2018 přes 800 postavených elektráren (a stejný počet kladně vyřízených dotací)" - to budu rozporovat, protože já to na dotaci neměl.
A p. Šindelář z S-Power mi nebyl schopný dodat schéma instalace, které odpovídá skutečnému zapojení byť jsem to po něm několikrát vyžadoval a stále mi posílal totéž chybné schéma. Že prý se to jinak zapojuje než jak to chtějí úřady. A instalace proběhla dříve než byl projekt, papír o revizi mě byl také zaslán dříve než skutečně revize proběhla.
Co vy na to?

Datum: 28.03.2019 14:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ač jsem z konkurence tak tady se musím zastat S-Power, protože to pravdu v tomto byrokratickém blbákově jinak nejde. I já kreslím pro distributora jiné schéma než je skutečné zapojení, protože distributor např. nezná přepínač sítě a podobné věci používané už od počátku elektrifikace a u každé elektrárny vymýšlí různé nesmysly např: http://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=4&t=4565#p83455
A dělat pro každého jinou dokumentaci žádný zákazník nakonec zaplatit nechce.
Bohužel i v tomto platí že máme to, co jsme si zvolili.

Autor: Michal Txxx
Datum: 14.12.2018 11:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129227
reakce na ...
Dobrý den,
firmu S-Power nedoporučuji. Dodávka celého řešení trvala 6 měsíců.
Stále odkládali termíny jak instalace panelů, tak věcí týkajících se elektřiny, revize, dotace apod.
Musel jsem jim volat cca 100x (opravdu, toto není přehnaný odhad), vyměnit si s nimi desítky zpráv přes SMS a email. Z jejich strany velmi neprofesionální chování, neustálé výmluvy.
Komunikace uvnitř firmy také hrozná. Jeden člověk vám něco slíbí, druhý tvrdí něco jiného. Nepředávající si dokumenty, takže to za ně musíte řešit sami. Neinformují vás o stavu situace a musíte sami zjišťovat, proč nedodávají, co slíbili a kdy vůbec začnou řešit věci, které už měli mít hotové.

Autor: aja Blažková
Datum: 07.01.2019 17:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129385
reakce na ...
S power bohužel protahuje žádost o dotaci. Fotovoltaika běží už půl roku, ale na Čezu chybí spousta dokladů...Proto ještě nepodala s power žádost o dotaci. STO neustálých telefonátů a vše řešíme sami. Vypadá to na žalobu.Škoda, setkali jsme se i s ochotnými zaměstnanci.

Datum: 08.01.2019 07:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
S ČEZem mají teď problémy asi všichni, hlavě systémy s akumulací. Zase překrucují pravidla provozu distribuční sítě a vymýšlejí technické nesmysly a obstrukce. Ale žádost o dotaci je možné zatím podat i bez připojení.

Datum: 08.01.2019 08:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já jsem měl též stejný problém, ale u E.on. Takto jsem prošvihnul celé léto, kdy musela být fotovoltaika odpojená. Sice střídač umožňuje nastavit nulové přetoky do sítě, ale byl jsem důrazně upozorněn distributorem, že FVE nemůžu do prvního paralelního připojení a uzavření smlouvy o výkupu elektřiny provozovat. Dochází i tak k malým přetokům do sítě a dopouštěl bych se tak černé dodávky což přísně trestají.

Když jsem zjištoval jak se žádost na E.on má, tak jsem dostal odpověď: "Dne 27. 4. byla doložena žádost o vystavení Smlouvy o připojení a další doklady z realizační společnosti byli doloženy až 13. 9. V rozmezí od 27. 4. 2018 do 13. 9. 2018 nebylo z realizační společnosti S-Power nic doloženo." Ač mi stále do telefonu slibovali že žádost o připojení řeší, tak skutečnost byla jiná. Já jsem tratil na výrobě za celou sezónu. Ovšem mají dobře postavenou smlouvu, kdy za toto už neručí, takže podle mě na ně páka moc není.

Datum: 08.01.2019 14:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jsem u ČEZ a neměl jsem žádné problémy s vyřizováním připojení FVE k distribuční soustavě. Akorát jsem asi týden čekal, než se dostavil technik ČEZu a vyměnil elektroměr. Pak jsem mohl FVE spustit. Dokonce se mnou neřešili ani přetoky. Sám jsem musel oslovit ČEZ, zda mi nabídne nějakou smlouvu na odkup přebytečné energie. Pak mi poslali takové ceny, že bylo výhodnější zůstat u staré smlouvy bez FVE, protože nakupuji elektřinu levněji, než kdybych nakupoval a prodával podle nové smlouvy. Když máte dobře nadimenzovanou FVE, tak moc toho do sítě neposíláte, většinu spotřebujete ať už přímo (včetně ohřevu vody) nebo uložením do baterií.

Datum: 08.01.2019 15:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A jak řeší distributor to, když vám naměří dodávku do sítě, když nemáte s nikým smlouvu o výkupu (ČEZ je u vás povinně vykupujícím)? 4Q elektroměr to samozřejmě naměří. Dodávka a výroba nemá spolu nic společného, já mám dodavatele firmu A, distributor je B a výkupce je C. Jen prostě OTE sleduje přetoky a ty musí někdo vykoupit i když je to naprosté minimum. Nebo máte v předávacím místě nějaké zařízení, které přetokům zabrání?

Datum: 08.01.2019 15:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nemám žádné zařízení, které by přetokům zabraňovalo a distributor doposud neřešil a neřeší dodávku do sítě. Bylo mi to také divné, psal jsem na ERÚ, ale odpověděli obvyklým nic neříkajícím způsobem, když vyjmenovali spousty zákonů a předpisů avšak nic konkrétního. Jasně, že dodavatel, distributor a výkupce může být každý jiný, ale ukažte mi v praxi, že to takto funguje. Jestli máte takovou zkušenost, tak stojí za zveřejnění, protože celý trh u nás včetně ERÚ je pokřivený. Nejsou jasná pravidla a každý si vše vykládá tak, jak se mu to hodí. V praxi to vypadá tak, že distributor souhlasil s připojením FVE do své distribuční sítě a dál neřeší co s přetoky. Kdyby se toho chytil právník, tak by to mohl řešit jako trestný čin neoprávněného obohacování, ale ta hodnota přetoků v korunovém vyjádření je tak malá, že nestojí za soudní spor. To by musela být nějaká hromadná žaloba, ale pořád je to problém, který by měl řešit slavný ERÚ.

Autor: Katka Nová
Datum: 27.03.2019 15:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104483
reakce na ...
Funguje to zcela bez problémů:
Distributor: EON
Dodavatel: NANO
Odběratel (obchodník): momentálně taky NANO, ale mohu ho kdykoli změnit třeba na Amper.

Nestrašte ostatní, když nic nevíte.

Datum: 01.02.2019 15:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vážený pane,

mrzí nás vaše zkušenost a rád bych se vám tímto osobně omluvil za selhání na straně kolegů, dnes už bývalých. Chápu, že vás jako klienta zajímá výsledek naší práce a ne důvody případných komplikací. Přesto prosím přijměte mé vysvětlení, které snad poslouží i jako doklad toho, že se podobná situace již nebude opakovat.

Firma S-Power Energies rostla v uplynulých letech tempem odpovídajícím růstu trhu, což nás přivedlo k rozhodnutí vybudovat franšízovou síť. Obchodní aktivity a realizaci zakázek tak prováděly vybrané samostatné firmy s vlastním řízením, které používaly naši značku za stanovených podmínek. Podmínkou takové spolupráce pochopitelně bylo dodržování veškerých našich procesů, které jsme nastavili tak, aby klient byl vždy na prvním místě. Výsledná praxe ale vždy stojí na konkrétních lidech a v případě franšízy, která realizovala vaši zakázku, bohužel došlo k selhání lidského faktoru. Tuto spolupráci jsme proto jakožto neperspektivní rozvázali a v současné době se soustředíme na zajištění prvotřídní kvality služeb v rámci pražské centrály, franšízy v Brně a pobočky v Rýmařově. Tyto stávající provozy naštěstí tikají jako hodinky, což dokládají i početná hodnocení klientů na našich FB stránkách. I vaše zkušenost je však pro nás motivací nadále pracovat na zlepšeních.

Věřím, že vaše problémy se již podařilo úspěšně vyřešit. Pokud ne, prosím neváhejte se na nás obrátit na našich kontaktech nebo +420 222 701 258 – obratem se vám budeme věnovat a vše dotáhneme.

S pozdravem
Ing. Jaroslav Šuvarský
jednatel S-Power Energies

Datum: 09.10.2018 15:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

nechal jsem si realizovat FVE 3,5 kW od firmy S-POWER, ale nemohu doporučit, Místo slibovaných 7 týdnu instalace trvala o 4 měsíce déle. Měl jsem zaplacenou projektovou dokumentaci, ale dodali ji až s revizí a obsahovala navíc komponenty, které mi vůbec nedodala. Při reklamacích pouze slibovali nápravu. Komunikoval pouze jejich el. technik, ostatní vůbec nereagovali.

Technické řešení a kvalita výrobků je také slabá - takže na první pohled lákavá nižší cena je ve výsledku drahá, protože nesplní vše co slíbili a člověk si pak musí zajistit sám.

Tragédie

Datum: 09.10.2018 17:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Na svůj příspěvek jsem neobdržel žádnou reakci, tak jsem si nakonec nechal FVE od S-Power instalovat. Ve smlouvě uvedli termín realizace do konce června 2018, ale instalovali už v březnu a s ohledem na počasí mi do dnešního dne vyrobila spoustu elektrické energie. Přes určité počáteční nedostatky vzniklé z nedostatečné komunikace, FVE funguje výborně. Plní to, co bylo slíbeno. Nevím co pan Špaček postrádá v projektové dokumentaci, ta šla mimo mě přímo na životní prostředí. Byli to pak také zkontrolovat a vše bylo v pořádku. Já jsem si jen ohlídal, že vše, co bylo v cenové nabídce, bylo také dodáno a na rozdíl od pana Špačka doporučuji.

Autor: Zdeněk Dvořák
Datum: 22.10.2018 18:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128741
reakce na ...
Dobrý den, prosím pan Tomáše Petra o informaci - jde mi o spolehlivost fungování střídače GoodWe (pokud ho máte). Chystám se FVE pořídit a pochytil jsem informaci, že nejsou příliš spolehlivé... Přivítám info i od dalších, kdo máte zkušenost.
Díky

Datum: 24.10.2018 23:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý večer, mám střídač GoodWe a klepu na dřevo, zatím tj. cca 6 měsíců funguje naprosto bez problémů. Nejen střídač, ale celá FVE.

Autor: Jan Bauer
Datum: 25.10.2018 08:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128774
reakce na ...
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak jste řešil fázování. Předpokládám, že v domě máte 3 fáze a na každé fázi je nějaký okruh (kuchyně, obývací pokoj...). Využíváte tu nejvíce zatíženou - nejvíce používanou fázi a nebo jste si nechal "přefázovat" celý dům na jednu fázi tak aby se využila co nejvíce FVE. Děkuji za odpověď

Datum: 25.10.2018 09:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, máme v RD 3 fáze a musel se přefázovat celý barák. Elektrikáři na tom strávili v podstatě nejvíce času z celé instalace, pak se ještě něco málo upravovalo dodatečně, protože jsme na to nebyli připraveni. Máte výhodu, že o tom víte předem a můžete se na to připravit, co a jak chcete přefázovat. Ale ono to je jednodužší, než se zdá. Protože na tu jednu fázi, která Vám bude fungovat z baterie v případě výpadku dodávky elektřiny, se napojují pouze zdroje s malým odběrem jako např. osvětlení v určité části domu, pak třeba alarm, lednice, mrazák, televize, počítač apod. Ostatní hlavně velké odběry např. rychlovarná konvice, trouba, mikrovlnka, žehlička apod. - to by ta fáze stejně neutáhla, má jištění vůči velkému odběru a to se u nás přesně stalo, manželka strčila žehličku do nesprávné zásuvky a bylo to. Ale na to si brzo zvyknete. Je třeba si tyto věci předem promyslet a dát elektrikářům instrukce, co a jak si přejete. Sice měli nějaké připomínky, že přefázování není jejich povinnost, ale obchodní zástupce mi potvrdil, že přefázování je součástí instalace. Tak si to nechte od něho před podpisem smlouvy potvrdit.

Datum: 29.10.2018 10:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já mám hybridní střídač s možností napojení na baterie.

S rozfázováním je třeba počítat již od začátku. Já mám takřka celý dům na jednu fázi. Tento výkon nejde přímo přes střídač, takže na první fázi mám myčku, pračku, část varné desky (která je 2-fázová), záskuvky v kuchyni, spirála na boileru atp. Spotřeba, která je ve dne, když slunce svítí. Střídač se v tomto případě pouze přifázuje, je paralelně.

Jiný případ je to s výstupem Back-up, což je vlastně výstup z baterie, který lze využít především při výpadku proudu. Tento výstup má vlastní prodoudový chránič a lze ho zatížit max. 3 kW. takže zde už opatrně a na něj zapojit především světla, jednu zásuvku v kuchyni a toť vše. Původně mi obchoďák sliboval i jednu plotýnku na indukci a všechno možné i nemožné, ale z důvodu vlastního proudového chráníče (jedná fáze z Back-up a druhá ze sítě) a malého zatížení to nelze.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.