Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

OTE - Svorková výroba elektřiny

Autor: Stana Baslerova
Datum: 24.05.2017 14:25
uživatel: 125325

Zdravím,

mám malý (možná spíš hodně velký problém). Zdědila jsem FVE, bohužel během dědického řízení (9 měsíců), jsem neopisovala Svorkovou výrobu elektřiny. Tento údaj potřebuju abych si mohla zpětně vypsat měsíční výkazy na OTE.
Dá se nějak tento údaj zjistit zpětně zvlášř za každý měsíc?

Děkuji za odpověď

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Stana Baslerova24.05.2017 15:08
Petr Babiš24.05.2017 15:05
Stana Baslerova24.05.2017 14:56
Petr Babiš24.05.2017 14:54
Stana Baslerova24.05.2017 14:45
Vladimír Hort24.05.2017 14:41

Datum: 24.05.2017 14:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100004
reakce na ...
střídač není moc přesný, předpokládám že máte elektroměr, který výrobu měří.
potom doporučuji k 31.5. opsat stav elektroměru, odečíst od něj poslední stav, který máte k dispozici a výsledek bude výroba za posledních 9 měsíců.

následně pokud máte data z předešlého roku, tak vzít měsíc po měsíci a za každý měsíc poměrem podle měsíce z předešlého roku vypočítat měsíc, který Vám chybí.

případně můžete použít data ze simulátoru výroby (kam zadáte výkon a sklon elektrárny, zeměpisnou polohu) a stejným způsobem poměrem vypočítat jednotlivé měsíce

prostě použijete metodu odhadu, tak jako distributor elektřiny nebo plynu, není důležité, aby odpovídala výroba přesně v každém měsíci, ale aby odpovídal momentální stav elektroměru

Datum: 24.05.2017 14:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No to tak nějak byl i můj plán B. Jen nebude vadit OTE že je ten údaj nepřesný. Mají vůbec oni nějak tento údaj k dispozici pro kontrolu?

Autor: Petr Babiš
Datum: 24.05.2017 15:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100004
reakce na ...
mají jen údaj od distributora, kolik elektřiny bylo dodáno do sítě, čili jediné co můžou kontrolovat je, jestli jste nevyrobila méně, než bylo dodáno do sítě, to by bylo podezřelé, ale nicméně by byl nesmysl vykazovat méně než byla skutečnost

jen si nejsem jistý, jestli nebude vadit prodleva ve vyplnění výkazu, mě uzavírají každé čtvtletí

Datum: 24.05.2017 15:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuju mockrát. Prodleva vadit nebude, už jsem na tom s OTE domluvená. Jen se mi nechtělo ptát se jak ošmelit to když nemám ty údaje zapsané :).

Autor: Vladimír Hort
Datum: 24.05.2017 14:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117198
reakce na ...
Nebude to asi univerzální odpověď. Já mám střídač připojen k počítači přes SunnyExplorer a tam se dají zjistil i velmi staré informace o výrobě. Střídač to má v paměti, dokud ho někdo nevynuluje. Domnívám se, že by to mohly mít i jiné typy střídačů

Datum: 24.05.2017 14:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji. Jen dotaz má každý střídač bluetooth připojení?

Mám fotovoltaiku už od roku 2010, nevím přesně typ

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama