Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Lednice Liebherr -hřeje

Autor: Milena Burianova
Datum: 28.06.2017 08:45
uživatel: 125530

Dobrý den,
máme asi rok a půl lednici Liebherr.
Vevnitř je světlo na pravé straně.
Když dám dlaň kamkoliv na zevnitř na "stěnu"
tak je chladná, jen cca 5 cm pod světlem
je celkem teplá.
Je to normální?
Pokud ne, čím to může být?
Děkuji.
M.Burianová

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jezek Obecný02.03.2020 18:44
Petr Zíka10.12.2019 17:06
Dagmar Skladanová09.12.2019 22:11
Petr Masopust09.12.2019 21:09

Datum: 02.03.2020 18:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132050
reakce na ...
Dobrý den,

u naší lednice byl problém v zapnutém přepínači "COOL PLUS" - přepínač je uvnitř lednice na panelu termostatu a světla - zapnutím přepínače se aktivuje vyhřívání pod termostatem a tak se lednice "oblbne" aby chladila např ve studených místnostech, kde by normálně termostat nespínal.

více info zde: https://www.ukwhitegoods.co.uk/forums/forum/public-support-forums/help-and-support/fridge-and-freezer-forum/845879-warm-spot-on-side-of-liebherr-fridge

Autor: Petr Zíka
Datum: 10.12.2019 17:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100057
reakce na ...
Budu hádat: Není tam LED osvětlení? Použití LED často svádí k tomu, že je zdroj trvale zapnutý a buďto se LED připojují, nebo se výkon řídí pomocí dveřního kontaktu (i třeba proto, aby se mohlo použít efektní pomalé rozsvěcování a stmívání). I když může být klidový odběr kolem jednoho wattu, teplo může být znatelné. Bylo by dobré změřit klidový odběr ledničky, odběr při otevření dveří a spotřebu za 24 hodin. Ovšem pokud bude spotřeba za 24 hodin "v normě", na reklamaci to podle mne není.
Také to může být elektronika termostatu.

Autor: Dagmar Skladanová
Datum: 09.12.2019 22:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116126
reakce na ...
Mám přesně rok lednici Liebherr a také mi hřeje pod světlem.
Zkoušeli jste to v obchodě reklamovat?
Já to doteď nevěděla, ale určitě napíšu do obchodu kde jsem kupovala. A dám vědět. DS.

Autor: Petr Masopust
Datum: 09.12.2019 21:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131435
reakce na ...
Dobrý den
Bohužel, není v mých silách Vám odpovědět - nejsem odborník. Naopak, zajímalo by mne, jestli jste nějakou odpověď dostala. Mám totiž problém. Koupil jsem lednici LIEBHERR CUEF 3331 v Alza. Přivezli ji a hřála přesně ta část co popisujete. Nechal jsem ji (po delší a dosti náročné a nervózní anabázi) vyměnit za jiný kus toho samého typu. Hned po zapojení jsem zjistil, že má ten samý problém - té lednici prostě zevnitř hřeje jedna část stěny.
Chtěl bych se proto jen zeptat:
Dostala jste nějakou odpověď, nebo to vyšumělo?

Děkuji Masopust

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama