Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

S-POWER

Autor: tomáš petr
Datum: 22.05.2017 23:25
uživatel: 125310

Dobrý den všem, chtěl bych se zeptat na názor případně zkušenosti s FVE od firmy S-POWER.
Nabízejí pro výkon 3,64 kWp celkem 14 panelů značky JINKO Solar 260Wp, střídač GoodWe ES 3648, akumulátory PylonTech LiFePo4 4,8 kWh, bojler na ohřev vody a regulaci Solar iBoost+
Roční výnos FVE by měl být 3.771 kWh.
Předem děkuji za jakékoliv příspěvky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 54   starší >>
Datum: 04.05.2020 11:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132421
reakce na ...
Dobrý den, mám od nich kompletní instalaci 5,9 kW od loňského léta a byl jsem celkem spokojený. Termíny, kvalita, ochota. Vše fungovalo jak slíbili. Mám ostrovní systém, dávám tedy do baterií, přetoky "vykupuje" 3E. Nyní řeším změnu tarifu, což je taky oříšek. Jsem v JM kraji. Pokud budete potřebovat ještě nějaké informace, tak se klidně ozvěte. Libor Boček

Autor: Aleš Svěrák
Datum: 06.04.2020 11:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132186
reakce na ...
Dobrý den. Chci se zeptat vás kdo máte FVE od S-POWER před r.2020 - měli jste rovnou v ceně i RTC POWER SWITCH nebo jste si za něj museli připlatit? Případně to samé s 10letou zárukou na střídač.
Předem děkuji za reakce.

Autor: Miroslav Šperlín
Datum: 06.04.2020 14:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130085
reakce na ...
Power switch byl za příplatek. Záruka na střídač 5 let.

Autor: Petr Grohmann
Datum: 21.02.2020 21:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123174
reakce na ...
Také jsem řešil instalaci FVE 2,6kWp. Předem jsem chtěl mít výkon střídače vyšší pro možnost přidání dalších panelů. Podle ujištění vše bez problémů. Revize, odsouhlasení ČEZ bez komplikací. Montéři fachmani, za odpoledne nainstalováno, i když původně přijeli s jiným rozmístěním panelů, což by zabralo více místa s nižším počtem panelů. Ukázal jsem můj návrh, držáky předělali a více panelů na méně místa se vešlo... No to nic. Problém ale pro mě nastal, když jsem chtěl dodat další dva panely. Cena obsahovala nutný projekt, který jakékoliv rozšíření ihned pohřbila. Nejsem blázen, abych vyhodil 25000 za 2 panely s návratností někdy. To jsem nemusel nic instalovat. Problém byl také v tom, že veškeré přebytky je nutno spotřebovat doma. Tedy bojlerem. Výkup za 0,9Kč/1kWh je sranda a pokud nemáte smlouvu o výkupu, veškerá nadvýroba jde zdarma asi dodavateli nebo komu. Nikde ve vyúčtování nic nebylo. Naprostou nutností jsou speciální hodiny pro měření výroby při zapojení do sítě. Běžné hodiny výrobu vykazují jako spotřebu.

Autor: Jiří Veselý
Datum: 21.02.2020 21:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131948
reakce na ...
reaguji jen na Vámi uváděnou výkupní cenu a ujišťuji Vás, že cena 0,9 Kč/kWh by byla ještě krásná, EON vykupuje za 0,05 kč/kWh

Datum: 21.02.2020 23:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kč/MWh
925,9394
917,0091
900,9347
884,6051
880,0124
892,2596
894,3008
917,0091
975,9488
1051,218
1076,2227
1111,9437
1109,9025
1081,3257
1094,5935
1126,7424
1244,1114
1347,192
1372,9622
1326,78
1268,0955
1125,2115
1086,939
994,3196
939,4327
895,7678
839,0801
828,6108
864,8705
948,3699
1149,075
1432,2582
1417,7032
1361,5262
1276,75
1230,787
1166,1835
1238,4475
1278,0268
1311,4776
1365,3565
1487,6691
1436,8545
1388,8487
1299,7315
1152,6499
To jsou výkupní ceny Bohemia Energy hodinu po hodině. Je to dáno plus mínus stejně. Možná jen špatně počítáte.

Autor: Jiří Špaček
Datum: 22.02.2020 05:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121222
reakce na ...
A neplatí se u Bohemky náhodou ještě nějaký paušál za to, že Vám dává takto "vysoké" výkupní ceny? Např. PPAS dává 0,4 případně 0,9 Kč/kWh když u nich i odebíráte

Autor: Jiří Veselý
Datum: 22.02.2020 08:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131948
reakce na ...
paušál se platí (pokud ale máte FVE od nich tak ho máte na dva roky ,,odpuštěný,,) horší je, že musíte brát elektřinu od nich a tam je potom otázka za kolik ve srovnání s jiným dodavatelem. Výkup od EONu je vlastně jen proto aby se vyhovělo legislativě, o výnosu nemůže být řeč

Autor: Jaroslav Šuvarský
Datum: 22.02.2020 15:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113017
reakce na ...
Dobrý den, veškeré detaily o virtuální baterii od Bohemia Energy najdete tady: https://www.virtualnibaterie.cz/. Produkt může využít kdokoli, ale je nutné přejít k Bohemia Energy, 3E, Europe Easy energy nebo X-Energie. Produkt je navržen pouze pro majitele FVE postavených pod dotací Nová Zelená Úsporám (tj vše od roku 2016). Vykupují za cenu silové elektřiny v době exportu do sítě. První dva roky, pokud máte elektrárnu od nich (respektive od S-POWER), není za výkup požadován žádný poplatek (= nevydělají na vás nic), po dvou letech si neberou paušál ale ta každou kWh kterou dodáte vám strhnou manipulační poplatek. Průměrně se cena nyní pohybuje kolem 0,9 Kč/kWh, ale super na tom je, že v poledne, kdy nejste doma, tak je cena elektřiny na spotu nejvyšší, čili za přebytky dostanete víc (třeba 1,30 Kč/kWh). Večer, naopak , je cena nejnižší, tak za odběr zaplatíte méně (produkt Energe A++), nebo konstantní sjednoanou cenu silovky. Já mám tepelné čerpadlo, tak platím 0,9 Kč/kWh za silovku (plus samozřejmě poplatky za distribuci, jistič, OZE atd).

Datum: 22.02.2020 05:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A kdo vám účtuje 25 tis. za projekt? Myslím tak 5 tis. max.
A 4-quadrantni elektroměr Vám namontuje distributor při prvním paralelním připojení a to bez jakýchkoliv poplatků. Ideální je všechnu energii hned spotřebovat, jinak se to nevyplatí vůbec mít. A nebo vyrábět na Zelený bonus, tam dostáváte peníze za všechnu vyrobenou elektřinu i když ji hned spotřebujete, ale zřízení už stojí nějaký peníz na víc. Nicméně toto jsou všechno informace dopředu známé a stejné pro všechny bez ohledu na firmu, která Vám FVE montovala

Datum: 22.02.2020 16:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, pokud máte elektrárnu pořízenou na dotaci, tak zároveň podepisujete i papír, kde slibujete 10 let udržitelnosti, což znamená, že nebudete na systému měnit nic po dobu 10 let. Nainstalovat 2 panely navíc není drahé, ale pokud nechcete udělat dotační podvod, pak se musí udělat celé administrativní kolečko, což znamená nová smlouva o rezervaci příkonu, nový projekt, instalace, zprovoznění, nová revize, nová žádost na NZÚ (včetně výpočtů zda vyjde 70 procentní vlastní spotřeba) včetně veškeré dokumentace. Takže pokud vše toto dáte na hromadu = energetický posudek), dodávka 2 x panel, 2x konstrukce, montáž, doprava, administrativa, projekt, revize, energetický posudek, žádost o změnu na NZÚ, plus drobná provize pro S-POWER, tak cena 20.000 bez DPH není přehnaná, pokud je vše na klíč bez starosti.

Datum: 22.02.2020 16:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, přesně tak to je. Kdyby mi to ovšem řekli hned, dal bych už od počátku ne 8 ale alespoň 10 panelů. V létě byl nejvyšší výkon 2,6 kWp elektrárny 2300 W okamžitého výkonu. V průměru se to pohybuje kolem 1900 W. V září 2019 byl výkup 121 kWh za 114 Kč.
Přesná cena byla podle vyhledaných údajů tato:

"Omlouvám se za nedoručenou nabídku, uvízla mi v konceptech.

Nabídka na rozšíření FVe systému o dva panely JINKO 325Wp + konstrukce na plochou sřechu – 24.000 kč včetně DPH
Cena obsahuje (2panely, 2konstrukce, zapojení el., instalaci panelů, nové vyřízení NZU+EL.).

S pozdravem "

Datum: 23.02.2020 06:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak v případě celého kolečka je ta cena asi přiměřená.

Já tedy osobně, pokud bych zvyšoval účinnost, což v tomto konkrétním případě je, nehonil bych to ani přes distributora ani NZÚ. Reálně by se asi ani nepřekročil rezervovaný výkon. Ale je to asi tak na hranice podvůdku. Jednotlivec by si to možná na triko vzal, ale firma určitě ne.

Autor: Martin Kotelník
Datum: 23.02.2020 07:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130359
reakce na ...
A tak já tam žádný ani podvůdek nevidím. Pokud bych překročil vůči distributorovi je to jasné, tam dostanu automaticky pokutu, to si musím rozmyslet sám. Vůči NZU....nikdo těch 70% nevyhodnocuje, nikam se to nehlásí, a to je jenom dobře, ještě abych zase platil nějaké darmožrouty, je to prostě číslo na papíře. Pokud by mi zemřela babička, tak taky nebudu vracet dotaci. A přidáním panelu přece neporuším závazek udržitelnosti.

Datum: 23.02.2020 13:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nevidím žádný podvůdek. To trochu přeháníte. Přidáním panelu bych zvedl okamžitý výkon FVE a nevidím nikoho , koho bych měl podvést. Naopak bych jen odlehčil síť. Za ty peníze bych ale musel být blázen. 650Wp za 24000 rovných se prostě dělat nebude.

Datum: 25.02.2020 09:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, vaše rozhodnutí plně chápu, nám selský rozum také říká, to co píšete. Na druhou stranu, tím že jste vyčerpal dotaci, podepsal jste i udržitelnost a každá změna tak podléhá stejnému procesu, jako byste pořizoval nový systém. Přidáním dvou panelů totiž můžete teoreticky porušit pravidlo 70% využití energie z FVE a tím nesplnit podmínky vyplacení dotace. Bylo by fajn, kdyby v případě takto malých změn nám NZÚ proces zjednodušilo, ale zatím to je tak, jak to je. A S-POWER je firma, která pravidla dodržuje. My si to dovolit nemůžeme a ani nechceme. Stále ale tlačíme a připomínkujeme procesy, aby nám je udělali jednodušší a pro vás tím pádem levnější. Zdá se ale, že to je boj s větrnými mlýny, viz změny a zpřísnění připojovacích podmínek a změny u toho, co je vyžadováno zas změny ve sloupcích (Elektroměrový rozvaděč). Požadavky na malé elektrárny jsou absolutně přehnané (krizové řízení přes HDO), způsobuje to drahé vícepráce, přestavby sloupků atd. Pokud se to spojí s tím, že na vše potřebují 30 dní a i malá chyba vrací projekt znovu do 30 denního schvalování a následného 30 denního připojení, tak už to je na úrovni šikany a zákazníkům se prodlení těžko vysvětluje.

Datum: 25.02.2020 10:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
zde s Vámi musím souhlasit.

A ještě malá poznámka; odpojování přes HDO po mě chtěl distributor v připojovacích podmínkách už v roce 2016. Ale do projektu zakresleno nebylo a nakonec ho nikdo ani nevyžadoval. Ale tipuji, že s přibývajícími FVE na domech to ve chvíli, kdyby budu chtít dopokrýt zbytek střechy, po mě budou chtít a já budu muset dodělat...

Datum: 25.02.2020 21:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, je to tak. Přestože to v připojovacích podmínkách bylo již dříve, začali to nově vyžadovat až letos. Všech, co realizovali elektrárnu dříve se změna netýká. Ale pokud nyní přidáte panel, musí se znova udělat revize a tak na 100 procent už HDO pro krizové řízení budou chtít. A to vždy něco stojí.

Datum: 26.02.2020 08:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To HDO platí zákazník? Já chci taky přidat 4 panely ale má to vůbec význam když mi začnou dálkově omezovat výkon?

Datum: 26.02.2020 08:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kdo jiný by to měl platit než zákazník. Distributor namontuje do "elektroměrové skříně" pouze relé, nic jiného dělat nechtějí a ani snad nemohou. To relé podobně jako u "nočního proudu" bude ve vašem rozvaděči spínat stykač, který na přání distributora FVE odpojí. U sofistikovanějších systémů by to mohlo pouze zamezit přetokům do sítě. U velkých výkonů FVE by chtěl distributor přímo řídit výkon např. 0-100%.

Předpokládám, že pokud někdo v nedávné minulosti dělal na domě FVE a byl seznámen s připojovacími podmínkami, tak natáhl od hodin nějaký ten kabel navíc i s vyvedením na svorkovnice a teď pouze dovybaví rozvaděče. Ale pokud nějaká montážní firma šetří na každé dutince, tak budou zřejmě problémy a náklady navíc (ovšem pokud zákazník sdělil všechna svá přání s tím, že možná v budoucnu bude rozšiřovat a montážní firma nabídne více variant). Vždyť i klasické HDO pro noční proud už není jenom o jednom signálu, ale dělá se to pro TUV, PV, AKU, atd. a distributor si to připojí kam chce teoreticky bez žádných dalších nákladů...

Datum: 26.02.2020 09:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kolik takové HDO může stát? A jak se ten signál přenáší, po síti nebo GSM? Měniče RCT mají vstup pro HDO na řízení výkonu 0-100%. Někde jsem četl, že když distributor omezí výkon tak kompenzuje finanční ztrátu. Ale u nás tomu moc nevěřím.

Datum: 26.02.2020 09:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
O to jak se signál HDO přenáší se jako zákazník starat nemusíte, u vás distributor namontuje relé (přijímač HDO) a tím to končí. To je buď sepnuté nebo rozepnuté. Nechci hodnotit Vaše schopnosti, ale pokud nevíte nic o HDO, tak i návrh tohoto zapojení přenechte odborníkům (elektrikář, projektant, montážní firma, ukázková schémata zapojení distributora). Ono ve výsledku to není nic dramatického.
V rychlosti např.
https://www.eon-distribuce.cz/sites/default/files/2018-08/EON-zapojeni-mericich-souprav.pdf od strany 33
https://www.eon-distribuce.cz/zadost/nove-pripojeni-mista-s-vyrobnou-nn

Datum: 26.02.2020 10:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky. Ještě mě zajímá jestli HDO ovládá jen jedním kontaktem plný výkon nebo nic. RCT umožňuje připojit HDO se 4 kontakty pro ovládání výkonu ve čtyřech stupních.

Autor: František Boháč
Datum: 25.03.2019 18:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130053
reakce na ...
Tady Tomáš Petr je troll z S-Power. Totiž ono 3f řešení, které tak opěvují má ukládání jen z jedné fáze. Využitelnost vyrobené energie z fotovoltaiky je na teoretických 30% procentech a to je v rozporu s podmínkami dotace. Má být minimálně 70%. Budou Vám vykládat, že optimalizují rozložení spotřebičů, ale o něčem takovém se v dotačních podmínkách neuvažuje ani tohle není schopen zohlednit zpracovatel posudku /a proto, aby to vyšlo zpracuje posudek S-Power/. Učebnicový dotační podvod, který padne na hlavu žadatele o dotaci. Takže na tyhle Šuvarského vykuky velký pozor pokud nechcete vracet dotaci a pak pravidelně navštěvovat policii s podáním vysvětlení. Výsledek bude takový, že firma S-Power zmizí a nebude ani kde reklamovat... skvělé vyhlídky.

Autor: tomáš petr
Datum: 26.03.2019 03:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125310
reakce na ...
Vážený pane Boháči,
nejsem žádný troll a kdyby jste si přečetl celou diskuzi, tak byste zjistil, že jsem se jako první dotazoval na zkušenosti s firmou S-Power a jejím řešením fotovoltaiky. Měl jsem od nich nabídku a v té době mi nikdo neodpověděl, nikdo nediskutoval na toto téma Nakonec jsem se rozhodl si FVE nechat zrealizovat od nich a mám zkušenosti, které jsem popsal. Měl jsem i další nabídky na realizaci FVE od jiných firem a řešení, které popisujete jako dotační podvod nabízeli i jiní (ČEZ, PRE apod.) Takže nenapadejte mě jako trolla, ani se neptám, kdo jste Vy a když si myslíte, že jde o dotační podvod, tak s tím jděte na policii, aby se to vyšetřilo a aby jste "ochránil" další lidi, kteří by se rozhodli pro podle Vás podvodné řešení.

Autor: Tomáš tom
Datum: 26.03.2019 21:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103641
reakce na ...
Žádný energetický posudek pro získání dotace nedokáže zohlednit fázovou nesouměrnost a tedy energetický podvod ve vyhodnocování energie u 3 fázové sítě který je v ČR jako v jediném státě na světě legalizovaný ve vyhlášce 82/2011 v §6, odst.6.
Takže ty energetické posudky jsou pro ČR úplné nesmysly, které mají k realitě v ČR hodně daleko.

V ČR při třech fází je tedy nutné mít hybridní měnič který dokáže pokrýt fázovou nesouměrnost alespoň 3,3kW na fázi a tedy 10kW celkem. Potom je nějaká šance že výsledek bude zhruba přibližovat odhadu v energetickém posudku. Jinak není šance, skutečný výsledek bude v ČR vždy horší než vyšel v posudku. Elektroměr bude vždy ukazovat větší dodávku do sítě a o tu větší dodávku do sítě i větší spotřebu. Za dodávku dostanete 0,nic a spotřebu zaplatíte. Energeticky to ale bude v pořádku a správně, ale stav elektroměru distributora bude ukazovat úplně jiné hodnoty energií než by měli být dle posudku.
A jestli si někdo nainstaluje 1f. elektrárnu (ČEZ povoluje jen do 3,7kW) a rozkope kvůli tomu celou elektroinstalaci a bude hlídat přetížení na jednotlivých fázích co kam zapnut atd.. a ještě i platit paušál za 3f. jistič, tak to si musí každý zvážit sám.

Na 1f. přípojku je ideální i 1f. elektrárna, potom to i souhlasí s energetickým posudkem.

Datum: 26.03.2019 22:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nechci nikoho obhajovat, ale existují i měniče od renomovaných výrobců, které jsou 3f a dokáží distribuovat energii asymetricky. Takže pak je ta efektivita i prakticky lepší, ovšem toto není případ měničů Goodwe

Datum: 27.03.2019 12:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Myslíte ten který máme v nabídce? https://www.s-power.cz/fotovoltaicka-elektrarna-s-power-midi/

Datum: 27.03.2019 13:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak to je pro mě nová informace, minulý rok v létě jste ho ještě v nabídce neměli, jinak bych ho určitě bral

Datum: 31.03.2019 14:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Důvod proč přicházejí asymetrické třífázové střídače tak pozdě, je fakt, že jsme jediná země v Evropě (možná i na světě), kde jsou potřeba. Jsme jediná země, kde se měří každá fáze zvlášť, takže je možné na jedné fázi posílat proud do sítě za hubičku a na jiné fázi nakupovat za draho od dodavatele. Jakékoli symetrické řešení, které vyhovuje všude v Evropě u nás pracuje chybně a ve finále návratnost řešení dokonce prodlužuje. Problematice se podrobně věnuji v tomto článku: https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/16878-mereni-po-fazich-je-pro-vlastniky-malych-fotovoltaik-problem-jak-mu-predejit

Tak a protože jsme trh malý, vyvinout střídač jen pro ČR není pro většinu výrobců priorita a řešení tedy přicházejí až letos.

zobrazuji 1 - 30 z 54   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama