Klimatizace nebo tepelné čerpadlo - je to hlučné?

Autor: Jitka Musilová
Datum: 12.07.2017 10:33
uživatel: 125594


Dobrý den, prosím o radu. Soused si na střechu stavby nainstaloval toto zařízení viz foto. Údajně je to agregát klimatizace a nepodléhá to povolení stavebního úřadu. Máme obavu, že to bude hlučet. Nepoznáte, co je to za výrobek a jestli to není tepelné čerpadlo? Je na místě mít z toho obavu? Případně jak se můžeme bránit? Dům ještě není zkolaudován a v projektu, na který mají stavební povolení tohle určitě není.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 12.07.2017 10:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Tepelné čerpadlo a klimatizace je ve své podstatě stejné zařízení. Jestli to bude hlučet, tak určitě, a jak poznáte za chodu. Pro Vás je důležité, aby hluk nepřekročil limit. Pokud ano, můžete si stěžovat.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží