Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelná izolace staršího domu

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 06.06.2017 09:57
uživatel: 124505

Četl jsem řadu názorů na dodatečnou izolaci domů. Věgtšínou se prosazuje izolace z vnějšku bodovy kvůli rosnému bodu.
Můj názor je takový, že při provedení izolace z vnitřní strany se sníží schopnost vstupu vlhkosti z interieru a současně se neuzavře vnější plášť pro odpaření vlhkosti ze zdiva. Přito je ve vnějším prostředí v zimním období daleko nižší absolutní vlhkost oproti vnitřním prostorám.
Je zde pouze potlačena schopnost zdiva regulovat vnitřní vlhkost.
Jaký je váš názor na můj náhled? Mám 100let starý dům a stojím před promlémem vysokých nákladů na vytápění a tedy před realizací nějakého zateplení. Dům má pouze částečně obnovenu hydroizolaci a tak mám obavy za zvýšení vlhkosti zdiva.
Děkuji za Vaše názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Bohuslav Vintr07.06.2017 11:29
Jiří Kubíček06.06.2017 11:36

Datum: 07.06.2017 11:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123987
reakce na ...
Pro použití vnitřního zateplení musí být kce. domu přizpůsobena. To určitě u starého domu není.
Pro vnitřní zateplení budou největším problémem tepelné mosty v napojení vnitřních stěn, stropů, podlah apod. na vnější (nezateplené) a studené (neohřívané zevnitř) kce. V těchto (u starých domů neodstranitelných případech) budou tepelným mostem bez přerušení tyto vnitřní kce. ochlazovány na nízkou teplotu se všemi negativními důsledky.
Mimo jiné na nich zevnitř pravděpodobně bude kondenzovat voda.
Kromě toho bude promrzat nosná kce. (vnější stěny), protože nebude přes tepelnou izolaci ohřívána zevnitř. To může být také problém a může to velmi zkrátit životnost.
Vnější zateplení mimo jiné také chrání nosné kce. před nepříznivými vlivy.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 06.06.2017 11:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, vnitřní zateplení se vždy lépe řeší u novostavby než u starého domu kvůli komplexnosti a napojování takového zateplení, taky se lépe hodí ve spojení s některými materiály. U starého domu je vždy mnohem větší nebezpečí, že vám někde bude docházet v konstrukci k větší kondenzaci vlhkosti, ale záleží na zvolených materiálech a napojení na konstrukce mezi sebou, kde jsou největší tepelné mosty. Jednak bych spíše doporučil vnitřní zateplení starého domu řešit s nějakou firmou, která se tím zabývá a dále byste měl volit pouze materiály vhodné svými vlastnostmi pro vnitřní zateplení, jako je např. ytong multipor WI nebo redstone pura. Vnitřním zateplením starého domu můžete nadělat více škody než užitku. Taky si stačí zadat do nějakého SW složení konstrukce a podmínky na obou stranách konstrukce a hned uvidíte, jaká kondenzace vám uvnitř konstrukce hrozí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.