Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Elektrokotel

Autor: Martin Hylský
Datum: 29.05.2017 00:05
uživatel: 125354


Zdravím.Chtěl bych přejít s topení na tuhá paliva na topení elektrokotlem.Chci se zeptat jestli se tu najde někdo,kdo umí spočítat spotřebu el. energie.Dům bych samozřejmě popsal do detailu výšky plateb za předchozí energie.Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Laďa Jaskva10.06.2017 12:51
Jiří Kubíček05.06.2017 20:52

Příspěvky
Autor: Laďa Jaskva
Datum: 10.06.2017 12:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Nemusíte nic počítat, ani znát tepelné ztráty domu. Jednoduše se podívejte do srovnávače cen energií a hned Vám bude jasné, že protopíte i kalhoty. Topení elektrikou je dražší, i když budete mít superzateplený barák. Je to jasné z ceny za kWh. Chleba se láme někde kolem TZ 4 kW. Ale předpokládám, když topíte tuhými palivy, že TZ Vašeho domu bude násobně vyšší. Jestli se budou pohybovat nad 4 kW, tak se zajímejte o TČ vzduch -voda.
S pozdravem Laďa

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 05.06.2017 20:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, není problém se na to podívat blíže, je především potřeba určit tepelné ztráty domu a to se dá buď přibližně ze spotřeby paliva na vytápění za celou topnou sezónu se znalostí účinnosti zdroje vytápění (je to ale dost nepřesné, protože každý dům má i jiné solární a tepelné zisky), nebo by se to muselo spočítat podle ochlazovaných konstrukcí domu (tedy podle polohy domu, plánů a rozměrů domu, složení konstrukcí atd.).

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama