Odvedení zápachu a vodní páry do svodu z okapu

Autor: Petr Plachký
Datum: 16.06.2017 12:23
uživatel: 125465


Dobrý den,
rád bych požádal o odbornou radu - máme zařízení, ze kterého vystupuje vodní pára a mírný zápach. Obě složky jsou společně odváděny ventilátorem. Standardně se odvádí do kanalizace, kde pára zkondenzuje a zápach nevadí. Teď ale není možnost napojení přímo na kanalizaci a přichází v úvahu pouze odvedení do svodu z okapu.

Dle mého názoru nebude problém ani s párou, která zkondenzuje a odteče do kanalizace, tak se zápachem. Předpokládám, že zápach se bude držet ve svodu, nebo odejde směrem do kanalizace, nebo nahoru na střechu.Zařízení by bylo ve sklepě, svod okapu vede rovně na střechu tří patrového domu. Ventilátor sám o sobě pravděpodobně nemá sílu vyhnat vzduch (zápach) až na střechu.

Ale rád bych se zeptal někoho odbornějšího na názor.

Pro doplnění uvedu, že zápach není nějak extrémní, někde to vyvádí oknem přímo na sídliště a nikdo si nestěžuje. Ale my se tomu chceme vyhnout a někam ho odvést.

Děkuji za všechny názory,
Petr Plachký

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží