Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Větrání chodby

Autor: Hana Benešová
Datum: 22.06.2017 13:38
uživatel: 125497


Dobrý den prosím o informaci o větrání chodby ,uzavřené z obou stran protipožárními dveřmi.V zaměstnání máme na této chodbě vchody do kanceláří a na chodbě je společná síťová tiskárna pro desítky zaměstnanců.Chodba je tak 30m dlouhá,3,5m široká, nevětraná a dveře musí být striktně zavřené.V chodbě je dusno smrad a na omdlení v zimě ,natož v létě při teplotách nad 30 st.Zaměstnavatel nám vyhrožuje pokutou při otevření dveří na delší dobu pro vyvětrání.Prosím o informaci jak se v těchto prostorách má větrat a zda v nich může být síťová tiskárna pro tolik zaměstnanců.Děkuji Benešová

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Martin Havacek
Datum: 20.08.2017 16:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125839
reakce na ...
Dobrý den,
dveře mohou být trvale otevřené tzv. přídržnými magnety, které po impulsu (zjištění požáru) dveře zavřou. Zajištění dveří nevhodným způsobem (např. provázekem, klínem, botníkem nebo i hasícím přístrojem) může mít při požáru fatální důsledky.
Pakliže tiskárna nenarušuje počet unikových pruhů (stanovený příslušnou dokumentací) a nejedná se o chráněnou unikovou cestu, tak nevidím v umístění tirkárny problém.

Haváček Martin

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama