Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Domácí vodárna SIGMA-tlak voda se vrací z tlak. nádrže zpět přes ucpávku čerpadla ven

Autor: Roman Mráz
Datum: 08.07.2017 14:53
uživatel: 125580

Zdravím,
vlastním starší dom. vodárnu-Darling SIGMA. Po načerpání vody do tlak. nádrže se mi voda vrací zpět přes ucpávku čerpadla kolem hřídele ven. Když odšroubuji dopouštěcí šroubek na dvoustupňovém čerpadle Sigma vytéká voda přímo z tohoto šroubu ven a docela dost-po několika minutách je celá načerpaná voda z tlak. nádrže 100 l venku. Pokud chvíli na dopouš. otvoru místo šroubu podržím svůj palec, po cca 20s již tlak palcem neudržím a voda začne stříkat ven. Vyměnil jsem zpětnou klapku/ventil na výstupním hrdle čerpadla a nepomohlo to. Voda stále vytéká z tlak. nádrže po načerpání přes ucpávku čerpadla malým proudem ven. Ucpávky v čerpadle jsou v pořádku. Při čerpání vody ze studny voda přes ucpávky sem tam prokápne, což je v pořádku. Tlak v tlak. nádrži se pohybuje mezi hodnotou 2-3,5 atm. Nevyměnil jsem těsnící gumy kolem zpět. klapky, ty koupím nové až v pondělí 10.7.17. Mohlo by to být těma gumama? Není další zpět. klapka v přírubě u tlak. nádrže? A ta by mohla být poškozená?
Díky za každou reakci, už si nevím rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Roman Kutil25.01.2019 07:41
vaclav Tomek10.07.2017 11:59
Roman Mráz10.07.2017 07:43
vaclav Tomek09.07.2017 18:25
Roman Mráz09.07.2017 17:18
vaclav Tomek09.07.2017 16:56
vaclav Tomek09.07.2017 16:01
Roman Mráz09.07.2017 14:07
vaclav Tomek09.07.2017 10:59

Datum: 25.01.2019 07:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129544
reakce na ...
Dobrý deň pán Mráz,chcel by som sa len opýtať či problém s darlingom ste už vyriešili a keď áno v čom bol problém .Mám taky istý darling a taký istý problém ako ste mali vy.Vopred ďakujem za odpoveď.

Autor: vaclav Tomek
Datum: 09.07.2017 10:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100747
reakce na ...
Kde jste vzal tu zpětnou klapku co jste vyměnil ? Byla nová ? Jedná se o plech s dirkama ,který překrývá guma?Jestli je další zpětná klapka v přírubě u tlakové nádrže ? Tak možné by to asi bylo ,ale nikdy jsem to neviděl.Kdo by si po dvaceti letech např. komplikoval život s rozebíráním. A zase ,dá se to přece poznat okem jestli jsou tam dve těsnění a mezi nimi plech nebo jedno. A dneska už máte mosazný válcový zpětný ventil za 120kč,který vložíte těsně k nádrží a pokračujete např nějakou opletenou hadicí,odolávající např.destrukčnímu tlaku 10/15barů.

Datum: 09.07.2017 14:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, zpětná klapka je koupena nová za 110 kč, pozink. plech s dírkama překrytýma gumou. V přírubě u nádrže zřejmě další zpětná klapka není, vidím tam pouze 2x těsnění. Zjistil jsem na stránkách Sigmy, že zpětné klapky do výstup. příruby vyrábějí ve dvou průměrech těsnící gumy. Nevím jestli by to mohla být příčina mých potíží, že mám špatný průměr těsnící gumy, ale logicky: pokud je tlak z tlak. nádrže na gumu, tak by mělo být jedno jestli má takový nebo jiný průměr-měla by utěsnit dírky pod ní, tzn. v pozink. plechu s dírkama. Sigma vyrábí i zpět. klapku v provedení nerez, ta je dražšší, ale principiálně scela stejná, takže můj problém asi nevyřeší. Píšete o masaz. válcovém zpětném ventilu, ten neznám a ani nevím zda by šel namontovat do výstp. příruby tlak. nádrže. Vlastním u dědy v druhém rodinném domě také fungující sestavu Darling-Sigma, kde jsem nedávno také měnil onu zmiňovanou zpětnou klapku ve výst. přírubě z čerpadla a tam nebyl žádný problém-tzn. tlak z tlak. nádrže se nedostával zpět do čerpadla. Není mi jasná příčina mého problému, chystám se v pondělí koupit i tu další klapku s jiným rozměrem těsnící gumy a pak dám vědět jak to dopadlo. Pokud máte jednoduší návrh řešení mého problému, budu moc rád za jeho sdělení. Děkuji.

Datum: 09.07.2017 16:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Rozměr té zpětné klapky ,pokud máte čerpadlo SVA32 by mohl být 70mm.Pokud funguje,je to nejjednoduší řešení.Aby jste si rozšířil praxi tak ten válcový zpět.ventil jsem vyfotil .Na ten jedu já.Položil jsem nový vedle namontovaného.To originální řešení tam nemám .

Datum: 09.07.2017 16:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Neumím zmenšit fotku ze 4 na 1MB

Datum: 09.07.2017 17:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
hoďte mi to prosím na email:

Díky

Datum: 09.07.2017 18:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Zkusím tady

Datum: 10.07.2017 07:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, tak jsem si tu mechanickou klapku představoval. Díky za foto. Ta stará je přesně ta co tam mám a propouští tlak vody zpět do čerpadla. Jen mě překvapuje ta zelená hadice. To má být vysokotlaká hadice? Podle mě je to obyčejná zahradní zelená hadice. Nemáte strach, že vám praskne? A ještě jeden dotaz: Máte v té výtlačné přírubě čerpadla tu klapku s tou gumou nebo ji tam už nemáte? Přiložil jste ji k té přírubě proto, že ji v ní máte nebo jen proto, aby bylo vidět, že v ní byla před montáží té vaší mechanické klapky?

Datum: 10.07.2017 11:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Tak ta mechanická klapka, když ji rozeberu, zkontroluju gumu jestli není prasklá a očistím ten plech pod tou gumou, tak nemůže propouštět. Ano,trochu se bojím že moje hadice praskné ale ta je určitě na víc než 5 bar.Je to ta samá obava jako když máte v 5.patře činžáku hadičku od splachovače.Taky může prasknout. Už mám připravenou na 10barů.Podle fotky tam už několik let tu klapku na čerpadle nemám.Mám jen tu bronzovou u zásobníku.Mimo čerpání tedy v hadici tlak není.Ten ošklivý drát je tam proto,aby hadice nevystřelila .Taková pojistka.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama