oprava betonové jímky

Autor: Honza JC
Datum: 01.06.2017 12:38
uživatel: 120017


Zdravím. Prosím o radu s opravou betonové žumpy. Situace je taková , že máme u domu betonovou jímku z Ekomontu. Ta sice neprosakuje, nicméně nechal jsem ji uvnitř už z výroby přepažit betonovou přepážkou na dvě stejné poloviny. Jednu polovinu jsme chtěli využívat na domovní odpad a do druhé poloviny s přepadem do vsaku jsem chtěl svést dešťovou kanalizaci, abych mohl využívat dešťovku k zálivce zahrady. Bohužel přepážka netěsní, hladina v obou polovinách jímky stoupá jako u spojených nádob, takže jsem musel dešťovou přemostit napřímo do vsaku (dešťovku s fekáliemi si po zahradě lít nechci) a jímku lze teď využívat pouze na domovní odpad.

Když nám jímku vyváží, tak když se vycucne jedna půlka žumpy, jde pěkně vidět, kde to netěsní a kudy to protéká z jedné půlky do druhé - je to samozřejmě po obvodu přepážky, tam kde přiléhá ke dnu a bokům jímky.

Můžete mi doporučit nějaký ekonomický způsob opravy svépomocí? Napadá mně zamazat betonovým potěrem místa, kde přepážka přiléhá ke dnu a bokům žumpy a pak to natřít nějakým hydroizolačním nátěrem? Máte doporučení na nějaký konkrétní nátěr, který odolá agresivnímu prostředí (fekálie)?

Moc děkuji za případnou pomoc.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Lukáš Dvořáček
Datum: 05.10.2017 14:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126197
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobrý den,

naše společnost db Betonové jímky s.r.o. ( db-jimky.cz), vyrábíme také betonové jímky, které jsou vyráběny v jednom licím cyklu, bez pracovní spáry.

Podobný problém bychom řešili tak, že bychom spáru mezi vnitřní přepážkou a stěnou utěsnily správkovou hmotou na cementové bázi.

Např. materiály STACHEMA SUPERSTOP 90 (http://www.stachema.cz/produkty/rychletuhnouci-cementy:c138/superstop-90:p205.htm)
nebo ERGELIT-10SD (http://www.hermes-technologie.com/cz/malty/sortiment-maltovych-smesi-ergelit/spravkove-malty.html)

V případě dotazů jsme Vám k dispozici:)

Pěkný den.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018