Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

rozměry podpěrného hranolu - garáž

Autor: Jiří Svoboda
Datum: 25.06.2017 14:07
uživatel: 125510

Fotogalerie:

Dobrý den,
chtěl bych požádat o pomoc s výpočtem rozměru trámů (hranolů).
řeším garáž a na střechu bych chtěl použít PUR panely (8 cm silné) a moje prosba o pomoc je taková, zda by mi někdo nepomohl s výpočtem rozměru trámů (na obrázku jsou vyznačeny červenou barvou). trámky nebudou podepřeny a budou posazeny z obou stran na nosné zdi. trámky předpokládám, že nebudou KVH, ale ''normální'' dřevo z pily. na délce 7 m budou panely na krajích položeny na nosné zdi - 30 cm plná cihla (na pozednicích) a trámy budou přibližně ve stejné vzdálenosti cca 2-2,5 m od zdi. panely budou po celé délce, tj. cca 9,5 m.
pokud by se našel někdo, komu by nevadilo mi s tím výpočtem pomoci, tak mu budu velice vděčný.
přeji hezký den

Jiří Svoboda

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Svoboda26.06.2017 09:13
Jozef Homola25.06.2017 23:36
Jiří Svoboda25.06.2017 22:49
Jozef Homola25.06.2017 21:43
Jiří Svoboda25.06.2017 21:38
Jozef Homola25.06.2017 15:16

Datum: 25.06.2017 15:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Potřebuji nějaký náčrt bokorysu a popsat konstrukci střechy, a doplnit sněhovou oblast.

Datum: 25.06.2017 21:38 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý večer,
děkuji za reakci a doufám,že vám popíšu situaci tak, aby bylo vše jasné. v příloze je náhled panelů (náš je v rámečku) a také boční pohled na garáž.
Podle tabulek jsme ve sněhové oblasti č. I (jižní Morava - jižně od Brna).
Jinak moje představa o konstrukci střechy je asi následující: panely budou přes celou délku, tzn. cca 9,5 bm a v nejvyšším bodě, v nejnižším bodě a cca po 7 bm bude připevněný na pozednici/vaznici a mezi budou mnou poptávané hranoly (jsou načrnuty červenou barvou).
děkuji za pomoc a přeji hezký večer

Jiří Svoboda

Autor: Jozef Homola
Datum: 25.06.2017 21:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mluvil jste o nějakých podpěrách a ty v obrázku pod hranoly nejsou zakreslené.
Pardon opravuji, už vidím že podepřeny nebudou. To je ale problém. Příliš vzdálené podpory.

Datum: 25.06.2017 22:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý večer,
možná jsem to jen špatně popsal, hranoly budou vůči panelům ne podélně, ale kolmo.panely budou přes celou délku garáže, tzn. cca 9,7 m (šíka je cca 7 m + nosné zdi)
.
hezký večer

J.Svoboda

Autor: Jozef Homola
Datum: 25.06.2017 23:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Rozhodující není ani tak pevnost ale jaký průhyb je přijatelný "vzhledově". Při sněhové zátěži oblast II by zatížení na metr délky bylo asi 2,5 kN (hmotnost panelů jsem zanedbal, protože to není podstatné) a z toho rezultuje průhyb asi 11 mm při měkkém dřevu s modulem pružnosti horší kvality cca 8 GPa při rozměru nosníku 20 cm na výšku a šířku 15 cm. Doufám, že jsem se nespletl.

Datum: 26.06.2017 09:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
moc děkuji za čas, který jste mi věnoval. moc mi to pomohlo.
říkal jsem si, že bych dal i přes doporučený rozměr lehce větší (25x20 cm), jen opravdu pro jistotu.

Moc díky a přeji hezký a úspěšný den

Jiří Svoboda

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama